Skocz do zawartości

Dziwne artefakty podczas pracy na modelu (niewidoczne na renderach)


Gość Shaardoth

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Shaardoth

Cześć

 

Niedawno pojawiły mi się na modelu dziwne artefakty, które nieco utrudniają mi pracę nad siatką. Artefakty występują jedynie na modelu w oknie widokowym - w różnych trybach (realistic, clay...). Nie występują na renderach. Mam wrażenie, że chwilę wcześniej wierzchołki po zaznaczeniu modelu zaczęły się inaczej wyświetlać (jak małe, białe kropeczki), poza tym mam wrażenie jakby czasem krawędzie do edycji były przysłaniane przez sam model (widoczne na obrazku). Artefakty mają jakiś związek ze skalą modelu, ale po zmniejszeniu nie znikają całkowicie. Zresztą mniejsza skala wiąże się z trudniejszą zmianą modelu (przeskok zoomu etc). Pytanie jest proste - jak się tego pozbyć?

 

PS. Przepraszam, jeśli powieliłem jakiś temat. Starałem się znaleźć podobny problem na forum, ale nie rzucił mi się w oczy.

 

hnz7bwg4v4zb.png

5412epsclp76.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Gość Shaardoth

Dzięki za odpowiedzi. :)

 

Jeśli mowa o włączeniu i wyłączeniu programu, to w tym przypadku nic nie daje. Kiedy tworzyłem nowe projekty nie widziałem problemu (być może gdybym trochę dłużej się z nimi pobawił, to też by się pojawił) - czy jest możliwość, że problem tkwi w tym konkretnym pliku ".max" ?

 

Komputer jest właściwie świeżo kupiony. Karta graficzna MSI Geforce GTX 760. Sterowniki aktualne. Sprawdzę jeszcze service pack.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to każdy tak ma, to chyba specyfika 3dsmaxa, ma to faktycznie związek ze skalowaniem, kiedy model jest albo za duży, albo za mały, stwórz sobie nową scenkę, stwórz np. Sphere, wybierz tryb skalowania, i powiększaj ją, powiększaj, aż....pojawią się artefakty, to pokazuje że nie może obiekt być ekstremalnej wielkości, grzebanie w Units'ach nic nie daje, musisz zmienić wielkość swojego modelu, piszesz że wtedy będzie Ci się gorzej go zoom'owało, ale nie jeśli nie będzie innych obiektów daleko od niego, jeśli takowe masz, to pracuj nad nim w osobnej scence gdzie będzie tylko ten jeden, i Reference'uj go do głównej scenki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności