Jump to content

Extrude - Shitf + drag problem

piotrkujko

Recommended Posts

Krótkie pytanie. Albo coś się poprzestawiało, albo coś robię źle.

Swego czasu poprzez kliknięcie na dany edge + shift robiła mi się opcja Extrude, gdzie od razu tworzył się nowy polygon, którym mogłem kierować. Teraz po kliknięciu na edge + shift zanika pivot i nic się nie da zrobić.. Kiedy próbuję shift +polygon, kopiuje go. Jak to zmienić?

• Replies 5
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Rozumiem, że tą opcję mogę znaleźć w ustawieniach myszy, konkretniej powinna być tu: Customize -> Customize User Interface -> Mouse -> Maya Mode Selection...

Problem tylko polega na tym, że w Customize User Interface nie mam zakładki Mouse.. jest wszystko - Keyboards, Toolbars, Quads, Menus, Colors - Mouse nie ma. W zakładce Customize -> Preferences jest zaledwie Mouse Control w Viewports. Mam 3ds Max 2012 32bit.

EDIT:

No i właśnie, ile to się jeszcze człowiek musi nauczyć ;)

Problem polegał na tym, że Extrude przez Shift, wygląda na to, działa tylko przy plane'ach - przy innych figurach nie, stąd jakby ktoś kiedyś miał podobny newbie problem, solucja prosta :)

Edited by piotrkujko

Chodzilo mi o customize > preferences > interaction mode :) Mozesz wtedy sobie ustawic na nawigacje o wiele bardziej ludzka czyli z altem, ale wtedy wlasnie pozbytwac sie extrudow i kopiowania z sziftem.

No ale widze ze nie w tym byl problem. Najlepiej sie uczyc na bledach :)