Jump to content

W jakich proporcjach zwiększać ilosć sampli?


Zernat

Recommended Posts

Witam. Mam pytanko takie jak w temacie. Zauważyłem, że sample można zwiększać w zakładce VRay'a, można zwiększać sample też w zakładce o oświetleniu, każde źródło światła i materiał też ma sample.

 

W jakich proporcjach należy je zwiększać aby otrzymać jak najładniejszy render nie zabijając tym samym czasu renderowania za bardzo ?

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Sampel samplowi nie rowny. Radze sie zapoznac z ta stronka http://help.chaosgroup.com/vray/help/200R1/, bo widze tu brak podstaw z obslugi V-ray'a. Prosze nie traktuj tego jak proba madrzenia sie, ale najlepiej bedzie jak przebrniesz przez helpa i zrozumiesz zasade dzialania kazdego parametru, wtedy bedziesz mogl sobie sam dowolnie i co najwazniejsze swiadomie ustawiac parametry renderu zeby czasy byly znosne i obrazek ladny. Oczywiscie nie obejdzie sie bez serii renderow testowych ale jesli bedziesz wiedzial co robisz to i tak powinno znacznie przyspieszyc i ulatwic prace. Na stronce ktora ci podalem oprocz opisow parametrow danego "elementu" czesto u gory masz tez link do przykladow z obrazkami ktore ladnie pokazuja jak dany parametr wplywa na render.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy