Skocz do zawartości

kombajn multimedialny 3d


Gość damian20

Rekomendowane odpowiedzi

Gość damian20

Witam Wszystkich!

 

Mam odłożonej trochę gotówki trochę czyli prawie 10 tys. Zawsze mi się marzyły dwie rzeczy mieć za....ty komputer typowo pod grafikę 3d i dobra furę>furę mało wiele mam ale za to kompa mam przestarzałego więc zdecydowałem się tą kasę wpakować w komputeryzację. Znalazłem parę myślę dobrych podzespołów ale chcę uzyskać fachowej wypowiedzi czy ten zestaw pociągnie prawdziwą grafikę 3d bo jak mam tyle kasy wydać w komputer tzw. 3d i później mam się zawieść i nie mieć tej satysfakcji że mogłem sobie pograć w 3d a to się okaże wielką ściemą to prawdo podobnie się załamie więc prosiłbym o naprawdę fachowe wypowiedzi!!

 

Więc tak tu podaje prze zemnie znalezione podzespoły:

karta graficzna

-GeForce CUDA GTX780Ti 3GB DDR5 PCI-E 384BIT CENA 2875 ZŁ

monitor

-​ASUS VG278HR CENA 1900-2000

procesor

-INTEL CORE I7-3770K 3.9 GHZ wersja OC CENA 1280 ZŁ

płyta główna

- ASUS-MAXIMUS 4 EXTREME-Z THE BEST OVERCLOCKING EXPERIE 32 GB DDR3 CENA 700 ZŁ

pamięć ram

- Corsair VENGEANCE 16 GB DDR3 CL9-9-9-42 GOLD CENA 640 ZŁ

dysk twardy

-WD Black WD7500BPKX 2,5" 750 GB SATA III 16 MB CACHE CENA 230-250 ZŁ

zasilacz

-CHIEFTEC APS-850 CB CENA 420 ZŁ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

http://max3d.pl/forum/forumdisplay.php?f=110

 

W tym dziale powiedziano wszystko, co można powiedzieć o zestawie komputerowym dla grafika

 

Prawdziwy grafik może nawet na 4 gb ramu i cztero rdzeniowym procku jechać, ale musi mieć wyćwiczoną optymalizacje sceny :)

 

I jeszcze jedna zasada - jak dopiero zaczynasz to ci taki sprzęt za 10k nie pomoże w szybszym poznaniu grafiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mozna udzielic "na prawde fachowej odpowiedzi" na tak postawione pytanie. No bo o co ty wlasciwie pytasz? Co znaczy "prawdziwa grafika 3D"? Wizualizacje? A moze Zbrushowe rzezbienie? Ilustracja czy animacja? Jakas organika czy tez koncepty produktow? Sam nie wiesz co chcesz robic i na jakim sofcie. Jeszcze nawet nie zaczales a juz sie martwisz. Starczy ci byle lapek na tym etapie. Super komp dla kogos kto ma zamiar zaczynac dopiero to jak zakup bolida Formuly 1 dla kogos kto wspomnial, ze chcialby zdawac na prawo jazdy za jakis czas. Zarznac mozna kazda maszyne - zwlaszcza jak sie nie wie co sie robi. Wystarczy ze nacisniesz przycisk "subdivide" odpowiednio duza ilosc razy i twoj komp za mase kaski kleknie. Najpierw trzeba wiedziec czego sie chce, spobowac, zobaczyc czy to nas ciagnie czy nie, czy dajemy rade. Zeby zaczac nie potrzebujesz superkomputera.

(a ten monitor to chcesz miec 3D bo myslisz ze ci w grafice 3D pomoze? :D)

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damian20

no widzę że nie zrozumieliście mnie. Chodzi mi głównie o "super" wydajną maszynę do zaawansowanej grafki 3d. Żeby np pograć sobie w jakąś zajebistą grę lub obejrzeć sobie jakiś dobry film ale w 3d i zapomniałem dodać że do tego całego zestawu zamierzam dodać zestaw nividia geforce 3d vision 2 tylko nie wiem czy będzie oddany ten cały efekt 3d chodzi mi o trójwymiarowe postacie a nie tylko patrzenie się w płaski ekran i o to samo chodzi mi w grach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porządny telewizor 3D + konsola taniej wyjdą, a jeszcze jaka frajda jak z kolegami się we 4 w coś gra... :)

 

Ja skadałem kompa chyba z 5 lat temu za 3,5k i wyszła mi taka maszyna, że zmieniłem ją dopieor w grudniu 2013 roku, takie wydatki jak 10k na kompa pod gry mija się z celem, grafika w grach bawi tylko pierwsze 3 miesiące, potem myślisz że tak już jest i koniec, a potem przychodzi taki czas, że wychodzi directX 13 i nagle nowe gry przestają działać i trzeba znowu inwestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności