Skocz do zawartości

Wizytówka tekstura papieru


Pako007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. :)

Jak zrobić efekt papieru jak np. tutaj -> http://1.bp.blogspot.com/-ShAB9_r10Uk/Tyv49yh0jzI/AAAAAAAAAvY/ahIoQH-pIIE/s1600/INK_MEETS_PAPER_Card_Back2_JPG.jpg ??

Do Diffuse wrzuciłem wizytówkę, a do Bump texture papieru, jak renderuje to widać tylko diffuse. Wiem chyba, że widoczność bump zależy od światła (?)

Mam nadzieję, że wyraziłem się w miarę zrozumiale.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Do Diffuse wrzuciłem wizytówkę, a do Bump texture papieru
w bump/disp/normal musi być też wizytówka (ciemne literki na tle jasnego szumu albo tekstury papieru, jeśli to będzie bump albo displacement, a jeśli to będzie normal to ta sama tekstura musi być przerobiona na normal).

Powinno to być oświetlone (żeby było widac światłocień na wypukłościach).

Jeśli chcesz próbować normal, możesz przerobić teksturę bump w programie XNormal. Powinno wyjść coś z niebieskawymi literkami i czerwonozielonym szumem, jeśli użyjesz tangent normal.

Wydaje mi się że normal tu będzie najskuteczniejszą metodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak napisałaś, z wizytówki usunąłem tło i dałem teksture papieru, logo i napisy dałem na kolor czarny, do Diffuse wrzuciłem normalną wizytówke a do Bump na Bitmape dałem fioletową wizytówkę (z NVIDIA Normal Map Filter) i teraz logo i napisy są wypukłe. Jeśli kamere dam bardzo nisko to trochę widać tego papieru ale bardzo mało.

Scene i światło ustawiłem z tego tutoriala -> http://cg.tutsplus.com/tutorials/autodesk-3d-studio-max/max_3d_tutorial_2010_presenting_brand_design_2/?search_index=4

P.S Czy w Bump zamiast bitmap mam ustawić NormalMap ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności