Skocz do zawartości

Tworzenie tekstur do gier


Fadzu

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Od 1,5 orku robie modele 3D do gier. Zawsze odstawiałem to na drugi plan bo chcialem się wyskilowac ich modelowaniu i rzeźbieniu.

Teraz potrzebuje nadrobić tworzenie tekstur do tych modeli coś jak na poziomie Skyrime.

 

Macie jakieś poradniki, rady albo zasady jakie obowiązują w tym dziale graficznym?

Czekam na odpowiedz :)

 

 

 

Enojy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Witam Ciebie,zależy czy od samych podstaw chcesz coś robić,czy z urzyciem foto-textur.Ja tworzę i od podstaw w miarę realistyczne,i potem na nie w photoshopie nakładam różne maski foto-textur.Ostatnio wpadłem na zrobienie dużego toporu dwuręcznego,model robiłem 2h,a textury szly już 6h.A jeśli chodzi o techniki,to najlepiej nie jest odrazu zcalać wszystkie warstwy,tylko je zachowywać,bo wtedy można np.wyciągnięte rysy ponownie użyć.Mi osobiście nikt nigdy nie zapodał żadnych technik dotyczących tworzenia textur.W ogole tutoriali odnośnie modelownia jest od licha,natomiast odnośnie textur,ubogo,i cienko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisales, ze trzeba wiedziec CZEGO szukac:thumbup: Ja nie wiem... Gdybym tylko wiedzial nie robil bym spamu. Do tej pory nie zajmowalem sie zbytnio teksturami, wystarczaly mi bumpy i speculary. Nie mam pojecia od czego zaczac.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyklad w GOOGLE wpisujesz "texturing tutorials" i masz!

Ludzie, czy wam sie mózgi skurczyły?

I wy młodzieży macie rządzic krajem? Macie chyba przesyt technologiczny, jak w dobie dostepu do wszelakich informacji nie potraficie znaleźć tej odpowiedniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He,MariushO,nie mylmy pojęć,jak dla mnie jest tego mało.Na dysku mam dokładnie zapisanych 719 tutoriali,z czego marna część,a dokładniej ok 30,konkretnie uczy tworzyć textury od podstaw z użyciem photoshopa,jedynie photoshopa.Natomiast liczba tutoriali jaką znalazłem dotyczyących textur,a dokładniej pod 3d,no,to jest z tym cienitko.Mówiąc pod 3d, tworząc na płótnie w Photoshopie,bo o mudboxie i Zbrushu to fakt,sporo tego,choć osobiście,jakoś obejżałem setki tutoriali o malowaniu w mudboxie,i nic z tego nie skumałem,w zupełnym przeciwieńsatwie do photoshopa,gdzie wszystko idzie jak po maśle idzie.

 

Dodam od siebie,że tworzenie textur od samych,czystych podstaw,zupełnie różni się od tworzenia z różnych zdięć,bynajmniej dla mnie,bo przy mieszaniu różnorakich warstw z Foto-textur,używa się innych technik.To tak,jakby chodować roślinkę,a potem z niej wywar ugotować.

 

Zresztą mógł bym nawet zapodać kilkanaście tutoriali,jakie mi pomogły,licząc się z tym że komuś nie muszą wszystkiego rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności