Skocz do zawartości

Wyodrębnienie obiektu za pomocą maski w avi w After Effects


Patris

Rekomendowane odpowiedzi

Wyrenderowałam animację w Cinema4d, na jakimś tutku poradzili, że jak chcemy wyodrębnić obiekt od tła dobrze jest stosować buffer object który tworzy jakby maskę i później można obiekt nakładać na inne tła itd. Teraz mam animację w avi i wyanimowany film z maską też w avi. Jednak nie wiem, jak to poskładać w After Effects, gdy maska jest animacją na innej warstwie. Czy wie ktoś jak to poskładać, aby ta maska wyodrębniła mi obiekt z animacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Musisz stworzyć oddzielny composition dla obiektu odcedzonego za pomocą maski. Ta kompozycja składa się z footage zawierającego obiekt który chcemy odcedzić (czyli w sumie cały film) no i maski odcedzającej. Tak stworzoną kompozycję dodajemy do kompozycji finałowej. Oczywiście ta kompozycja z odcedzonym obiektem musi znajdować się na samym wierzchu wszystkich warstw z kompozycjami i footageami. Ja jak robiłem swojego smoka to u mnie struktura wyglądała tak:

 

wcwg.jpg

 

Odcedziłem tutaj 3 obiekty: morze, smoka i wyspę. Oczywiście wszystkie one są nad głównym Footage -filmem , który wszystkie te elementy zawiera. Są one oczywiście zakryte przez odcedzone elementy już zmodyfikowane. Kompozycji z alfą akurat tutaj nie ma bo jest ona u mnie od razu zawarta w pojedyńczych plikach exr.

Edytowane przez JonJoan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności