Skocz do zawartości

3ds max - force back face culling


Miłosz3ds

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

 

Mam dwie sfery, praktycznie rzecz biorąc jedna jest na drugiej, między nimi jest minimalny odstęp.

 

Sfera na dole ma zwykły materiał bez udziwnień. Sfera na górze ma również zwykły materiał z dodaną mapką checker do slotu "opacity".

 

Wszystko ładnie, pięknie - ale chcę teraz (nie używając żadnych slice'ów, clippingów i tym podobnych sztuczek) wyrenderować te dwa obiekty osobno, żeby złożyć je ponownie do kupy (mając je na osobnych warstwach) w postprodukcji.

 

9mdn.jpg

 

Jeśli zrobię to po prostu, bez edytowania materiału szarego (to co jest z tyłu szarej sfery powinno zniknąć), i złożę w poście, wyjdzie oczywiście coś takiego:

 

igcu.jpg

 

I tutaj z pomocą przychodzi vray'owa funkcja "Force back face culling". A raczej przyszłaby, gdyby na sferze nie było displacementu Vrayowego (z modyfikatora VrayDisplacementMod) w trybie 2D mapping. Który niestety musi tam zostać. I z taką kombinacją oczywiście "force back face culling" nie działa.

 

Dlatego zastanawiam się, żeby załatwić to jakoś po prostu odpowiednią teksturką wrzuconą do slotu "opacity". Tylko że niestety falloff nie działa tak, jakbym chciał - mi potrzebne jest ostre odcięcie tuż na krańcach obiektu, a nad fallofem nie mam zbyt dużej kontroli, nie jest dokładny. Chodzi mi o uzyskanie DOKŁADNIE tego, co dałby mi "force back face culling"/

 

Mam nadzieję, że udało mi się jakoś wytłumaczyć o co mi chodzi i ktoś będzie w stanie mnie wesprzeć :D

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności