Skocz do zawartości

Extrude - Shitf + drag problem


piotrkujko

Rekomendowane odpowiedzi

Krótkie pytanie. Albo coś się poprzestawiało, albo coś robię źle.

Swego czasu poprzez kliknięcie na dany edge + shift robiła mi się opcja Extrude, gdzie od razu tworzył się nowy polygon, którym mogłem kierować. Teraz po kliknięciu na edge + shift zanika pivot i nic się nie da zrobić.. Kiedy próbuję shift +polygon, kopiuje go. Jak to zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Rozumiem, że tą opcję mogę znaleźć w ustawieniach myszy, konkretniej powinna być tu: Customize -> Customize User Interface -> Mouse -> Maya Mode Selection...

Problem tylko polega na tym, że w Customize User Interface nie mam zakładki Mouse.. jest wszystko - Keyboards, Toolbars, Quads, Menus, Colors - Mouse nie ma. W zakładce Customize -> Preferences jest zaledwie Mouse Control w Viewports. Mam 3ds Max 2012 32bit.

 

EDIT:

No i właśnie, ile to się jeszcze człowiek musi nauczyć ;)

Problem polegał na tym, że Extrude przez Shift, wygląda na to, działa tylko przy plane'ach - przy innych figurach nie, stąd jakby ktoś kiedyś miał podobny newbie problem, solucja prosta :)

Edytowane przez piotrkujko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi o customize > preferences > interaction mode :) Mozesz wtedy sobie ustawic na nawigacje o wiele bardziej ludzka czyli z altem, ale wtedy wlasnie pozbytwac sie extrudow i kopiowania z sziftem.

 

No ale widze ze nie w tym byl problem. Najlepiej sie uczyc na bledach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności