Skocz do zawartości

PROCESOR CORE i7-4930K 3.40GHz + płyta gówna+ karta


PKexterior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie chcę odświeżyć swój sprzęt komputerowy i akurat tak się zdarzyło że mogę dostać w dobrej Cenie

Procesor : CORE i7-4930K 3.40GHz LGA2011 BOX

Płyta główna : Asus RAMPAGE IV Extreme X79 s.2011 ROG

Karta Graficzna : ASUS GeForce GTX 760 2048MB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP (1072/6008) (wer. OC - OverClock) (wentylator DirectCU Mini)

czy tym sprzętem podziałam dobrze w 3ds max ?? do tego 16gb RAM czy może proponujecie coś lepszego ??? obecnie posiadam Phenoma II X4 955 oraz kartę graficzna Geforce GTS 250 czekam na propozycje ?Pozdrawiam :) Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

czy tym sprzętem podziałam dobrze w 3ds max ??

 

Sprzęt nic za ciebie nie zrobi. tak podziałasz chociaż według mnie taki komputer to jest przydatny dla kogoś kto trzaska albo animacje, albo naprawdę dużo renderuje i potrzebuje tej mocy. Ale w takim wypadku raczej idzie się w 2x xeon.

 

Mając takiego kompa osobiście kupiłbym ile ramu tylko wlezie, i trzaskał modele w zbrushu z takim hardware to po prostu nieograniczony detal :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty sie nie martw o ten bilion poly bo w tym bilione to se kilkaset porzadnych modeli smiescisz :D

 

[font=sans-serif]milion =                          1000000 
30 milionow =                30000000
100 milionow =             100000000
[/font]bilion = [font=sans-serif]              1000000000000[/font]

 

xNormal 30 milionow poly wciaga bez problemu na 4GB, przy 16GB 100 milionow pojdzie jak z bicza. I jak wyzej, chcialbym zobaczyc te twoje 100 milionowe modele, jesli mozna ;)

Edytowane przez mantragora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem posiadaczem tandetnego do niczego się nie nadającego fx 8350 :) w renderowaniu ten procesor bije i7 z generacji 2 i 3 czterordzeniowe nawet te z z 8 wątkami :P

A co do maxa to po prostu należy się przyzwyczaić że nie jest to program niezawodny , tfu raczej należy stawiać na to ze się wywali w trakcie gdy właśnie się nam spieszy lub robimy końcową prace zresztą nie będę się wypowiadał za innych u mnie średnio zwiecha robi raz na 3 tygodnie niestety zawsze w ważnym momencie :) Co do czasu jego uruchamiania to ja nie wiem skąd wy maci takie problemy z tym softem na ssd jest to kilkanaście sekund na hdd w minute, oczywiście nie mówię tu o otwieraniu scen mających po kilka gigabajtów :)

Co do zmiany softu to pracuje tez na c4d i ciągle mnie wpienia w niej jej interfejs za długo pracowałem na maxie :)

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności