Skocz do zawartości

fbx export do UE4


albinoski1989

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z eksportem modeli do Unreal Engine 4. Nowszą wersję obsługuje UE4.

2014-03-24+21_38_13-Message+Log.jpg

 

Wyeksportowany model dobrze wygląda. Tak jak powinien, ale nie działają na nim kolizje, mimo włączenia. Podobnie jest problem wielkości modelu, gdy sobie komponujemy w material.

2014-03-25+21_11_13-Palette.jpg

 

W przypadku eksportu z Maya, ten model prawdopodobnie byłby normalnej wielkości. Widziałem to na filmiku którymś. Po prostu nie sposób przybliżyć tego modelu z Blendera. Co zrobić, by fbx blendera był w nowszej wersji? Ten sam model wyeksportowałem do 3DMax, a później do UE4 i było jeszcze gorzej. Rozwiązaniem jest używanie chyba najnowszej Maya. No ale mnie na nią nie stać, a edukacyjna mnie nie interesuje, ze względu na komercyjność projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

A w maxie miałeś prawidłową skalę? Jaki FBX masz w maxie? Jak stary to ściągnij nowszą wersję FBX'a.

 

Zobacz też tu:

 

https://answers.unrealengine.com/questions/8991/skeletal-mesh-scale.html

 

Piszą że UE4 ma takie same jednostki jak max generic. Tyle że w maxie masz standardowo mały grid i obiekt może się wydawać większy niż w rzeczywistości.

 

Sprawdź jakie masz jednostki ustawione w blenderze i w maxie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech poczekam na nowsze wersje blendera, bo póki co nie ma do ściągnięcia pluginu do blendera 7.3 fbx.

 

- - - Połączono posty - - -

 

ech poczekam na nowsze wersje blendera, bo póki co nie ma do ściągnięcia pluginu do blendera 7.3 fbx. Problem kolizji w ten sposób postanowiłem rozwiązać

innego+sposobu+nie+ma.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok udało się, są kolizje i skalowanie teraz też jest git!

 

Rozwiązanie:

 

W Blenderze wciskamy N.

View>Clip>End: 100000

Display:

Lines: 10

Scale: 100.000

 

scala+UE4.jpg

 

Te zmiany wystarczy wprowadzić by skalowanie modeli było ok w UE4.

 

Kolizje w UE4 trzeba włączyć tu.

Colision.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no ma;) Bez tych ustawień, modele Blendera są małe. A tak teraz wrzucam do UE4 i nie mam mrówkowych drzewek. Wchodzę w material i mam model normalnej wielkośći, co mi umożliwia zabawę. Mam podgląd na żywo jak wygląda tekstura na modelu, a nie na cubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawiałem:P Sypie się coś po drodze, UE4 nie wczytuję. Bo nie wiadomo jaką wartość wpisać. Dużo zabawy za nim się dojdzie jaką wartość wpisać. A tu na filmiku mamy wielkość modelu, którym sobie chodzimy w świecie UE4.

 

Dołączam filmik dla niedowiarków

 

Jest w odwrotny sposób, ale dzięki temu znalazł odpowiednią skalę dla obiektów.

Edytowane przez albinoski1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, grid nie ma nic wspólnego z poprawnym eksportem. Zobacz jaką ten gość z tutka ma skale cuba kiedy go dodaje, radius 100 jednostek blendera czyli wymiary 200x200x200 jednostek co przekłada się na sześcian o boku 200 cm w UE4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy inaczej exportując z blendera często trzeba przeskalowac 100x w górę :) jak ustawi grida 100x to model zrobi tez 100x :) sposób działa wiec koniec tematu :P

edit:\\ ten sposób może nawet jest lepszy. Przy zmiane skali przy exporcie trzeba, za każdym razem skalować albo zrobić preseta i z każdym otwarciem blendera go wybierać. Tu wystarczy zapisać jako domyślne i masz na zawsze,

Edytowane przez szczuro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności