Skocz do zawartości

Odchudzenie modelu broni


triget

Rekomendowane odpowiedzi

Stworzyłem broń, którą będę używał na silniku UDK, jednak mam problem z odchudzeniem mojego high poly. Broń wygląda tak:

 

b8fw.png

 

Po odchudzeniu z "automatu" wygląda tak w UDK:

 

a4jo.png

 

Tutaj jest jej siatka przed i po:

dq6r.jpg

 

Jestem amatorem, dlatego proszę o jakieś wskazówki jak to zrobić, aby światło dobrze się po niej rozchodziło w UDK. Wszystkie inne wskazówki również mile widziane!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wstaw to na jakiś sketchfab czy coś, gdzie będzie można tym modelem poobracać bo naprawdę nic z tego nie wynika moim zdaniem. Czy rączka musi mieć tak dużo poly? nie można tego załatwić normalką?

 

Tutaj masz link do high poly:

 

http://sketchfab.com/nmkih1cb

 

 

Z automatu to można sobie zrobić LP kamyka. Ręcznie się takie coś robi, nie ma tak prosto.

Masz tutorial:

 

 

Dzięki. Widziałem tutoriale odnośnie ZBrusha i pluginu decimation master, jednak wyszła z tego niezła sieka. Skoro już wypaliłem AO, dla highpoly to po odchudzeniu wypalić je ponownie, ale tym razem dla Low Poly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie z odchudzeniem modelu. Aktualnie bryła wygląda tak:

http://sketchfab.com/nmki3ge0

 

Mam jednak problem z teksturą specular:

2bfa.png

 

Światło wszędzie odbija się jednakowo. Nie wiem dokładnie jak narysować taką teksturę. Mam dwa pytania:

 

1. Jak zabrać się do narysowania takiej tekstury? (Czytałem trochę, ale chyba jestem za głupi, aby to zrozumieć).

 

2. Czy poza tekturami diffuse, normalmap, specular, potrzebuję jeszcze jakiś do mojego modelu? (pytam bo w maxie można wypalić jeszcze kilka innych, ale nigdy więcej nie używałem i nie za bardzo wiem do czego służą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. ja zawsze robiłem sposobem, że brałem kanał zielony z diffuse (nie wiem dlaczego, tak było w jakimś tutorialu i tak robię), wycinałem go, tworzyłem nowy dokument, wklejałem go i się bawiłem levelami, krzywymi itp, czasem burn toolem coś pomazałem żeby było ciemniejsze, czasem coś białym pędzlem żeby błyszczało (krawędzie na przykład)

 

2. w grach taki "zestaw" to standard, sądzę, że nic więcej nie potrzebujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności