Skocz do zawartości

Scena 3D: Grób Pański


Avari

Rekomendowane odpowiedzi

ehhh....pracke mi szlak wzioł, ale nic to...oto nowa, zaczolem nia wczesniej niz "my room", ale jakos o niej zapomnialem i stala nie ruszana...

to bedzie Grób Pański (jak zreszta nazwa wskazuje... :/), mam fajnego pomysła...zobaczymy jak wyjdzie...

 

wrzucam monstrancje...(robilem ja po tymjak mi poprzednia pracke szlak wzioł wiec toche nerwow tu bylo...)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

kupa

no jeśli mam być szczery, to troszkę niewypał. Co prawda zbyt często monstrancji nie oglądam, ale coś mi się kojarzy że inaczej to wyglądało. Sam "uchwyt" może być, ale miejsce gdzie jest to ciasteczko, to ci trochę nie wyszło....

Zrób tak, by promienie nachodziły na powierzchnię tzn. nie kończyły się na granicy tylko szły wgłąb (potnij to troszkę)

No i czekam na jakieś informacje na temat reszty sceny, bo być może ta monstrancja nie jest aż tak ważnym elementem by się jej narazie strasznie czepiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche sie nie kumam...no ale to jest wszystko jeszcze w robocie wiec monatrancja ulegnie zmianie...bo mi wlasnie promyki nie leza...cho...qw...cala jest jakas taka nieproporcjonalna...grrrr....fak, fak, fak...jestem roztrzepany tamta pracka...to moze przez to...moze musze jakos odreagwac...teraz ide spac bo jutrodo szkolki...pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kuma czemu sie tak tej monstrancji czepiliscie...ja gdzies taka widzialem i mi sie bardzo spodobala no i ja stworzylem...i taka zostanie...zreszta i tak szczegółów na koncu widac nie bedzie...

 

Wrzucam kinkiety, kwiatek, ktorym bedzie to wszystko uslane i ogół, kamera tak jak bedzie na koncu...

Na scenke mam taki pomysl, ze: wiekszosc bedzie w bieli, w tej wnece (ona jest z drewna) bedzie martwy Jezus, przykryty plotnem; ten box na ktorym stoi monstrancja bedzie przykryty bialym plotnem; z krzyza bedzie zwisalo tez plotno na koncu ktorego bedzie stala monstrancja; te boxy na ziemi to bedzie mech a z tego mchu kwiatki biale, moze gdzies jakas roze wcisne...

Calosc wiec ma budzic uczucia pozytywne...

 

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem czemu sie tak tej monstrancji czepiliscie. Ja kiedys taka widzialem i mi sie bardzo spodobala, fakt ze pare bajerkow wiecej miala...ale mi sie podoba taka jaka jest i chyba taka zostanie...

 

Wrzucam cala scenke (kamera teka jak bedzie na koncu), kinkiety i kwiatek...:D

 

Na scenke mam tai oto pomysł: wiekszosc bedzie w bieli; ten box z wneka to w nim bedzie lezal przykryty plotnem martwy Jezus; box na ktorym stoi monstrancja nez bedzie plotnem przykryty; z krzyza bedzie zwisalo rowniez plotno, na ktorego jedenym koncu bedzie stala monstrancja albo box na ktorym ona stoi...jeszcze nie wiem...; te boxy na podlodze to bedzie mech, ktory to mech bedzie pokryty tymi kwiatkami... :D

Całość wiec ma wzbudzac bardzo pozytywne uczucia...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok...wywalilem kwiatek bo straszny obciach... kumpel go podsumowal...powiedzial ze wyglada jak z teletubisiow...no to go wywalilem...wieczorem bedze go poprawial...

 

Aha...mam pytnko...jak wyrenderowac siatke.. ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za rady...a światlem sie narazie nie bawie, a dalem ino 1 male Omni i wsio...a dopiero na koncu bede cos ze swiatlem kombinowal...spokojnie...

Beeper, mam pytanko, znasz ty sie na tematyce sakralnej??

 

Wrzucam kwiatka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ble ble ble tematyka sakralna, wielkie słowa...

Dziwnie się wyginają te płatki, poza tym, po środku powinny być wklęsłe a nie wypukłe.

Najlepsza metoda tworzenia liści i płatków to teksturowanie plane'a, na 3d total masz tutek "leaf project" tam wszystko od początku do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie na maxie szukalem tutka i zem nie znalazl...mozesz linka podac jak wiesz gdzie on jest?

A, i prozba. mozecie nie rzucac fachowymu nazwami bo mi np. sformulowanie "simcloth" kompletnie nic ni mowi. wiem wiem - zoltodziob jestm ale moze kiedys sie wyrobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no siema....

sory ze nie wrzucam zadnych updatow ale szkola mnie pochlonela...mialem przerabane 2 tygodnie i nic ma maxie nie robilem... co nie znaczy ze o mojej pracy zapomnialem... ale tu maszue o wasza pomoc prosic bo jak mowilem nie wiem jak wymodelowac plotno... Max_1989 - mowiles ze ze splajnow i ze tutek na maxie jest....szukalem i nie znalazlem...mozesz linka podac albo cos....

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytaleś sie o smiclotha... tak więc odpowidam simcloth jest pluginem ChaosGroup symulującego rozkład materiału na danej powierzchni...

na tym obrazku możesz zobaczyć co można zrobić z materiałem (i jest to bardzo proste) a obrazek jest ściągnięty z tego tutorialka

http://www.max3d.pl/tutoriale/kurs53/images/ribbon.jpg autorstwa Vlado

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności