Skocz do zawartości

Używany monitor do 700zł


marcin88

Rekomendowane odpowiedzi

Czy macie jakieś doświadczenie z kupnem używanych monitorów?

Monitor będzie służył do 3D - wizualizacji, postprodukcji, photoshopa itp.

 

Waham się pomiędzy Eizo i Dellem.

Eizo s2402w - http://allegro.pl/monitor-eizo-s2402w-24-1920x1200-gw-fv-wwa-i4529483800.html

Dell u2410 - http://allegro.pl/monitor-dell-u2410-h-ips-24-cad-grafika-itmarket-i4514749676.html

 

A może nie warto pakować się w używki? Proszę o radę,

pozdrawiam

 

ed.

ten eizo właśnie zobaczyłem, że jest na TN, więc odpada...

 

 

ed2.

a może kupić w tej cenie nowy iiyama X2483HSU-B1 z matrycą AMVA+?

Edytowane przez marcin88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mój znajomy kupił podobną iiyamę w zeszłym roku i po 3 miesiącach stwierdził że to był błąd kupować coś takiego do AutoCada i programów 3D.

Miał problem z kolorami i czernią, w podobnym budżecie wybrał potem Dell U2412, sam polecam jeszcze NEC EA244wmi, iiyame puścił na allegro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj sobie ta stronę z testami monitorów http://us.hardware.info/productgroup/8/monitors, dwa nie kieruj się tekstami mój kolega miał i wywalił :) bo tak patrząc to żaden sprzęt nie spełnia w 100% wymagań każdego użytkownika. Co do samego Della to wszytko zależy od tego czy masz szczęście firma robi bardzo nierównomiernie wykonane produkty szczególnie częsty zarzut do nierównomiernego podświetlenia matrycy. Najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie firmy która umożliwi ci kilkudniowa prace na konkretnych monitorach z możliwością ich zwrotu jeśli to nie będzie to czego oczekujesz po danym modelu stad tez bym się kierował do nowego sprzętu a nie do używek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nie zakładać kolejnego tematu - podpinam się.

 

Ja również poszukuję używki w tym przedziale cenowym. Potrzebuję drugiego monitora, ten na którym obecnie pracuję to LG W2252TQ-PF. Zależy mi na w miarę przyzwoitym odwzorowaniu kolorów.

Czy warto pchać się w używki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monitory się niestety psują, i nie da się ich naprawić najczęściej (tak są robione - planned absolence), więc używka, to nie taka do końca oszczędność.

Powiem tak. Kupowałem monitory poleasingowe i wytrzymały średnio 1-3 lata, a nowe monitory wytrzymują 3-6. Jak monitor używany jest 2x tańszy i pada 2 razy szybciej, to na jedno wychodzi.

Edytowane przez ikkiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności