Skocz do zawartości

Twarz 3D: Jakaś twarz :P


Huter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Jakiś czas sobie modeluje treningowo jakies meble i inne pierdoły ... raz wychodzi ślicznie, raz tragicznie ;) ... ale ostatnio przyszła mi ochota na coś oryginalnego ... zawsze bałem się modelowania człowieka ... co ja nie potrafię? - pomyślałem ... i zabrałem się do modelowania ... nie obeszło się bez tutka, który choć skąpy, dał mi do zrozumienia o co chodzi :) ... pierwsza twarz wyglądała ... hmmmm ... gdy dodałem surface i spojrzałem to dosłownie spadłem z krzesła ze śmiechu ... nie wiem co to było, ale było wesołe :P ... no ale sobie pomyślałem że jestem jeszcze nie gotowy ... dziś się wkurwiłem i postanowiłem ponowić operacje ... wynik nie jest fantastyczny, ale jestem z tego cholernie dumny, co nie oznacza że nie mam uczucia iż mogło być lepiej. Będe to poprawił i postaram się do wymolestowania tego na dobry poziom :) ... aha zapomniałem pokazac :P

 

twarz.jpg

 

Nie wiem czy to człowiek, czy kosmita, ale jako model miałem panienke z reklamy kremu do zmarszczek :P ... nie mogę poradzić sobie z nosem ... z bliska wygląda ładnie ale z daleka to sami widzicie ... no nic ... nie pozwole by wyglądało to tak jak teraz ... ale mam pytanie ... jak najlepiej zrobić reszte głowy? Mam pare pomysłów, ale chętnie poczytałbym rady specjalistów :)

 

I oto moja pierwsza, znośna twarz :) ... oczekuje konstrukntywnej krytyki, a jest zapewne co krytykować :) ... tylko nie pisać bym wszystko wywalił i robił nową twarz, jak by co, to jest kosmita :), nie chce nowej twarzy. Nową zrobie w swoim czasie ale teraz chce wymodelować człowieka, albo kosmite opierając się na tej twarzy :P ... prosiłbym jeszcze krytykujących aby pisali propozycje modyfikacji tego co krytykuja :) ... mam nadzieje że to mi ułatwi nauke programu :] ... aha ... co by tu jeszcze napisać? A niech to ... zastanawiałem sie czy faktycznie zapodać ten temat ... no nic, niech się dzieje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

mamy coś wpólnego, ja też spadłem z krzesła jak to zobaczyłem. Nie rób tego więcej, bo będziesz mnie miał na sumieniu (twarda podłoga) :P

To oczywiście był żart.

Popracuj jeszcze nad nią

pokaż siatkę, to obczaimy buble.

Wejdź na tutek Joanny d'arc i popatrz na gotową siatkę twarzy, ładnie można wybadać wtedy które splajny mają złe krzywizny.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jeżeli chcesz poprawić tą główkę to czeka Cie jeszcze sporo pracy :)

 

Pierwsze co się rzuca w oczy to straszna płaskość, tylko nos się wybija (aż za bardzo ;) Jeżeli to ma być kosmita to możesz sobie pozwolić na pewną dowolność ale nie do przesady :)

 

Widać dokładnie że siatka jest w niektórych miejscach zbyt gęsta i kanciasta. Daj siateczkę i jakieś inne ujęcie to zobaczymy więcej

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem to co napisaliście ... siatka ... siatka :) ... a jak siatka wygląda w profesjonalnych twarzach? Puszukałem i stwierdziłem że moja siatka jest do du*y i nie obejdzie bez robienie od początku ... tylo :] ... mam jeszcze jedno pytanko ... kiedyś na forum spotkałem link do strony z głowami ludzi z każdej strony ... tylko wybierać :) ... nie moge teraz tego dorwać bo ktoś kto podał linka do strony, podał przy okazji i nie mam bladego pojęcia jak szukać (szukałem - nie znalazłem) ... czy ktoś zna może link do ów strony? ... jak miałbym tą samoą głowe z przodu i styłu to bez kłopoty oddał bym glębie twarzy ...

 

P.S jak zrobie nową twarz kosmity to zapodam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam teraz dużo czasu na maxa ... ale zapodam to co zrobiłem :) ... trzeba sobie powiedzieć że nie jest to nic ciekawego, ale od poprzedniego modelu jest znacznie ładniejsze :)

 

1.

 

front.jpg

 

2.

 

left.jpg

 

3.

