Jump to content

patq2012

Members
 • Content Count

  111
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by patq2012

 1. "Dodam tylko że dzieje się tak tylko z trawą, drzewa i krzewy (w tym samym pliku)" Wnioski,same się nasuwają. Daj export,do OBJ,i import,i sprawdź.
 2. patq2012

  Problem z Displace

  To jest otexturowane,jako domyślny objekt,czy coś było zmieniane?
 3. A jak dajesz do tej sceny,jako xref,jakiś np. BOX,albo SPHERE,to jest to samo???
 4. Testowałem 2x,działa bez zarzutu.Klonowanie,tak samo.Zbugowane pliki???Najlepiej by było,jak byś,dał jakiś objekt,takiej sceny,albo jakieś screeny zrobił.Jak dla mnie,to są zapsute pliki.
 5. "Tak jest. Idź być arogancki gdzie indziej. " Prędzej czy później,każdemu coś się złego w życi przydaży,każdemu życzę takich samych doradców,od informatyki,po wizytę na pogotowiu,zobaczymy jak wam się uda.
 6. Widze,że w dział wyborczo-ortograficzny trafiłem,no nic,skoro nikt nie zna odpowiedzi,to widocznie tak jest.
 7. ""Dodatkowo zauważyłem, że jak mocno przybliżę sobie obiekt to nie mogę trafić w vertexa ani w edge. Znajdują się jakby obok tego co widzę. "" Ja mam coś podobnego w 3ds.Też,jak w jeden polygon celyje,to zaznacza mi często ten,za nim,mimo iż normal's,są we właściwą stronę ustawione. Na starym gtx 280,i 260,nie pamietam takich problemów.Możliwe że karta graficzna,za pewne masz AMD?
 8. Moje spacje zostaw w spokoju,na prawde,źle jest pisać o złej pisowni,dopóki sprawa choć trochę się nie rozjaśni. Wracając do sprawy,na screen'ie 5,jest to pokazane,kolor akurat jest czarny,i monotonny,ale pień toporka,jest różnicowany,a ma ten sam problem.
 9. A może jakieś screeny?
 10. Jak w nazwie tematu.Problem zaczoł się wtedy,gdy dałem "Relax",na siatke modelu.Ale uwaga!Miałem kopie w obj,to same na niej,i to samo na modelu,którego modyfikator relax,nie dotyczył.Im bliżej renderuje,tym szwy textury sa mniejsze,im dalej,tym większe,w obydwu podanych render'erech. W 3d coat,nie ma szwów,a viewporcie,w 3ds,też,nie ma szwów,uv,perfekcyjnie ustawione na brzegach. PS.Jak robie screena,to jakby jest efekt "Illuzi",podwaja się pewna część obrazu. Może sterowniki? Zbugowane Screeny i rendery. http://www.mediafire.com/download/hbgbpxr5v8spaaq/Files.rar
 11. A to jest Lens effect,czy Vray lens effect????
 12. LensEffect.......HAHAH,do tej pory,nie zbyt to działa.Pamiętam wątek jak nie mogłem zaświecić lampą,przy uzyskaniu tego efektu. W Vray'u,oczywiście.Zawsze jak otwierałem wątki z tym związane,to wybuchała awantura,ponieważ ludzie,nie wiedzieli,o co chodzi.Teraz najprawdopodobniej,już rozumie,że to nie działa tak do końca...... Co do tematu,to już to wiem,co prawda wcześniej o tym słyszałem,ale na opini 1-2 osób,się nie opierałem,zwłaszcza,ii\ż nawet modelować nie umiałem,a co dopiero za nurbsy,gdzie wtedy,wydawały się jakimś czarnym kosmosem. PS:Same orły Dołączył: Jun 2003,Dołączył: Feb 2006.....
 13. "To se daruj nurbs i tyle. " Ok,to twoje zdanie,ja,tak czy inaczej,w podstawowej formie,się tym zajme. I nie była to mowa,o nurbs'ach,tylko temat przeszedł,raczej do opini,na temat innych programów jak max,i to w ogólnym pojęciu,a nie tylko,w kwesti nurbs'ów.
 14. Niczego mi nie brakuje,bo nic innego do tej pory nie używałem.Tylko max,i mudbox(nad zbrushem pamiętam skasowane przeklinaniem dni,tyle tego napchane tam jest,że wole do niego na tą chwile nie wracać) A pytam od tak,może ktoś użwa maxa,i czegoś innego naprzemian,i może powiedzieć "tu,to i tamto jest lepsze niż tam". A co do kierunku,to nie jest dla mnie istotne,bo po trochu jest wszystkiego,szczególnie wizualizacje,i gameart.
 15. A Wy,co używacie? Ja po za maxem,pod uwage brał bym maye,i tyle,co do modelowania polygonami,co mozna jeszcze wziąść pod uwage (pod względem ogólnym,nie tylko nurbs,itp.)
 16. Prawda,dla tego nic nie rozumie z tych tutoriali,wszystko inne,nawet spliny,są w miare ok,ale nurbs'y,nic.
 17. Dla wiedzy koledzy,dla wiedzy,wiele umiem wymodelować,ale to akurat chciałem znać dla wiedzy,znać plusy,i jak by co,zamiast standard,robić z tego,jak by były jakieś plusy.Właśnie pobrałem na 30 dni ZW3d,i aliasa,może też pobiore.JA mam maxa 2014,i myślałem że to przez to,ale skoro "od wielu lat" brak zmian,to co tu dodać. PS.Szczerze,a sami umiecie je w maxie używać?
 18. Witam,mam z tym spory problem.........Oglądam tutoriale,i kompletnie nie rozumiem jak tego użuć.Jeszcze dziś sprecyzuje o co chodzi dokładniej.
 19. Dobre rzeczy,ale mi teraz chodziło o to,co wstawi się w punkt,gdzie np. zapomniałem pomalować maę AO. Bo u mnie,w tych punktach,Ao było widoczne,ale znacznie mniej.No,cóż,warto nie zapominać. Czyli jak rozumiem,każdy bok modelu,gdzie taka AO może wystąpić,musi być pomalowane? A ta opcja,invert normal,to odwraca tylko Ao,czy też mapę Normal?Bo nie zbyt był by to pożądany efekt. PS.Czego używacie do tworzenia 3d map?Ja teraz zaczynam używać Bitmap2Material,i bardzo ciekawa sprawa.
 20. Nie o to biegało,a po za tym problem się już częściowo rozwiązał. A wie ktoś,czemu czarny z białym się pozamieniały?
 21. Kiedyś,namaluję ci,o co mi biegało. :)
 22. Witam ponownie,testowałem według tego sposobu: http://www.cgarena.com/freestuff/tutorials/max/batmobile/batmobile2.html Dałem VrayBlend,w base VrayMtl,do tego na diffuse,vray dirta,a w to,dodałem w ,,radius'' mape AO. Diffuse,daje sie później,w VrayBlend,jako CoatMaterials,i właśnie dałem tam VrayMtl. Działa,ale jest pewna dziwaczna sprawa.Czarne,jest traktowane jako ujemność AO,więc dałem na inversję,i widać ciekawe Ao.Wie ktoś,czy to jest ok? Powtórzę,czarne jest traktowane jako ujemność,a białe,jako wartość do przyciemnienia. I kolejne pytanie,czy jeśli jest aktywowana,mapa AO,czy na wypukłych powierzchniach,Ao bedzie słabsze? No bo dajmy na przykład,jest animacja obracającej się kuli,ok?Jest mapa AO,kąty tej mapy są bielsze,środek ciemniejszy,więc podczas animacji,na jednym obrocie Ao będzie większe i ciemniejsze,a na kolejnym,mniejsze i mniej widoczne,no bo tak zostało ustalone że tu ma być ciemniejsze,a tam jaśniejsze,jednakże kula ma tą samą wypukłość i na jednym,i drugim kącie. Po co w ogóle w takim razie używać takiej mapy?
 23. Wiem,widziałem mase tutoriali,tylko że jak wspominałem,wszyscy używają tego,do wygenerowania drugiej warstwy,do zmieszania w Photoshopie.Nie ma nawet jednego,który by pokazywał jak tego używać,prosto z perspektywy 3d,bez Photoshopa. Znalazłem jeden tutorial,było tam to opisane,ale pojawia się problem,że nie jest opisana zawartość Color correction,i nie wim czy tam pakować diffusa,czy coś innego.Dam wam linka,może ktoś to rozumie.Mi się zdaje,że to też nie jet to o co mi biega,no ale trudno. http://www.peterguthrie.net/blog/2009/10/vray-dirt-tutorial Najlepiej,jak by mi ktoś mógł powiedzieć,gdzie wrzuca się VrayDirta(Jaki kanał.),a potem dwie mapy do tego,to będą mapa AO,i diffuse(Diffuse,jeżeli Vray dirta,wrzuca się do kanału diffuse). PS.Od początku byłem przekonany że to jest VrayDirt,chodziło mi tylko,gdzie to dawać,Tzn.Diffuse, Roughtness, itp.
 24. Witam,gdzie jest miejsce na texture Occlusion? Chodzi o to,aby było one bezpośrednio w vray'u,a nie przez mieszanie w photoshopie. Wiem jak uzyskać taki efekt w vrayu,ale nie wiem gdzie wstawić texture pod model 3d,aby ten efekt był bardziej kontrolowany,aby móc wyostrzyć ciemniejsze miejsca z takiej textury. Nie moge znaleźć takiego tutorialu,wszystko jest o 3ds+Photoshop,albo tylko backing textury,i tyle,gdzie to potem wsztawić,nie ma mowy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy