Jump to content

PROCESOR CORE i7-4930K 3.40GHz + płyta gówna+ karta

PKexterior

Recommended Posts

Witam Panowie chcę odświeżyć swój sprzęt komputerowy i akurat tak się zdarzyło że mogę dostać w dobrej Cenie

Procesor : CORE i7-4930K 3.40GHz LGA2011 BOX

Płyta główna : Asus RAMPAGE IV Extreme X79 s.2011 ROG

Karta Graficzna : ASUS GeForce GTX 760 2048MB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP (1072/6008) (wer. OC - OverClock) (wentylator DirectCU Mini)

czy tym sprzętem podziałam dobrze w 3ds max ?? do tego 16gb RAM czy może proponujecie coś lepszego ??? obecnie posiadam Phenoma II X4 955 oraz kartę graficzna Geforce GTS 250 czekam na propozycje ?Pozdrawiam :) Piotr

• Replies 14
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

czy tym sprzętem podziałam dobrze w 3ds max ??

Sprzęt nic za ciebie nie zrobi. tak podziałasz chociaż według mnie taki komputer to jest przydatny dla kogoś kto trzaska albo animacje, albo naprawdę dużo renderuje i potrzebuje tej mocy. Ale w takim wypadku raczej idzie się w 2x xeon.

Mając takiego kompa osobiście kupiłbym ile ramu tylko wlezie, i trzaskał modele w zbrushu z takim hardware to po prostu nieograniczony detal :>

A ty sie nie martw o ten bilion poly bo w tym bilione to se kilkaset porzadnych modeli smiescisz :D

[font=sans-serif]milion =                          1000000 
30 milionow =                30000000
100 milionow =             100000000
[/font]bilion = [font=sans-serif]              1000000000000[/font]

xNormal 30 milionow poly wciaga bez problemu na 4GB, przy 16GB 100 milionow pojdzie jak z bicza. I jak wyzej, chcialbym zobaczyc te twoje 100 milionowe modele, jesli mozna ;)

Edited by mantragora

Kraemon i Mandragora załóżcie sobie watek gdzie będziecie dalej prowadzili utarczki nie na temat :)

Co do sprzętu to na pewno będzie ślicznie pracował pod maxem, nie napisałeś co konkretnie robisz w nim ale na początek na pewno 16 gb ramu spokojnie ci wystarczy :)

Ja jestem posiadaczem tandetnego do niczego się nie nadającego fx 8350 :) w renderowaniu ten procesor bije i7 z generacji 2 i 3 czterordzeniowe nawet te z z 8 wątkami :P

A co do maxa to po prostu należy się przyzwyczaić że nie jest to program niezawodny , tfu raczej należy stawiać na to ze się wywali w trakcie gdy właśnie się nam spieszy lub robimy końcową prace zresztą nie będę się wypowiadał za innych u mnie średnio zwiecha robi raz na 3 tygodnie niestety zawsze w ważnym momencie :) Co do czasu jego uruchamiania to ja nie wiem skąd wy maci takie problemy z tym softem na ssd jest to kilkanaście sekund na hdd w minute, oczywiście nie mówię tu o otwieraniu scen mających po kilka gigabajtów :)

Co do zmiany softu to pracuje tez na c4d i ciągle mnie wpienia w niej jej interfejs za długo pracowałem na maxie :)

Edited by skalpel3d