 

Siatka.JPG

 

 

 

 

 

Jeszcze trzeba troche poprawić bo w paru miejscacg jest zamocny skręt :P ... oczywiście to są dwie osobnoe połówki co pewnie widać ... gdy w pełni jedną zrobię, zrobie i drugą ... sam widze pare błędów, ale zapodaje to dla wyjadaczy ... proszę o wszelkie komantarze (krytyke) i podobnie jak wczesniej, propozycje zniwelowania przyczyny krytyki :) ... no cóż, jak najszybciej postaram się dać updacik z bardziej dopracowaną twarzą ... eee ... hmmm ... a niech będzie chwilowo kosmity :P

 

Aha ... na nos zabrakło mi czasu ... i jest narazie tylko takim ... bablem ... wymodeluje go w pierwszej kolejności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno o niebo lepsza od poprzedniej :) Do zrobienie jeszcze usta, oczy i nos ale to chyba wiesz :) poza tym trudno cokolwiek powoedzieć bo jeszcze mało tego jest, wrzuć jak dorobisz więcej główki.

 

Jeżeli to ma być kosmita a tymbardziej jeżeli bez żadnego konceptu to trudno tu mówić o kształcie czy proporcjach ale wydaje mi się że trochę za szeroka, popraw też ostre załamania na twarzy, żeby była bardziej zaokrąglona.

 

I na koniec mała prośba, nie dawaj takich dużych renderów jeżeli na 8/10 jest czerń, lepiej wytnij tak jak zamieściłeś siatkę albo powiększ głowę do rozmiaru całego rendera.

 

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

teraz to mi przypomina jakiegos ducha:)

[...]

 

Nie jest źle :)

 

[...]

bledow to jest tu tyle ze nie bede mowil:P:P

[...]

 

Wiem że są :) ... ale mocna krytyka :)

 

[...]

ale wedlug mnie zrob sobie tutka z 3dtotal chyba wiesz o jakieog chodzi??

 

Wiem, ale ten sposób przypadł mi do gustu ... a na 3dtotal robi się lekko inaczej ... najpierw jedno opanuje, a potem będe się brał za inne sposoby. Co jak co ale wydaje mi się że trudno się uczyć wszystkiego naraz ... bo ta głowa to moja nauka, nie twierdze że jest śliczna itd. ja się na niej uczę :)

 

napewno o niebo lepsza od poprzedniej :) Do zrobienie jeszcze usta, oczy i nos ale to chyba wiesz :) poza tym trudno cokolwiek powoedzieć bo jeszcze mało tego jest, wrzuć jak dorobisz więcej główki.

 

[...]

 

Napewno, ale nie wiem kiedy ... no jak nie wiem? jak najszybciej :]

 

[...]

 

Jeżeli to ma być kosmita a tymbardziej jeżeli bez żadnego konceptu to trudno tu mówić o kształcie czy proporcjach ale wydaje mi się że trochę za szeroka, popraw też ostre załamania na twarzy, żeby była bardziej zaokrąglona.

 

[...]

 

Ja to nazwałem kosmitą, bo jak narazie mało przypomina twarz człowieka :P ... ale mam nadzieje że będzie to człowiek :)

 

[...]

 

I na koniec mała prośba, nie dawaj takich dużych renderów jeżeli na 8/10 jest czerń, lepiej wytnij tak jak zamieściłeś siatkę albo powiększ głowę do rozmiaru całego rendera.

 

 

pozdro

 

W przyszłości :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm wiec co w koncu to ma byc? czlowiek czy obcy? ja bym dla nauki staral sie zrobic czlowieka, bo trudno troche oceniac anatomie twojej chorej imaginacji ;)

 

 

hehehe ... to ma być człowiek, ale chwilowo go nie przypomina :P ... dla tego mówie że to kosmita, taka mała przenośnia :) ... już poprawiłem mu łeppetyne ... i poprawiam nos ... ale nie wiem kiedy dam uaktualnienie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, jeżeli to ma być człowiek to jeszcze ogrom pracy przed Tobą, mam nadzieję że robisz to z jakichś referek bo w zasadzie to trzeba poprawić wszystko :) Chociaż po pracy widać że referencji nie ma więc szybko o jakieś się postaraj

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawler

Eeeeee, sora moze sie pomylilem ale ten ktos mial taki sam nick ;) chodzi mi o bete World of Warcraft... ale dobra koniec bo sie offtopic robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm ... możecie się wstydzić! Przez was zrezygnowałem ;( ... model głowy powstał z 2 fotek pewnej kobiety ... jedno zdjęcie z przodu inne z profilu ... pech chciał że zdjęcie z profilu nie nalezało do najładniejszych i miałem drobny prublem, zwłaszcza że fotki nie były proporcjonalne ... nic ... teraz już nie dam rady zrobić twarzy, ale wezme się za tutka jak najszybciej ... Duch? A była bitwa, postać eteryczna :P ... szkoda że dopiero wtedy zacząłem modelować z trudem ołówki :] ... miałbym szansę :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności