Skocz do zawartości

Architektura: Stacja kolejowa Bydgoszcz Leśna


kowalskikamil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was wszystkich, chciałbym Wam przedstawić efekt pracy nad projektem Stacji kolejowej Bydgoszcz Leśna, wraz z dworcem. Projekt został wykonany w ramach przedmiotu uczelnianego. W zasadzie z założeń przedmiotu wynikało tyle, iż głównym zagadnieniem była forma architektoniczna. Oczywiście rysunki rzutów i przekrój również były istotne, jednakże ważniejsze było przedstawienie projektu jako konceptu.

 

WIZ_07_zpseb134d0c_2.jpg

 

WIZ_02_zps53a5ff0d.jpg

 

WIZ_03_zps4b5a5532.jpg

 

WIZ_04_zpsbf74d1e4.jpg

 

WIZ_05_zps1208fdfb.jpg

 

WIZ_01_zps11bb8205.jpg

Edytowane przez kowalskikamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Projekt wygląda ładnie... ale Nie widzę tego w życiu codziennym odpowiedzią jest sam dach złotych tarasów a co dopiero tutaj.. przecież tam się nagromadzi tyle śniegu/wody.. że obciążenia na konstrukcje będą strasznie mocne.. musiały by być zrobione jakieś otwory.. przy samym dole szyby żeby ta woda mogła odpływać ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mulholland

Dzięki :) Postprodukcja w PS głownie opierała się na standardowych działaniach jak : poziomy, krzywe, balans kolorów, barwa nasycenie, jasność kontrast. W zależności od potrzeby stosowałem kilka render passów: specular, reflection, rawlighting. Reszta to winietowanie, wyostrzanie za pomocą filtra górnoprzepustowego. Padający śnieg dodany jako tekstura z opcją mieszania i rozmycie poruszenie. W sumie żadnych rewelacji nie ma, jednakże niektóre maski były dublowane aby uzyskać odpowiedni efekt i np maska krzywych lub balansu kolorów użyta np po 2 razy.

 

siwy Dzięki wielkie ! :)

 

 

Azbesty Tak liczyliśmy się z tym, że rozwiązanie może sprawiać problemy. Z pewnością sama konstrukcja wiązałaby się ze szczególnym odprowadzeniem wody, ewentualnie w kwestii śniegu rozprowadzenie instalacji, która byłaby w stanie ocieplić na tyle dach (poszczególne boxy) by śnieg został rozpuszczony i mógł spłynąć już w postaci wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualizacje bardzo ładne włsnie dlategoze zimowe :) Sam projekt ciekawy i fajnie jak by naprawdę taki powstał :)

Azbesty taki rodzaj konstrukcji nie będzie miał problemu z wytrzymaniem naprężeń bardziej mnie ciekawi nierozwianie nie odprowadzania wody bo to nie problem zrobić w konstrukcjach drenaż bardziej mnie intryguje metoda topienia śniegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie było by to coś na zasadzie szyby tylniej w samochodzie. Podobne rozwiązania są stosowane przy krawędziach połaci znajdują się instalacje które roztapiają zsuwający się śnieg z połaci i już w postaci wody spływa w rynnie. Niestety póki co to są tylko nasze gdybania, ale od czego są architekci ! Budżet PKP to już inna bajka prawdopodobnie gdyby zobaczyli taki projekt prezesi PKP to by się za głowę złapali. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę wam jak najlepiej bo mi się projekt podoba i fajnie jak by takie nowoczesne bryłowa dworce zaczęły u nas powstawać :) ale ogólnie jeśli chodzi o PKP to dla architekta jest to najgorsza instytucja mam klienta z którym pracuje od kilku lat który to dzierżawi różne powierzchnie od PKP w całej Polsce i to jakich jaj się naoglądałem jeśli chodzi i zezwolenie przynależności powierzchni do tysiąca spółek pod jednym szyldem( np 1/3 powierzchni dworca należy do jednej spółki natomiast w 2/3 pozostałych jest 5 innych spółek :) ) to nie życzę nikomu a w waszym przypadku to pewnie by kapcie spadły kilku panom prezesom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skalpel3dDzięki za miłe słowa, a co do kilku właścicielu tego samego gruntu, wiesz skąd się to wzięło? Prawdopodobnie jest to jeszcze owoc transformacji ustrojowej, wtedy skupywano majątki państwa za bezcen by potem się obłowić, niestety jest fakt historyczny, jesteśmy robieni w bambuko, aż miło... Ale to temat na inne forum :D

 

Endemi I tu Cię zaskoczę, bo jest to zwykły plejn odpowiednio wymodelowany ale składający się z kilku dziesięciu fejsów następnie turbosmooth, a potem użyłem pluginu populate panels, w sumie nie było, aż tak dużo modelowania, potem trzeba było tylko poprawić błędy, ale tak to polecam tę wtyczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności