Jump to content

O komputerach - rózne dywagacje.


Szosz

Recommended Posts

Miriam jak dokładnie wymieniasz to pamiętaj dodać, że na płytę kasy nie wolno pożałować.

 

Co do tamtej konfiguracji top skalpel trafiłeś, konstrukcja sprzed 5lat, i składana za grosze na studiach.

Obudowy nie pamiętam, chyba jakiś kanciasty tracer, ale nożyce do blachy pozwoliły mi dołożyć parę wentyli. Proc to e8400 kręcony do 3.5ghz, grafa to 9800gtx+, więc dobry przeciąg dawał radę. Nawiewniki z przodu 120mm na dole i pod DVD 2 70tki, z boku nawiew 2x120, jeden na karate, drugi na proca, wewnątrz dwa mieszacze, jeden na progu, drugi przy grafice, wyrzut z tyłu 3x80. W spokoju kręciły się na progu działania, w stresie na Maxa i gadało to , ale na nowym sprzęcie, szkoda byłoby próbować, bo usmażyć można.

 

Jak to mówią, trzeba było mieć wyobraźnię, dziadku lol :-D

Edited by miriam
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Takie patenty to zawsze fajna rzecz, mnie np zupełnie teraz nie rusza jak czytam ze nowy procek to ma o 300-400ghz więcej od poprzedniego wyczynem było właśnie 5 krotne podbicie częstotliwości w czymś co miało zegar w turbo 66 :) Sorki za off top :)

Link to comment
Share on other sites

Hehhe to sobie polecieliście.

Tak czy owak

 

Chciałbym zauważyć jedna rzecz, mianowicie w ciągu ostatnich miesięcy użytkownicy założyli około 6 postów odnośnie bebechów do peceta w cenie 2500-3500zł. Padło sporo odpowiedzi jak widać tą kasę na sprzęt.

Ludzie, zamiast zaglądać kolejny post, który skończy się wyborem i5 czy i7 czy innego xeona poczytajcie co zostało już napisane, bo sprzęt nie zmienił się póki co diametralnie, a kolejne wywody tracą sens.

Zrozumiałbym konkretne pytanie, który lepszy proc czy płyta, ale wałkowanie tego samego n-ty raz...

Wiem, że każdy przypadek jest inny, bo ten ma system, tamten chce pograć, a inny pracuje w animacji, a nie exteriorach, ale macie łby i wystarczy poczytać i pokombinować, a nie czekać na podane na tacy.

Takie moje skromne zdanie, macie prawo się nie zgodzić.

Link to comment
Share on other sites

Szosz podejrzewam ze na forum sporo osób cie poprze, ja mam zawsze w dziale maxa chęć wykopać na księżyc tych co to mają problemy ze znalezieniem guzika czy z brakiem wyświetlania się im teksturki bo nie włączyło się opcji bo nie chciało się przeczytać helpa od programu albo co gorsza zapoznać się z interfejsem. I wiesz co o nie robię tego tylko cierpliwie odpowiadam na pytanie bo się mi przypomina tekst z Sapkowskiego z "Nerrenturm" tożbym wyszedł na straszliwego ciula jak bym nie odpowiedział :)

Link to comment
Share on other sites

Szosz ale nie masz z co przepraszać już nie raz na różnych watkach były teksty " człowieku wujek google ci odpowie " czy tekst "idź od kompa do empiku i poczytaj książki stojące na półce kupować nie musisz " Wiesz na forum są ludzie którzy pamiętają takie zabytki jak te wczoraj wymienione, czasy gdy wiedza nie była wszech dostępna, nie mięliśmy netu , nie było książek kurcze pierwsze podręcznik na temat maxa tyczył się wersji 2,5 a na rynku była już 6. I wtedy człowiek uczył się na zasadach doświadczalnictwa, a teraz co ogólnie wiedzę młodemu człowiekowi się podaje na tacy i troszkę rozleniwia umysły. Dlatego twój apel jest całkiem sensowny :)

Link to comment
Share on other sites

Dyskusję Przeniosłem do tego wątku.

 

@skalpel3d, powiedział bym że nauka odbywała się metodą prób i błędów ;). A ludzie błądzą i szukają, choć niestety wynika to z wielości konstrukcji

i w tym momencie powiem szczerze widzę wyższość rozwiązań apple nad pc, jedna konstrukcja 0 stresu,

 

Co do wydajności, w zasadzie nie ma konkurencji przy samych procesorach jest intel i tyle ;). Przy reszcie nie pomoże nawet kapitan nostres, producenci mamią ludzi tabelkami, podkupują co poczytniejsze czasopisma do robienia testów, których wynik z reguły jest znany ;).

 

Do nie tak dawna, byłem w miarę szczęśliwym posiadaczem visty x64, ale niestety ból był przy uruchamianiu. dłuuuuuugo to za mało powiedziane, przejście na nowy i7, korciło, ale rozwiązanie zbyt kosztowne. Po rozmowie ze znajomkiem, który wdrażał w firmie w8, postanowiłem u siebie zaryzykować.

Zakupiłem OCZ SSD Vector 128GB SATA3 2.5'' 7mm (odczyt/zapis; 550/530MB/s) 90K IOPS i wtedy dostępny w extra promo w8 pro x64 :),

panowie i tak sprzęt prawie trup dostał speeda,

konstrukcja:

intel Q9550, + ASUS P5 Deluxe (przyznam że pomimo że konstrukcja już swoje dobre czasy ma za sobą to nadal nie wykazuje (odpukać) błędów)

Zasilacz Cooler Master 850W

10GB ram 800Mhz, 1 - SD OCZ SSD Vector 128GB SATA3 2.5'' 7mm (odczyt/zapis; 550/530MB/s) 90K IOPS,

2 - 2 x HDD 1TB WD black, 3 - i jeszcze kilka HDD, MSI R6850 Cyclone 1GD5 Power Edition/OC,

do prac 2d i nie skomplikowanych 3d wystarczający.

porównywałem sobie start systemów, u znajomka z i7 II gen, 8GB RAM, 1GB karta nv i 1TB wd w7 x64,

powiem szczerze że jeśli chodzi o samo uruchomienie systemu w8 bije na głowę w7 :). ( i na pewno naraziłem się tym stwierdzeniem na ukamienowanie)

gdyby nie to, iż specyfika mojej pracy wymaga windy pewnikiem dawno przelazł bym na ios.

 

i jeszcze z innej beczki, na razie jeszcze poza nowym mac pro, nie widziałem jeszcze podobnego rozwiązania

ale myślę że warto o tym wspomnieć:

OCZ SSD Z-Drive R4 CM84 PCI Express x8, 600GB( 2000/2000MB/s read/write) MLC :).

 

 

//pozdr.

Edited by miriam
Link to comment
Share on other sites

  • KLICEK unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy