Skocz do zawartości

MG ZR 160 Tuning


Vaticinator

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu zabrałem się za pierwszy w życiu model pojazdu ;) Nie sądziłem, że to aż takie czasochłonne. Trochę mi zaczęło brakować zapału, dlatego zakładam ten wątek. Mam nadzieję, że mnie jakoś zmobilizujecie. Docelowo ma wyjść z tego MG ZR 160, ale ospojlerowany. Przede mną jeszcze cała masa drobiazgów i poprawek blacharskich (zwłaszcza z tyłu). Wnętrze zamierzam potraktować bardzo pobieżnie.

 

Taki próbny renderek z obecnego etapu:

 

152_mh-zr-wip-render.jpg

 

siatki:

 

152_mg-zr-wip-mesh.jpg

 

Jeśli ktoś ma jakieś dobre wskazówki jak się zabrać za tylną lampę, to poproszę ;) Czy te wszystkie zniekształcenia wewnątrz klosza warto modelować, czy zadowalający efekt można uzyskać teksturą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pewnie, że warto modelować im więcej wymodelujesz tym lepiej :)

 

Jeśli chodzi o tylną lampę, to ustaw sobie siatkę dokładnie tak jak ta lampa wygląda.

Następnie zaznacz te polygony obejmujące lampę i daj malutki inset.

Skasuj polygony powstałe po inset.

Zastosuj DETACH na insetowanym kawałku i dalej modeluj lampę i wnętrze.

 

Wszędzie tam gdzie są łączenia, tzn gdzie chcesz przeciąć model (drzwi, maska) dajesz inset albo otwarty chamfer, a następnie łapiesz EDGE i wpuszczasz w głąb modelu aby nadać grubość.

Natomiast na rogach takiej blachy aby po turbosmooth były ostre dajesz mały chamfer.

 

Nie modelowałem samochodu, ale widziałem 4 kursy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@2013

Dzięki za wskazówki :) Ja nie widziałem kursów, a modeluję samochód.

 

@Micaki

Modeluję w Blenderze, ale to, że tutki są do maxa nie robi mi różnicy. Zasada jest ta sama, a narzędzia podobne. Właśnie oglądam odcinek z lampami tylnymi. Link genialny! Dokładnie czegoś takiego mi było trzeba. Trochę się bałem, że te wszystkie odblaski trzeba będzie modelować ;P Nie wiem czy mi komp wyrobi.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że nie odpowiadałem, ale porzuciłem tymczasowo ten projekt na rzecz innego. Robiłem i z blueprintów i z fotek. W zasadzie najlepsze blueprinty znalazłem w manualu od tego modelu auta. Mam to szczęście, że mogłem sobie porobić własne fotki co jest wielkim ułatwieniem, bo w sieci często ciężko znaleźć takie kadry jak by się chciało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności