Skocz do zawartości

Praca nad efektami specjalnymi


ARDZEJ

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to akurat dział grafiki, który podoba mi się najbardziej.

After effects, w szczególności, nauka 3ds maxa(chętniej Mayi), jeszcze przede mną ale jest ok, mam, jeszcze, 19 lat.

Czy jest po tym praca? Czy biorą freelancerów, czy może jest parę wiodących studiów? Czy prace mają tylko najlepsi z najlepszych? Czy miejsc pracy jest dość, dla wszystkich? Polecacie jakieś kierunki? np. Animacja i efekty specjalne w łodzi (czy znacie coś konkretnego za granicą)? I moglibyście określić jakąś ogólną granice zarobków? Nie jestem materialistą, ale mam swoje potrzeby, np dobre auto.

 

Jeszcze takie pytanie czy rysowanie potworów, bestii i innych stworów, jest bezwzględnie wymagane? Głównie takie rzeczy spotkałem np. na stronie Gnomon School of visual effects.

I jeśli mowa o studiach to czy animacja jest wg. was nieodzowna na takich kierunkach? wydaje się, że takie animacje np. Shrek Forever, wczoraj na TVN'ie, to katorżnicza praca, post produkcja wydaje mi się dużo przyjemniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Każda dziedzina grafiki 3D, na zadowalających zarobkach, jest ciężka.

 

Po za tym niepodoba mi się do końca podejście. Jak to katorżnicza praca? Chcesz kasę to trzeba popracować, a jeżeli grafika jest dla ciebie katorżniczą pracą to nie jest to zawód dla ciebie, powinno ci to sprawiać radość i powinieneś się jarać tym.

 

 

Co do VFX.

 

houdini gra główne skrzypce, jego znajomość bardzo dobra może ci pozwolić pnąć się bardzo wysoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam złą wiadomość. Zwykle nie tylko trzeba zrobić cały film, ale jeszcze - uwaga trzymaj się - przychodzi następne zamówienie do realizacji i też trzeba je wykonać. Jeżeli nie lubisz robić rzeczy do końca to zatrudnij się w fabryce spodni dla ofiar min przeciwpiechotnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrząc na datę mojego wpisu stawiałbym na alkohol. W sumie większość tych pytań pojawia się dosyć często i spokojnie mozna je wygooglować. Zarabia się bardzo mało, ale też dlatego że praca nie jest jakaś szczególnie skomplikowana. Wybitni zarobią wybitnie - jak wszędzie.

 

Do zarobków polecam glassdoor.com ale jak odliczysz podatki i koszty utrzymana się to naprawdę skromnie wyjdzie. Moze nie na początku ale to nie jest zawód w którym możesz przesiedzieć do 67roku życia. Jest ogromna konkurencja w branży IT, VFX i tym podobnych, bo to łatwy kawałek chleba i każdy chce tak pracować. Idz tam, gdzie będziesz wybitny, lub to w czym czujesz, ze będziesz mógł być wybitny. Jak nie kręci Ciebie rysowanie i animacja, to koniecznie liźnij nieco programowania (lub języków skryptowych używanych w programach 3D, 2D), bo jest wiele rzeczy, które będą proceduralnie (lub są) generowanych. Nie ma bata, ze będzie się za 10lat zatrudniać grafików, by produkowali kontent na telewizory 4k, bo trzeba by ich po pięciu przed jednym kompem usadzać, żeby sie obrobili z detalami.

Z pewnością rynek będzie nasycony niesamowicie i tylko jakaś odnoga i specjalizacja bedzie miała sens. szczegolnie ze za 6-10lat jak będziesz wkraczał na rynek, wszystko się umiędzynarodowi jeszcze bardziej niż teraz. Nie zapomnij też, że jeżeli w czasie studiów nie będziesz solidnie pracował poza tym co jest na uczelni, to stracisz te lata. Nie ma się co łudzić, że pierniczenie dziadków na wykładach da Ci jakikolwiek start w branży jeżeli sam się nie będziesz rozwijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie takie rzeczy spotkałem np. na stronie Gnomon School of visual effects.

 

Źle szukasz patrz na CmiVfx np. Albo na np. grupa na vimeo Softimage ICE/TP etc.

 

Nie jestem materialistą, ale mam swoje potrzeby, np dobre auto.

 

Coś mi sie zdaje, że logicznie wychodzi na to, że jesteś materialistą :D A logikę powinieneś ćwiczyć jak chcesz zrobić cokolwiek ciekawego chyba, że do wszystkiego dodadzą jak do Modo sculpting cząsteczek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności