Skocz do zawartości

Nie dzialajace skroty klawiszowe


Juzwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Tak jak w temacie. Przestaly mi dzialac skroty klawiszowe. Nie tylko moje ale wszystkie, nawet zwykle Q czy W nic nie robi. Wszsytko musze robic recznie. Zrestartowalem kompa i nic. WTF?

 

Cisnienie mi skoczylo, bo to jakis zart. Srednio co 2 mies wszystkie skroty ida sie walić i trzeba ustawiac wszystko od nowa.

 

Jak prawidlowo w maxie sobie zapisac ustawienia? Bo 'customize user interface > save' tez nie dziala prawidlowo. Zawsze znajduje jakis randomowy kompletnie folder. Czy ten debilny program naprawde sam nie wie gdzie trzyma pliki ze skrotami???

 

EDIT: 3ds max 2014

Edytowane przez Juzwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Program raczej nie jest "debilny". U mnie pracuje np. przez rok i żadne z opisywanych przez Ciebie sytuacje nie występują. Generalnie innych problemów też nie ma. Na twoim miejscu sprawdziłbym raczej Windows. On prędzej potrafi zgubić jakiś folder. Być może działanie "wirusa" ale może też być problem z dyskiem twardym, jego sterownikami czy portem. Miałem taki kłopot i np Outlook "przeskakiwał" na ustawienia domyślne (a powiedzmy pocztę trzymam na dysku D, a ten czasem mi "znikał"). Max jak się nie mylę odbudowuje automatycznie domyślny plik .ini w momencie uruchomienia, jeżeli nie może go znaleźć i być może tu tkwi przyczyna dziwnych zachowań. Przetestuj dysk twardy.

Edytowane przez Dynamico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też wszystko działa jak należy, a skróty, wygląd programu, quad menu zapisujesz sobie gdzie Ci się spodoba i w razie przeinstalowywania 3ds Max przywracasz wszystkie ustawienia kilkoma kliknięciami.

To by dopiero było gdybym stracił swoje ustawienia!

 

Zapisz swoje!

 

Customize/Save custom UI scheme

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Customize/Save custom UI scheme

 

TO ze tam powinno sie zapisaywac skorty to wiem. Tylko ze za kazdym razem jak chce sobie zapisac plik ze skrotami to wtedy otwiera mi sie jakis randomowy dziwny folder (tym razem np program files/thinkbox/krakatoa mx LOL). Jest to troche meczace jak dodajesz sobie nowy skrot, chcesz zapisac sobie go i otwiera ci sie kolejna jakas magiczna sciezka.

 

Sam load nic nie daje. Najzwyczajniej nie dzialaja zadne skroty typu W czy Q. Powciskalem w viewporcie wszystkie klawisze na klawiaturze i nic sie nie dzieje, zadne okno nawet sie nie otwiera. Nie da sie pracowac kompletnie - tak nie mialem nigdy.

 

A tak nakrzekam ze "debilny" bo wlasnie gubi mi same skroty czy ustawienie menu. Wirus "chyba' odpada jako mam oryginalnego Nortona, chociaz to niczego nie gwarantuje.

 

Sprawdzic dysk? Tzn? Spojrzalem na toole dysku systemowego SSD i nic tam nie ma wlasciwie procz zrobienia sobie benchmarka

Edytowane przez Juzwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dysku włącz dla niego SMART. Tam można odczytać wiele parametrów związanych z pracą dysku. Jest też w internecie wiele narzędzi do tego dedykowanych. Nie jestem wielkim fachowcem od komputerów ale przytoczyłem Tobie przykład podobnego problemu jak Twój, który mnie osobiście dotknął. Co prawda dotyczy innego programu ale być może przyczyna jest analogiczna.

A dyski SSD też potrafią "płatać figle". Również się o tym przekonałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności