Skocz do zawartości

Wizualizacja wnętrza-salon,jadalnia,kuchnia


emimari

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

chciałam poddać Waszej ocenie moje ostatnie wizualizacje. Są one jeszcze w trakcie zmian, więc mam nadzieję, że wszelkie Wasze sugestie udałoby mi się wprowadzić w życie. Nie mogę ingerować w projekt wnętrza.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

-na pierwszym ujęciu dopracuj color mapping bardzo nieładne przepalenie masz na krzesłach, masz na frame buffer przycisk force color clamping bo dzięki niemu będziesz miała informacje gdzie powstają nieładne przepalanie albo gdzie render nie wyrabia z barwami czasami trzeba zmienić model color mappingu

-czy nie masz przypadkiem materiałów typu standard na ścianach i suficie szczególnie przy suficie podwieszanym powstaje efekt na styku lekkiego świecenia no chyba że to niskie parametry HSph w irradiance map

- materiał na komplecie jest płaski i niedokładnie zmapowany przydałby się jakiś albo displacenment albo normal map zastosowany

- na trzecim ujęciu popraw zbiegi w kamerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacekszy0 - racja

skalpel3d

- Nie wiedziałam o force color clamping-sprawdzę, mam nadzieję że jest w maxowym Frame Bufferze ponieważ Vrayowego nie stosuję

- Sprawdzę materiały aczkolwiek pilnuję żeby wszystko było vrayowe, w razie czego podniosę HSph

- Materiał na komplecie - czyli kanapie i fotelu? Mam tam Bumpa, sprawdzę z displacement

Wprowadzę zmiany i wrzucę poprawki.

Dziękuję:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystam z frame buffera od vraya ponieważ przy używaniu batch rendering nie umiem lub nie można zachować ich ustawień. Robiłam nawet post z przykładami dotyczący tego ale nikt nie odpowiedział. Dlatego też nie chcę się do niego za bardzo przywiązywać skoro i tak nie będę mogła z niego korzystać. Chyba że jednak jest możliwość zapisania w serii renderów z poprawkami v-raya?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałam zdziałać coś z force color clamping, ale nie do końca wiem jak interpretować tego wyniki, jaki efekt w color clamping świadczy o tym, że nie ma prześwietlenia?

 

Wysłane z mojego GT-P7300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie zasada jest dosyć prosta jeśli wyłączysz ten guzik to w przypadku gdy jakiś kolor wychodzi poza granice (tak jest w przypadku przepaleń) pojawią ci się różnorodne barwy na czystym renderze czarny kolor świadczy o najmocniejszym przekroczeniu granicznym koloru im jaśniejsza barwa tym mniejsze przepalenie w ogólnie jeśli nie ma przepaleń to nie będzie tego typu podbarwień lub jeśli wciśniesz view clamped color wtedy na ekranie powinien być jednolity kolor w przypadku gdy pojawiaj ci się kontury jakiś części obrazka renderowanego w takim przypadku masz w tych miejscach przepalenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności