Jump to content
  • 0

Dziwne artefakty podczas pracy na modelu (niewidoczne na renderach)


Question

Cześć

 

Niedawno pojawiły mi się na modelu dziwne artefakty, które nieco utrudniają mi pracę nad siatką. Artefakty występują jedynie na modelu w oknie widokowym - w różnych trybach (realistic, clay...). Nie występują na renderach. Mam wrażenie, że chwilę wcześniej wierzchołki po zaznaczeniu modelu zaczęły się inaczej wyświetlać (jak małe, białe kropeczki), poza tym mam wrażenie jakby czasem krawędzie do edycji były przysłaniane przez sam model (widoczne na obrazku). Artefakty mają jakiś związek ze skalą modelu, ale po zmniejszeniu nie znikają całkowicie. Zresztą mniejsza skala wiąże się z trudniejszą zmianą modelu (przeskok zoomu etc). Pytanie jest proste - jak się tego pozbyć?

 

PS. Przepraszam, jeśli powieliłem jakiś temat. Starałem się znaleźć podobny problem na forum, ale nie rzucił mi się w oczy.

 

hnz7bwg4v4zb.png

5412epsclp76.png

Link to post
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Dzięki za odpowiedzi. :)

 

Jeśli mowa o włączeniu i wyłączeniu programu, to w tym przypadku nic nie daje. Kiedy tworzyłem nowe projekty nie widziałem problemu (być może gdybym trochę dłużej się z nimi pobawił, to też by się pojawił) - czy jest możliwość, że problem tkwi w tym konkretnym pliku ".max" ?

 

Komputer jest właściwie świeżo kupiony. Karta graficzna MSI Geforce GTX 760. Sterowniki aktualne. Sprawdzę jeszcze service pack.

Link to post
Share on other sites
  • 0

Z tego co wiem, to każdy tak ma, to chyba specyfika 3dsmaxa, ma to faktycznie związek ze skalowaniem, kiedy model jest albo za duży, albo za mały, stwórz sobie nową scenkę, stwórz np. Sphere, wybierz tryb skalowania, i powiększaj ją, powiększaj, aż....pojawią się artefakty, to pokazuje że nie może obiekt być ekstremalnej wielkości, grzebanie w Units'ach nic nie daje, musisz zmienić wielkość swojego modelu, piszesz że wtedy będzie Ci się gorzej go zoom'owało, ale nie jeśli nie będzie innych obiektów daleko od niego, jeśli takowe masz, to pracuj nad nim w osobnej scence gdzie będzie tylko ten jeden, i Reference'uj go do głównej scenki.

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy