Skocz do zawartości

Teczka 3D noob artist


noob artist

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Powitać na forum :) Nad okienkiem tekstu masz ikonki 3 od prawej "wstaw obrazek" wystarczy wstawić tam linka do obrazka

Co do pracy to najlepiej poproś o przeniesienie jej do działu work in progress tam ci koledzy podpowiedzą co poprawić i co zrobić aby z tej pracy coś było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noob artist na forum jest sporo osób które są amatorami lub nimi były nie mówiąc o rzeszy samouków którym to forum pomogło w osiągnięciu wysokiego skila. Sam się zastanów i popatrz na swoja prace i zadaj sobie pytanie czy ona już jest skończona i czy możesz w niej coś poprawić stad była moja propozycja abyś ja dał do Work in Progress zobacz w tamtym dziale koledzy umieszczają swoje prace np jako Teczkę. Tak na starcie: jeśli odrobinę dopracujesz same modele i shadery pobawisz się trochę ze światłem i wkomponujesz to w jakieś fajne tło to z tej pracy można jeszcze dużo wycisnąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@skalpel3d dobrze Ci radzi, jest jeszcze wiele do zrobienia w tej scenie!

 

Bardzo lubię stare zniszczone rzeczy, nagryzione rdzą!

Proponuję zatem abyś poszedł w tym kierunku.

Poniżej kilka zdjęć, które mam nadzieję zainspirują Cię do dalszej pracy!

To może być bardzo klimatyczna scena!

 

Aż sam nabrałem ochoty na taką scenę, strasznie śliczne te kolory i rdza...

 

depositphotos_10064940-Metal-rusty-lock-closes-the-door-garage.jpg

rusty-vintage-padlock-door-old-wooden-35259483.jpg

rusty_lock-1024x1024.jpg

Rusty-Lock-1024x1280.jpg

vintage-lock-292581.jpg

2048.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skalpel3d teraz widzę że dział work in progress jest odpowiedni. Założę swoją teczkę. 2013 ta kłódka i klucz miały wyglądać staro. Początkowo chciałem je zrobić w podobnym stylu jak na zdjęciach, które załączyłeś. Niestety nie mogłem znaleźć odpowiedniej tekstury. Jak dotąd używałem tylko takich gdzie jest wyraźne pozwolenie na ich wykorzystanie. Jeśli wyszukam teksturę w google grafika to czy każdą mogę wykorzystać w swoim modelu i pokazać wyniki na forum, czy muszę się gdzieś doszukiwać, że autor tektury nie ma nic przeciwko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo noobów to się banuje

 

Powiedział kramon (✌ ゚ ∀ ゚)☞

 

a wracając do tematu, rendery początkującego jak to rendery początkującego - nic wielkiego, ale zawsze coś :) pewnie teraz tracisz może nawet godziny na jednym takim modelu, ale za kilka lat, jeżeli nie porzucisz swojej drogi, a trzymam kciuki żebyś się nie poddał za szybko, to takie "sceny" będziesz w 10 minut, jak nie mniej, robił :)

 

trzaśnij jakiś tutorial, na przykład z digital tutors, albo innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noob (zapis w leet speak: n00b) – określenie stosowane w slangu użytkowników komputera i internetu oraz graczy komputerowych (szczególnie gier wieloosobowych). Oznacza osobę reprezentującą sobą cechy negatywne lub zachowującą się w sposób niewłaściwy w rozumieniu społeczności internautów lub graczy komputerowych. W grach wieloosobowych słowo to oznacza gracza o niskich umiejętnościach, który nie stara się ich poprawić.

 

Określenie noob ma wydźwięk zdecydowanie pejoratywny, w przeciwieństwie do neutralnego newbie lub newb oznaczających osobę początkującą która jeszcze się uczy, bez negatywnych konotacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noob (zapis w leet speak: n00b) – określenie stosowane w slangu użytkowników komputera i internetu oraz graczy komputerowych (szczególnie gier wieloosobowych). Oznacza osobę reprezentującą sobą cechy negatywne lub zachowującą się w sposób niewłaściwy w rozumieniu społeczności internautów lub graczy komputerowych. W grach wieloosobowych słowo to oznacza gracza o niskich umiejętnościach, który nie stara się ich poprawić.

 

Określenie noob ma wydźwięk zdecydowanie pejoratywny, w przeciwieństwie do neutralnego newbie lub newb oznaczających osobę początkującą która jeszcze się uczy, bez negatywnych konotacji.

To tylko wikipedia. Mimo wszystko proponuję porzucić dywagacje na temat mojego nicku, wszak nie o to chodzi na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azbesty znowu zaśmiecasz bezsensownym wywodem watek nie jesteśmy na forum graczy :) a kolega ma prawo nadać sobie nicka jakiego chce

Co do samych modeli warto zaprzyjaźnić sie z opcja jak masz w editabled mesch lub poly z chamferem krawędzi praktycznie w naturze nie masz ostrych krawedzi na betonach czy drewnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że sam nadal jest newbie, dorzucę trochę od siebie.

 

Tak jak napisał ciacho191 przerabianie tutoriali pozwoli Ci dość szybko i przyjemnie podbić umiejętności. Digital Tutors to świetna opcja, ale też nie tania. Na szczęście żyjemy w takich czasach gdzie jest multum darmowych tutoriali o różnej tematyce, zależnie od Twoich potrzeb.

Fakt faktem, że póki co nie ma się co rzucać na głęboką wodę i ogarnąć w miarę możliwości jakieś podstawy, a przydatny do tego będzie chociażby max'owski help.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze polecam poczytać o subdivision surfaces, jak się o tym dowiedziałem to mój skill poszybował w górę, gdy zaczynałem :), może ktoś ma pod ręką taki filmik chyba z vimeo o subdivach właśnie, bo ja nie mogę znaleźć :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skalpel3d problem w tym, że modeluję w Blenderze. Do zaokrąglania używam Subdivision Surface. Niestety nie opanowałem go jeszcze wystarczająco dobrze. Chyba od tego zacznę skoro zwróciliście uwage na te krawędzie. Poszukam tutoriali. Ciacho191 dzięki za wsparcie. Zamieszczam jeszcze swój popisowy największy model

Edytowane przez noob artist
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności