Skocz do zawartości

Obiekt 3D: Gitara elektryczna + wzmacniacz + dodatki (nauka renderingu w V'Rayu Free)


zbuffer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Postanowiłem zainstalować wreszcie jakiś silnik renderujący bo widzę że na scanlinie to raczej realizmu nie osiągnę ;]

Zdecydowałem się na V'Raya Free. Używam 3ds max 4.

Ten projekcik ma na celu naukę renderingu w V'Rayu i ogólnie poprawienie realizmu moich przyszłych prac ;)

Elementami scenki bedą gitara elektryczna, wzmacniacz, kabel itp.

Na razie na białym tle, może póżniej wymyślę jakąś bardziej skomplikowaną scenerię! ;D (zresztą jedną już wypróbowywałem....ale o tym później)...

 

Zapraszam do komentowania i wyszukiwania bugów!

 

Poniżej pierwsza część: model gitary który zrobiłem jakieś 2 tygodnie temu.

 

P.S. Szkoła się zaczęła, więc pewnie będę miał mało czasu na grafikę ale postaram sie wrzucać update'y w miarę często!

 

Gitara1

Gitara2

Gitara3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zapewne jest to jakis strat. Ale cos mi w nim nie pasuje. Tylko nie wiem co. Niby strat a troszke sie rozni. Zdjatko oryginalnego strata dla porownania http://www.fender.com/products/show.php?partno=0150402#

Ale moge sie mylic gdzy moj wzrok juz jest troche zmeczony:)

A po za tym wydaje mi sie ze powierzchnia gryfu powinna byc lekko zaokraglona. Przynajmnij tak ma moja gitarka i pare innych na ktorych gralem. Chociaz nie, wszystkie na ktorych gralem maja lekko zaokraglona powierzchnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thanx za komentarze! Zawsze to motywacja do dalszej pracy!

blood_broter: przyznaję, że pominąłem to zakrzywienie....ale jeszcze zdążę to poprawić bo dużo pracy przede mną ;)

Może Ci jeszcze nie pasować np. brak wycięcia takiej dziury nad mostkiem w której jest wzmocnienie, no i zauważyłem sam że śrubki od tej białej płyty powinny być trochę bardziej płaskie ;D

Swoją drogą to jest prawie kopia mojej gitarki Squiera tylko wyższy model (trafiłeś Cazparus;).

Postaram się niedługo wrzucić wzmacniacz.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie!

Musiałem wyjechać na tydzień i dlatego nie umieściłem żadnego update'a!

Skończyłem właśnie model wzmacniacza i poprawiłem gitarkę(wypukłość podstrunnicy, wycięcie w gryfie, śruby....).

Kolejnym etapem będzie zrobienie materiałów, ale najpierw muszę dorobić kilka drobiazgów - kabel zasilania wzmacniacza, kabel łączący gitarę i wzmacniacz, może jakąś ściankę z kontaktem.....

Poniżej odnośniki do samego wzmacniacza i próbnej kompozycji.

 

Wzmacniacz

Gitara+wzmacniacz

 

Pozdrawiam i czekam na komentarze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo nikt nie zauważył poprzedniego update'a albo nikomu się komentowac nie chciało :/

Tym razem wrzucam wstępny render pracki bez okablowania!

Mam nadzieję że ktoś to skomentuje....

Mam pewien problem z chromem bo przez to, że otocznie jest białe to chrom też się robi biały :/

 

pozdr

 

gitscena.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no full wypas.. chcialbym miec taka w domciu, a tak tylka do akustyka trza sie ograniczyc.....mam pytakno, bo nie wiem, nigdy czegos takiego nie widzialem: co to jest ta "wajcha" na pudle? do czego sluzy bo chcialbym wiedziec?

 

Aha...mi troszeczke kolor gryfu nie leży, tak jakos sie kluci z tym czarno-bialym pudlem. Ale gitara miodzio...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolor gryfu jest ok ... takie modele robi Squier ;) sam kiedys taką mialem ... tylko kolor przypalana sosna ;)

 

a wajcha jest od systemu Tremolo ktorego nienawidze. ... porusza ona czescia mostaka naciągajac lub popuszczajac struny ... co w efekcie twozy efekt zmiany tonu/oktawy i sie zwie wah-wah ... tzw kaczka

 

nienawidze bo masa z tym problemow ... gitara potrafi sie na srednim takim systemie rozstroic po jego uzyciu w ciagu 3 sek.

 

mialem kiedys Squiera to caly mostek zablokowalem ;) pozniej przesiadlem sie ma MeG`a EMP ... fajny ksztalt ... ciemna zielona ... do niej pozniej doszedl Laney TF 320 ;)

 

i sprzedalem ... ;) kupilem kompjuter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj biedacy, pierwszy raz slysze zeby mostek vibrato nazywac systemem Tremolo albo niedajborze kaczką ;D. Pomijam fakt, ze squaiery to gitary bardzo sredniej klasy i tak czy inaczej sie roztrajaja to wystarczy sobie kupic gitare z mostkiem floyda - masz wajche takom ze jak ja przycisniesz do dechy to struny wisza Ci u kolan i wierzecie mi, nic sie nie roztraja ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na floydrosach nic sie nie roztraja:) Co do vibrato to w fenderach jest glownie jednostronne:) Ale zeby vibrato nazywac wah-wah to jest to nie mala pomylka:) Nazwa tremolo jest dosc czesto uzywana zamiast vibrato:)

 

A co do modelu to zrob stojak bedzie sie lepiej prezentowac:) No i okablowanie by sie przydalo:) I moze jakis efekcik:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie się jakiś ruch zrobił! ;] Dzięki za wszystkie posty!

Chociaż w większości nie dotyczyły pracki tylko gitar i ich elementów ;P

Co do grafiki - nie robię stojaka na gitarę bo takie było moje założenie kompozycyjne.

Poniżej juz prawie skończona pracka (rendering kiepskiej jakości)! Trzeba ją chyba trochę rozjaśnić, ale to niestety zależy też od ustawienia monitora, a każdy ma inne :/

Miłego szukania bugów!

 

Pozdr

 

gitaratest8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest Bullet tylko Strat....

Ale może być trochę podobny bo referkę miałem Strat'a a w domu mam Bullet'a ;)

Kolor gryfu jest np. bardziej jak w Bullecie, ale za to korpus jest ze Strat'a i w ogóle wszystkie wymiary...

 

Nic nie wystaje za bardzo! Sprawdzałem na moim Bullecie ;P

 

-----EDIT-----

 

Wtyczki są dobrej wielkości, wzorowałem się na moich.

Też myślałem, że kabel jest bardziej "przytulony" do korpusu ale jak włożyłem jack'a do mojej gitarki i ją postawiłem to się ukazało to co widać! ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisalem w gogle tremolo i to tylko potwierdzilo to co mowilem. Zgodze sie niestety, ze czasami vibrato mylone jest z tremolo, zupelnie nie wiem dlaczego bo to dwa zupelnie rozne efekty uzyskiwane zupelnie innymi drogami (mechaniczna i elektroniczna)

...pozatym mam chyba zwajchowane uszy bo dla mnie vibrato niezabardzo brzmi jak kaczka... ;]

 

Co do modelu to mam zastrzerzenie do kabla - jakis taki dziwnie powyginany ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do floyda Muhaho to są i takie które sie rozstrajają i to nawet bardzo zalezy to przewaznie od producenta co do systemu termolo to jest to samo co Floyd Rose do mosków które nie powodują rozstroju nerwów i strun nalezy jak dobrze pamientam SCHELER (nie wiem jak sie to pisze ) co do WAH-WAH to fak ze walnełes jak dzik w sosne ale co tam kazdemu sie zdarza! 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności