Jump to content

Sofa i jej tekstury


Modzal

Recommended Posts

Witam pomagam koledze przy stronie internetowej na której mają sie znajdować render sofy (1 model) w różnych wariantach tapicerskich od kolorów do wszelakiej maści wzorów (około 40 wzorów). Rendery będą miały rozmiar około 1500x1000. Model będzie odpowiednio przygotowany pod względem uvw. Wszystkie warianty kolorystyczne mające pewne wzory muszą zachować swoją skale, tekstura którą chcemy używać w realnym świecie będzie miała wymiary 220x100cm. Oprócz tego ze rozdzielczość tekstury musi być bardzo duża (jakie jest minimum?) i ze wszystkie tekstury powinny być tego samego rozmiaru, czy są jeszcze jakieś inne rzeczy o których powinienem pamiętać?

2ry3pcy.png

Link to comment
Share on other sites

Witam,

jeżeli chodzi o wielkość tekstur: rozpocząłbym od mniej więcej 200 dpi. Przy mimo weszystko niewielkim renderze (ten, który podałeś: 1500x100px) wydaje mi się, że 200 dpi powinno spokojnie wystarczyć, przelicz sobie jak duża powinna być tekstura. Pokusiłbym się nawet o np 180dpi bądź nawet niższą i przetestowałbym jak działa.

Do oteksturowania polecam Unwrapa. Funkcja relax jest BAAAARDZO przydatna.

Osobiście w ten sposób zrobiłbym to. Potem render to texture.

 

Nie zapomnij o podmalówce wypalonych tekstur. Oczywiście, jak mniemam, sofa ma wyglądać na nową, nie zniszcząną, brudną i wytartą, tak? Delikatnie zróżnicowana tekstura zawsze jest lepsza i bardziej realistyczna.

Aha, nie zapomnij o nitkach :) Naprawdę dodają duuuużo do fotoreala :) Przy tej wielkości wyjściowych obrazów nitki możesz umieścić w teksturze, będzie dobrze wyglądało. Wypal dla nich mapę normal + bump i będzie git :)

 

Zobaczymy gdzieś na forum rezultat waszych prac? :)

Pozdrawiam:

Ciastuch.

Link to comment
Share on other sites

skalpel3d dzieki bardzo ta informacja bardzo się przyda :) jesli chodzi o ciastucha to troszkę się przeraziłem skomplikowaną procedurą ja myślałem aby wykonać model prawidłowo o teksturować Unwrap'em a nastepnie w Colimo wyrenderować w późniejszych etapach będę podmieniał tylko i wyłącznie tekstury, szwy i inne rzeczy będą modelami 3d. Na pewno kilka renderów wrzucę ale wszystkich wrzucić nie będę mógł ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy