Skocz do zawartości

Monitor do 1700zł (DELL odpada)


Logos

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Przedwczoraj mój DELL U2311H zepsuł się dwa miesiące po gwarancji. Jako, że oddałem go do naprawy i nie wiem czy z niej wróci na wszelki wypadek zakładam ten wątek.

 

Budżet to 1700zł

Zastosowanie, grafika 3d wizualizacje itp.. mniej 2d.

Preferowany rozmiar 23" i wyżej.

 

DELLowi pokazuje w tej chwili ,,!,, chyba, że na podstawie mocnych argumentów ktoś mnie do tej firmy z powrotem przekona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Budżet nie jest duży ale na NEC EA244wmi starczy. W swojej cenie najlepszy na rynku. Lub jak chcesz dłuższa gwarancję to Eizo EV2436W - droższy o ok. 250zł ale 5 lat spokoju. Ja bym chyba jednak nie dopłacał. Kalibracja obowiązkowa przy obu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, no ale lepiej nie umawiać się z siostrą poprzedniej jak miała konkretne defekty, bo wynikać mogą z genów ;)

A piszę, bo znajomy właśnie kpuje z24i HPka i coś wyszło tanio, mowil ze 1200 za niego zapłaci (sugerowana 2k +).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KLICEK, olaf Panowie rozbawiliście mnie dzięki :D

 

Monitor wrócił już do domu, zapłaciłem parę groszy ale do pracy już się nie nadaje. Padło trafo i podświetlanie z jednej strony. Ma teraz zauważalną różnicę w temperaturze barw i jasności podświetlania. Facet w naprawie stwierdził, "że z takim przebiegiem jaki on ma to by tego nawet nie wymieniał gdyby nie był taki "fajny" - cokolwiek miało to znaczyć. Postawię go obok do wyświetlania referek a do pracy kupię nowy.

 

Podpasował mi ten NEC EA244WMI jednak obawiam się o brak gwarancji na badpixele. W jakim sklepie mógłbym dostać wyselekcjonowaną i od razu skalibrowaną sztukę i czy w ogóle jest taka możliwość i ktoś chciałby się w to bawić?

 

Kusi mnie EIZO ColorEdge CS230 ale to już całkiem inna półka i jeszcze chyba nie adekwatna do moich umiejętności.

 

edit:

@jaceks

Akurat mam chyba szczęście w nieszczęściu bo użytkownik na forum mva.pl sprzedaje nówkę sztukę i ma odpowiedni kalibrator.

Edytowane przez Logos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nec spoko, ale gwarancja... Haha, moj prof kupił jakies neca za 2k Na ekranie taki jasny pasek, duszek, widac pod każdym kątem, przy kazdym kolorze. Odesłał na gwarancji i przysłałi nie naprawiony. Uzasadnienie: Oni maja 5 punktowy system sprawdzania defektów na matrycy. po rogach i na srodku, a ze pasek byl tak w 3/4 od prawej strony uznali ze u neca takie cos jest w normie ;) Osobiscie polecam della, za 1600 mozna miec bardz dobry monitor na pivocie. :)

 

Btw Dell | HP | NEC | LG ma praktycznie te same bebechy, tzn matryca jest ta sama, zazwyczaj w tych seriach do 2k, z tą różnicą że LG kosztuje np 700zl a NEC 2000. Koniec koncem wygrywaja wedlug mnie warunki gwarancji. Szwagier ma della 24 juz ktorys rok i zero problemow. :) Ale Dell i HP to praktycznie to samo. Nawet w laptopach matryca DreamColor[HP] i PremierColor [Dell] to jest ten sam panel LG Philips, który ma te same problemy i defekty :)

Edytowane przez blukazs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności