Skocz do zawartości

Zestaw: i7 4930k czy i7 4770k (zestaw do około 5500zł)


jareksen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Planuję zakup zestawu komputerowego. Będzie służył głównie do pracy w 3ds Max + Vray (rendering architektury itp)

Waham się pomiędzy dwiema platformami tj: i7 4930k oraz 4770k

 

Który z tych procesorów okazałby się lepszym wyborem w cenie zestawu do około 5000 - 5500zł?

 

Czy będą znaczne różnice w czasie renderingu?

 

Zdaję sobie sprawę, że w tej cenie przy wyborze 4930k pozostałe komponenty mogą być trochę okrojone.

 

Napewno chciałbym zamontować w tym zestawie:

 

- 16 GB ramu 1600

- dobre chłodzenie (w cenie ok 350 zł)

- zasilacz (w cenie ok 400 zł)

- prostą kartę graficzną z serii GeForce GT 630

- dysk SSD 240 GB

- dysk 2,5 TB

 

Proszę o porady ponieważ różnica w cenie (procesor + płyta główna) wychodzi ok 1000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tak zasadniczo to jeśli masz jednak ograniczony budżet to bym kierował się w zestaw z i7 4770k , różnicą w cenie do 4930k z płyta to spokojnie około 1,5k za które lepiej dołożyć większą ilość pamięci i zainwestować w mocniejsza kartę graficzną. Z tego co wymieniłeś na pewno potrzebujesz 250gb dysku ssd? przy 128 zostaje lekko około 40-50 gb wolnego miejsca na tym dysku po założeniu całego softu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie rady. Wziąłem je pod uwagę i skomponowałem zestaw na 4770k dyskiem ssd 128 oraz 32 GB ramu

Co sądzicie o tym?

 

Intel Core i7 4770K 3,50 GHz BOX

Gigabyte GA-Z87X-D3H

Noctua NH-U12P SE2

Patriot Viper 3 DDR3 4x8GB 1600MHz CL9

Samsung 2.5'' SSD 840 Evo 120GB (Serial ATA3) Basic 7mm

dysk 3,5 2TB Seagate

Corsair 650W CS650M modular 80 PLUS Gold

Zalman Z1 MIDI TOWER USB 3.0, BEZ PSUGeForce GTX 660 MSI 2048MB (PCI-E 2GB) OC z NVIDIA GeForce Experience™

 

calość zamyka się w 5100 zł

 

Czy tak jak wcześcniej wspominałem na procesorze 4930k

 

Płyta główna MSI X79A-GD65 (8D) Intel X79 LGA 2011 (5xPCX/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3/SLI/CROSSFIRE) (X79A-GD65 (8D))

Dysk Seagate 3.5'', 2TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST2000DM001)

Karta graficzna MSI GeForce GTX 650, 1GB DDR5 (128 Bit), HDMI, DVI (N650-1GD5/OCV1)

Dysk SSD Kingston 240GB V300 SATA3, 2.5'' MLC 7mm, (odczyt/zapis, 450/450MB/s) (SV300S37A/240G)

Chłodzenie CPU Noctua NH-D14 SE2011 - 120/140mm (NH-D14 SE2011)

Pamięć Corsair Vengeance Pro 16GB (2x8GB) CMY16GX3M2A1600C9

Procesor Intel Core i7-4930K (12M Cache, do 3.90 GHz) BOX BX80633I74930K

Obudowa Zalman Z3 PLUS CZARNA mATX ATX OKNO USB 3.0

Zasilacz Corsair CS Series 650W Modular 80+ GOLD - CP-9020077-EU

 

Cena około 5400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do chodzenie to nie brałbym 12 tylko jednak niezawodna i sprawdzoną NH-D14 z tego co podałeś to jednak zestaw pierwszy leprza karta graficzna i więcej pamięci, szczególnie ze jak patrzyłem robisz wizualizacje architektoniczne i jeśli będziesz robił exteriory to jednak 32 gb jest bardzo wygodna ilością pamięci do pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do chodzenie to nie brałbym 12 tylko jednak niezawodna i sprawdzoną NH-D14 z tego co podałeś to jednak zestaw pierwszy leprza karta graficzna i więcej pamięci, szczególnie ze jak patrzyłem robisz wizualizacje architektoniczne i jeśli będziesz robił exteriory to jednak 32 gb jest bardzo wygodna ilością pamięci do pracy

 

A co sądzisz o takim podejściu. Tu mamy więcej ramu i lepsza grafika. Renderuję głównie bez GPU i sugerując się Twoją wcześniejszą wypowiedzią z innego wątku, nie polecałeś zbyt wydajnej karty graficznej przy renderingu CPU.

RAMU zawsze można dokupić, a procesor i płyta główna sam wiesz...

 

Czy miałbyś większą wiedzę odemnie, który zestaw szybciej poradziłby sobie z renderingiem i ewentualnie jaka mogłaby być to różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno szesciordzeniowa i7 pokaże co potrafi jeśli chodzi o czas renderowania będzie szybsza, co do karty graficznej to dlatego ci poradziłem mocniejsza ponieważ na rynku rozwijają renderery w stronę pracy na zasadzie CPU+GPU. W sumie jesli nie robisz duzo exteriorów o sporych gabarytach terenowych i roslinnych to w takim przypadku 16GB na starcie to jest oki i właściwie jeśli na razie pozostajesz przy vrayu to kartę graficzna mocniejsza dokupisz tez z czasem w takim przypadku inwestuj w i7 4930 http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/core-i7-4960x-4930k-4820k_7.html

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci zajrzeć do troszke niższego wątku: LINK Też komponowałem zestaw w podobnym przedziale cenowym.Na koncu masz zestaw na który sie zdecydowałem i go zakupiłem. Jak chcesz/planujesz mozesz oczywiście wsadzić noctue do chłodzenia...choć Macho B-W daje spokojnie rade, a jest tańszy.

 

Jeśli chodzi o procesor to też stałem przed identycznym wyborem. Bardzo ciężki wybór. Zdecydowałem sie na 4930k i nie żałuje tego. Na prawde te 12 wątków daje radę, a po podkręceniu (sugerujac sie testami, bo sam swojego jeszcze nie kreciłem) niejednokrotnie dorównuje czołowym modelom i7 za 2 x wieksza cene.

 

Tutaj z resztą wypadałoby się zgodzić z skalpel3d. Możesz jeszcze rozważyć opcje zakupu grafiki MSI 580 GTX 3Gb..tańsza dająca tez bardzo dobrze rade z renderami na gpu. Wtedy zostaje czekać (tak jak i ja to robie) na serie 8xx co przyniesie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też od kliku dni mam dylemat pomiedzy tymi procami. U mnie to wygląda tak

 

Piec 1

 

Płyta - MAXIMUS VI GENE

Proc - Intel Core i7 4770K 3,50 GHz

CHłodzenie proca - Noctua NH-U12P SE2

Ram - Kingston HyperX DDR3 4x 8GB 1866 MHz XMP CL9 Predator

Grafika - GeForce GTX 660 Ti ASUS 2GB 2xDVI&HDM&DPI (PCI-E) z NVIDIA GeForce Experience

Dysk - Plextor SSD 2,5" 512GB 540/450 MB/s 86k IOPs 7mm

Zasilacz - be quiet! zasilacz Straight Power E9 CM 680W

Obudowa - BitFenix Phenom - microATX - czarna

 

 

Piec 2

 

Płyta - Asus P9X79

Proc - Intel Core i7 4930K 3,40 GHz BOX

CHłodzenie proca - Noctua NH-D14 SE2011

Ram - Kingston HyperX DDR3 4x 8GB 1866 MHz XMP CL9 Predator

Grafika - GeForce GTX 660 Ti ASUS 2GB 2xDVI&HDM&DPI (PCI-E) z NVIDIA GeForce Experience

Dysk - Plextor SSD 2,5" 512GB 540/450 MB/s 86k IOPs 7mm

Zasilacz - be quiet! zasilacz Straight Power E9 CM 680W

Obudowa - BitFenix Shadow

 

Tyle że u mnie jest kwestia wykorzystania sprzętu. Przede wszystkim bedzie używany do Photoshopa Illustratora i AfterE. 3d raczej do robienia modeli ktore osadze w pracach 2d. Dylemat tworzy ilosc cash 8-12 czy jest sens płacic wiecej w moim przypadku? Lubię wygodę i szybkość pamięć podręczna to zapewnia ale czy az tak abym to odczuł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem sobie do serca rady Tasiora i Skalpel3D. Postawiłem na procesor 4930k trochę lepszą grafikę. Zakupiłem mniejszy dysk ssd i ciut tańsze chłodzenie. Poniżej specyfikacja

 

Procesor Intel Core i7-4930K (12M Cache, do 3.90 GHz) BOX BX80633I74930K

 

Płyta główna MSI X79A-GD65 (8D) Intel X79 LGA 2011 (5xPCX/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3/SLI/CROSSFIRE) (X79A-GD65 (8D))

 

Dysk SSD Kingston 120GB HyperX 3K SSD SATA3 2.5'' 85K IOPS MLC (555/510MB/s) (SH103S3/120G)

 

Obudowa Zalman Z3 PLUS CZARNA mATX ATX OKNO USB 3.0

 

Zasilacz Corsair CS Series 650W Modular 80+ GOLD - CP-9020077-EU

 

Pamięć Crucial Ballistix 16GB (2x8GB) DDR3 1600MHz CL(9-9-9-24) Unbuffered NON-ECC 1.5V (BLS2CP8G3D1609DS1S00CEU

 

Dysk Seagate 3.5'', 2TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST2000DM001)

 

Chłodzenie CPU Thermalright HR-02 - Macho - Black White FM1 AM2 AM3 AM3+ LGA775 LGA1155 LGA1156 LGA1366 LGA2011 - TR131

 

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX660 2048MB DDR5/192bit DVI/HDMI/DP PCI-E (wer. OC - OverClock) (GV-N660OC-2GD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DonKeszyn 4770 jest tylko odrobinkę lepsza w photoshopie natomiast w pozostałych programach na których pracujesz 4930 bije go znacznie we wszystkich testach. Z tego co podałeś to zastanawiałbym się nad pamięciami jeśli nie zajmujesz się obliczeniami strikte matematycznymi to taktowanie pamięci ma dla ciebie bardzo znikome znaczenie do twoich prac spokojnie wystarczają 1333-1600. Leprze efekty w szybkości pracy komputera osiągniesz przez oc procesora. Kolejna sprawa czy na pewno potrzebujesz ssd za 1,6k czy nie lepiej kupić 128-256GB plus na magazyn hdd a za zaoszczędzona kasę dołożyć jeszcze pamięci szczególnie ze pracujesz na AE który na pamięć jest zawsze żarty

 

jareksen na pewno będziesz zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda finalnie. Poprawiłem płyte jest drozsza ale ma pare smaczkow i jest według testów bechmarka bardzo stabilna.

Ramu więcej cenowo jakieś 600zł dołożę pomimo rezygnacji z 512ssd. Jednak Plextor m5p zostaje tyle ze 256.

Finalnie cena skoczyła ale to wkoncu maszynka do zarabiania wiec sie szybko zwróci. Chyba z tego pułapu wycisnąłem co się dało... pojawia się Maxwelle to sie pomysli ewentualnie nad wymiana grafy.

 

Płyta - Asus P9X79 WS

Proc - Intel Core i7 4930K 3,40 GHz BOX

Chłodzenie proca - Noctua NH-D14 SE2011

Ram - Kingston HyperX DDR3 8x 8GB 1600MHz CL10 Blu

Grafika - GeForce GTX 760 Gigabyte 2GB 2xDVI&HDMI&DP (PCI-E) z NVIDIA GeForce Experience

Dysk 1 - Plextor SSD 2,5'' 256GB, SATA III ( Read/Write 540/450MB/s )

Dysk 2 - WD Green 1TB WD10EZRX 64MB cache SATA-III

Zasilacz - be quiet! zasilacz Straight Power E9 CM 680W

Obudowa - BitFenix Shadow

 

 

Poprawka

 

jednak taki RAM bo cena praktycznie ta sama ale latency przy profilu 2 jest lepsze 9-9-9 a nie 10-10-10

 

Kingston Predator DDR3 1866MHz CL10 Intel XMP DIMM

Profile 1: 1866MHz, 10-11-10, 1.5V

Profile 2: 1600MHz, 9-9-9, 1.5V

 

I sorki za oftop bo to juz nie jest zestaw do 5500zł

Edytowane przez DonKeszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli kierujesz się opóźnieniem to zupełnie bez sensownie jest 1866 które i tak będą taktowane na 1600 jeśli będziesz chciał uzyskać niższe opóźnienie to znacznie lepiej wziąć pamięci:

http://www.morele.net/pamiec-kingston-hyperx-beast-16gb-1600-2-8gb-cl9-khx16c9t3k2-16x-535271/

http://www.corsair.com/en/vengeance-pro-series-16gb-2-x-8gb-ddr3-dram-1600mhz-c9-memory-kit-cmy16gx3m2a1600c9b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak taki RAM bo cena praktycznie ta sama ale latency przy profilu 2 jest lepsze 9-9-9 a nie 10-10-10

Bez urazy ale skupiasz się na pierdołach bez znaczenia ;)

Opóźnienie pamięci nie ma kompletnie żadnego znaczenia dla kogoś kto buduje maszynkę do pracy, głównym kryterium powinna być moc obliczeniowa.

I tutaj zaproponuję coś nieszablonowego i pewnie zaraz zostanę zakrzyczany ale co mi tam. :)

O ile platforma X58 jest już kompletnie nieopłacalna przy konfiguracji jednoprocesorowej, to już przy dwóch prockach wyniki zaczynają być interesujące z punktu widzenia grafika 3D.

Wynik w Cinebenchu tego 4930 wynosi około 11 pkt, nieco poniżej nawet, tymczasem dwa Xeony X5650 wyciągają bez problemu punktów 14.

Jest różnica ? Jest.

Koszt takiego jednego Xeona to na Allegro około 700 zł, płyta jakieś 800, tak więc za cenę samego 4930 masz sprzęt sporo od niego szybszy.

Oczywiście są też szybsze Xeony ale rzadziej spotykane, alternatywą dla ryzykantów może być EVGA SR-2 i wykręcenie tych Xeonów X5650 do 4Ghz co pozwala uzyskać 20 punktów w Cinebenchu (maks na X58)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nie musiałbyś zwracać uwagi na taktowanie pamięci w ogóle bo góra co ten xenon obsługuje to jest 1333 http://ark.intel.com/products/47922/Intel-Xeon-Processor-X5650-(12M-Cache-2_66-GHz-6_40-GTs-Intel-QPI) a podstawka LGA 1366 już jakiś czas temu poszła u intela do lamusa Cinebench o tyle jest miarodajny o ile się pracuje w c4d. Oczywiście platformy wieloprocesorowe są wydajniejsze tylko ze watek dotyczy kompa jedno procesorowego

Edytowane przez skalpel3d
link
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skalpel3d - swietny ram już go podmieniłem w zestawieniu, dzięki! No i piszą że bardzo stabilny.

 

Marcolini -aż tak w 3d nie siedzę, poza tym wole coś na x79 wyjdą nowe proce reszta potanieje to bede mógł tu załadować 1 dobrego xenona a z tamtym już nic nie zrobię. To co piszesz ma sens ale jest nierozwojowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

watek dotyczy kompa jedno procesorowego

Raczej kompa kosztującego określoną kwotę :)

 

No dobra, jak nie siedzisz w 3D to wydajność pojedynczego rdzenia może mieć większe znaczenie, i tu Xeon przegra.

Co do podstawki 2011 to nie liczyłbym za bardzo na dobroć Intela, firma która jest monopolistą produkującym chipsety pod swoje procesory ma niestety interes w częstej wymianie podstawek, przez nieco ponad 5 lat istnienia i7 pojawiło się ich aż 5. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 3D pojedynczy mocny rdzen też jest bardzo ważny. Rendering to nie całe 3D. Nowsze rozwiązania są znacznie bardziej zaawansowane w kwestii zarządzania energią. po roku może się okazać, że w prądzie zwróci się kolejna karta graficzna etc. Dodatkowo można raczej liczyć ze kolejna generacja cpu wejdzie na obecny slot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę żeby różnica pomiędzy X79 a X58 była zauważalna przy edycji w viewportach, zakładając zbliżone taktowanie.

 

Zarządzanie energią bardziej zależy od płyty niż procesora, te lepsze mają mocno rozbudowane układy za to odpowiedzialne, poza tym Xeony mają TDP sporo niższe od desktopowych modeli. No i jak komputer będzie dużo pracował pod obciążeniem to i tak te wszystkie systemy nic nie dadzą bo komp będzie ciągnął 100 % mocy ze ściany, no chyba że ktoś będzie dużo grał w pasjansa to wtedy może faktycznie kilka watów na nowszym zaoszczędzi. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz racje, ale głupi podgląd materiału, wczytanie tekstury masa procesów/modyfikacji i skryptów czy pluginow wykonywana jest na 1rdzeniu. Jeżeli słaby rdzeń ma dwa razy mniejsze TDP ale potrzebuje 2x wiecej czasu to energetycznie wyjdzie tyle samo tylko trzeba czekać 2 dłuzej. Xeony mają bardzo słabe pojedyncze rdzenie ale nadaja sie idealnie jako drugi komp z przeznaczeniem do renderingu. Do pracy nie ma to wiekszego sensu, bo podbicie taktowania kosztuje sporo (lepsze podzespoły) i zjada wiecej energii, by osiagnac podobny efekt + dzwiek odkurzacza w pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, dlatego pisałem że X58 nie ma sensu przy konfiguracji jednoprocesorowej, wydajność "per core" jest marna jak na dzisiejsze standardy.

Jeśli natomiast miałaby to być maszynka do wszystkiego to 2x Xeon 5650 nadal może być niezłym wyborem, 130 % wydajności i7 4930 to nie jest zły wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcolini niestety ma rację co do podstawek

 

"Intel has officially announced the new Intel Core i7 Extreme Edition, the company’s first true octa-core desktop CPU. Naturally, you expect this to trickle down from the Xeon line-up as has been the case for Intel's Extreme processors for the last few generations. Not only is it a true 8-core CPU, it still has Hyper-threading support, so that means this beast can crunch up to 16 simultaneous thread processes! It is slated to be available by the second half of this year.

Also popularly codenamed as the Haswell-E processor, Intel will also launch X99 chipset that is the next generation chipset to support the new processor. Collectively, the new desktop platform will offer support for DDR4 RAM - the first Intel platform to jump to the next generation memory standard."

 

Napewno potanieje Intel Core i7 4960X - ale zmiana z Intel Core i7 4930K totalnie nie ma sensu. Pozostaje exploatować do bulu i cieszyć się chwilą :) a za 4 lata jazda od nowa... eh te technologie

 

.... i jeszcze ku potwierdeniu informacji

 

"

Wszystko na to wskazuje, że w wakacje zadebiutują procesory Intel Haswell-E, które powinny zainteresować najbardziej wymagających klientów. Niedawno poznaliśmy nowe szczegóły na temat samych układów oraz kompatybilnych z nimi płyt głównych.

Same procesory w dalszym ciągu będą wytwarzane w 22-nanometrowym procesie technologicznym z zastosowaniem mikroarchitektury Haswell, a poszczególne modele zostaną wyposażone w 6 lub 8 rdzeni, do 20 MB pamięci podręcznej trzeciego poziomu (L3) oraz 4-kanałowy kontroler pamięci DDR4-2133. Ponadto mają one charakteryzować się współczynnikiem TDP rzędu 140 W.

Modele te będą pasować do nowych płyt z podstawką LGA 2011-3 (niekompatybilną z obecną LGA 2011 pod modele Sandy/Ivy Bridge-E) i chipsetem Intel X99"

Edytowane przez DonKeszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA obniżanie ceny przez intela nie masz co liczyć może na allegro jakieś promocje, natomiast intel prowadzi dosyć sztywna politykę cenowa w stosunku do serii wcześniejszych mimo pojawiania się na rynku nowych. Co do podstawek to panowie z Intela już od jakiegoś czasu odgrażają się ze najpóźniej do 2016 wycofają się z podstawek typu LGA. To nie technologie tylko dosyć wredna polityka firmy wystarczy zerknąć na to ze AMD nie zmienia podstawki już od dłuższego czasu pomimo wprowadzania nowych procesorów :)

hmm żaden fenomen zerknij na to co już się produkuje jako xenie http://ark.intel.com/products/family/78584 na ceny lepiej nie patrz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA obniżanie ceny przez intela nie masz co liczyć może na allegro jakieś promocje, natomiast intel prowadzi dosyć sztywna politykę cenowa

Największy wpływ na ceny ma polityka naszego rządu i konieczność utrzymywania tych obszczymurków wraz z ich pociotkami w różnych agencjach i spółkach skarbu państwa. Sprzęt w USA jest o połowę tańszy niż u nas, podobnie jest z oprogramowaniem, 3ds Max 2015 kosztuje tam AŻ 3675 $ (o pardon, z dostawą UPS'em aż 3,687.61 ) :)

U nas cena to około 20000, czyli jakieś 6,5 k :)

wystarczy zerknąć na to ze AMD nie zmienia podstawki już od dłuższego czasu pomimo wprowadzania nowych procesorów

Ale mimo tej samej podstawki nowy procesor i tak nie zadziała na starszym chipsecie, tak więc rzecz jest w sumie bez znaczenia. :)

hmm żaden fenomen zerknij na to co już się produkuje jako xenie

Intel do niedawna twierdził że 8 rdzeni w desktopie nie ma sensu i od tego są Xeony, tak więc jest to jednak pewien fenomen.

 

Zmiana podstawki do przewidzenia, oczywiście nie ma to żadnego sensu poza interesem Intela, wątpię żeby DDR4 dawało jakiegoś wielkiego kopa.

Edytowane przez Marcolini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ma rząd do cen sprzętu lub softu jeśli porównasz ceny sugerowane przez chociażby intele, lub innych producentów w $ to po przeliczeniu na złotówki dostajesz bardzo zbliżone wartości. Max 2015 jeszcze nie miał premiery także na razie nie może tyle kosztować co podałeś :) Niestety cena maxa w Unii jest znacznie wyższa niż w USA tylko co z tego jeśli kupiony tam nie jest na naszym kontynencie traktowany jako program legalny zapis w licencji Autodeska także nasz rząd nie ważne jaki, nie ma na to najmniejszego wpływu masz demokracje i kapitalizm także nie narzekaj takie są prawa rynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max 2015 jeszcze nie miał premiery także na razie nie może tyle kosztować co podałeś

Myślisz że będzie tańszy niż 2014 ? Szczerze wątpię :)

W Unii może i jest wyższa ale co z tego ? Wystarczyłoby zwolnić oprogramowanie z vatu i cena leci 4000 w dół.

A vat to nie jest polityka rządu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry vat to się niestety płaci nie tylko u nas to nie jest wynalazek polskiego rządu. Tez mam firmę zarejestrowana za granicą i za soft płace te same pieniądze. A co do vatu to np zlecając komuś prace z Polski muszę i tak beknąć podatek od usług i w druga stronę działa to tak samo. A co do maxa to na rynku europejskim to około 3822 euro i nie ważne w jakim kraju -płacisz taką kwotę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skalpel3d - ale zus cie nie doi na starcie :) - teraz to juz jest mega oftop hehe

Co do samego VATu za oprogramowanie to też nie do konca ze on tak podbija cenę. Vat to raptem 23% w unii na firme mozna kupic oprogramowanie na 0 vacie jeżeli ciagnie się to z kraju x do y. Jednak cena i tak jest większa bo cło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PurePixel określenie w drugą stronę odnosiło się do tego ze jeśli mi ktoś zleca robotę z Polski lub z innego kraju nie macierzystego dla mojej firmy to on też płaci ogólnie zleceniodawca ma pod tym względem przechlapane. Na dodatek patent ten dotyczy także w przypadku gdy obie strony umowy są bez vatowcami. Księgowa mnie w zeszłym roku olśniła jak dałem zlecenie na naście tysięcy koledze z Polski i przyszło za to jeszcze sporo beknąć. To ma być niby polityka wymuszająca szukanie wykonawców na własnym rynku. Ale oczywiście jak każda tego typu ustawa jest dziurawa np wszelkiej maści szkolenia są z niej wyłączone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale inna jest kwestia kiedy zlecasz robotę poza granicami kraju i zleceniobiorca wysatwia rachunek (wtedy 0% VAT) a co innego jak płacisz zleceniobiorcy i wystawiasz mu np umowę o dzieło.. wtedy w kraju w którym mieszkasz musisz opłacić podatki od niby zatrudnionej osoby... ale tak jeszcze nie robiłem wiec nie pogadamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności