Skocz do zawartości

Compositing z renderów


Gość kakaku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Oglądałem proste tutoriale dot. compositingu, i bardzo mnnie to wkręciło, chciałbym pogłębić wiedzę. Czy znacie jakieś dobre, sprawdzone tutoriale, z tłumaczeniem tego co autor robi (ew. bez tłumaczenia), w którym autor składałby realistycznie wyglądającą animacje/fragment filmu w PS z kilku pass renderów. Chciałbym się dowiedzieć do czego służą i jak wykorzystywać te pass rendery w praktyce.

Dziękuję z góry i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Compositing to generalnie fotomanipulacja.. Różni się tym że masz większe możliwości.

 

Passów używa się głównie w roli masek.. Renderując render w passach masz kontrole nad wszystkim tu nie ma co tłumaczyć tu trzeba praktykować.

 

Masz pass glossy/refleksji.. masz render stwierdzasz że poręcz powinna się błyszczeć bo tutaj w tym miejscu jest już wytarta.. więc używasz tego passa i maskujesz itp... Jest parę sztuczek one są po ukrywane w Breakdownach itp.. gdzie autorzy mówią o tym.

 

Chociażby sztuczka z Normal pass'em i zmienianiem oświetlenia.

 

Ale niech się wypowie ktoś kto się głónie tym zajmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ja rozumiem, ogladalem ten making of gry mobilnej i byl bardzo fajny, aczkolwiek ja wlasnie nie za bardzo mam praktyki jesli chodzi o maski w PS. dlatego jakis porzadny, dlugi tutek bylby jak kopalnia wiedzy:) nie wiem jak sie obchodzic najskuteczniej z każdym rodzajem passow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności