Skocz do zawartości

Karta graficzna quadro


Jaro110

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie karty graficznej, tzn. od jakiegoś czasu pracuję na moim zestawie gdzie mam obecnie zwykłego GTX 560, ale że lubię sobie poprawić jeszcze finalne rendery na GPU to zastanawiam się na kupnem karty quadro 2000 i tu moje pytania:

 

1. czy jakość, czyli szybkość pracy poprawi mi się bardzo na karcie quadro w porównaniu do GTX 560?

 

2. czy jest możliwość zamontowania tych dwóch kart w jednym PC i połączeniu ich np. przez SLI? czy ktoś już coś takiego zrobił?

 

Pracuję głównie w 3ds maxie + vray

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam Quadro 2000 i szczerze powiem, że w programach do modelowania 3d nie ma żadnej rewelacji. Jedynie może Ci się przydać do jakiegoś serwer'a, głównie jako wsparcie do generowania grafiki. Karty Quadro są mało prądożerne i dobre przy generowaniu wielowątkowym grafiki, a dodatkowo możesz sparować z Teslą, co dla programistów jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Osobiście używam Quadro 2000 do generowania dynamicznej grafiki wielowątkowej w realtime na potrzeby stron internetowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... że lubię sobie poprawić jeszcze finalne rendery na GPU to zastanawiam się na kupnem karty quadro 2000 i tu moje pytania:

 

1. czy jakość, czyli szybkość pracy poprawi mi się bardzo na karcie quadro w porównaniu do GTX 560?

 

2. czy jest możliwość zamontowania tych dwóch kart w jednym PC i połączeniu ich np. przez SLI? czy ktoś już coś takiego zrobił?

 

Pracuję głównie w 3ds maxie + vray

 

jak rozumiem pytasz o WSPOMAGANIE renderingu 3d za pomocą karty graficznej????

Jezeli tak to quadro w tym wypadku wypada słąbo.... zdecydowanie górują karty "gamingowe" , po prostu mają więcej rdzeni cuda które dziłąja na dodatek z szybszym zegarem.

Łaczenie kart w SLI do??? Jeżeli do renderingo to nie ma potrzeby... a czasem nawet nie należy. Po prostu wkładasz następną kartę i moc ogólna takiego silnika niemalże skaluje się w 100 procentach. w przypadku vray wykorzystujesz Vray RT. Osobiście jednak uważam że nadaje sie tylko do podglądu. Zdecydowanie lepiej wypada tu OctaneRender, Arion czy darmowy Cycles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności