Skocz do zawartości

Nmm gdańsk


lumberjack

Rekomendowane odpowiedzi

NARODOWE MUZEUM MORSKIE W GDAŃSKU

 

Witam!

Coś lekkiego z ciekawości co szanowne grono MAX3D powie:)

Wykonane na seminarki na WARCH PG.

Miało być przyjemnie i szybko.

 

Działka przeznaczona przez Narodowe Muzeum Morskie (NMM) do zaprojektowania przestrzeni pod wielkogabarytowe eksponaty znajduje się w miejscu szczególnym – na Gdańskiej Ołowiance, przy Motławie, w bliskim sąsiedztwie Żurawia oraz z Gdańską Filharmonią tuż „za płotem”. Ta filia muzeum w naszym założeniu nie może być jedynie budynkiem dla eksponatów, ale powinna również stworzyć przestrzeń skupiającą ludzi, ponieważ powstająca obecnie promenada wzdłuż brzegu Ołowianki zapewni jedynie ich przepływ, a my chcemy ich na chwilę zatrzymać i zaprosić do środka. BLA BLA BLA

 

ARCH+CG

Marlena Ratajska i Michał Baurycza

 

MAX, V-RAY, PS, AutoCAD

 

 

 

PLAC_B.jpg

 

 

PLAC3_02.gif

 

ZT.jpg

DSCN0845_idea2%20%283%29.jpg

 

 

PANORAMA_02.jpg

 

 

PANORAMA_02%20%282%29.jpg

 

c6.jpg

 

 

c5.jpg

 

 

c1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Az specjalnie się zalogowałem żeby podzielić się moim zachwytem.

Cholernie mi się podoba ta bryła od strony rzeczki/kanału. Zajebiście tam pasuje, uzupełnia i dodaje mega charakteru.

Z tymi dwoma budynkami tworzy bardzo fajny układ.

 

Co do kwestii technicznych to się nie wypowiadam, bo nie moja działka, ale w tym pierwszym widoku razi trochę ten..nie wiem co to, jakies chwaszcze, krzak wielki - trudno nazwać to architekturą zieleni.

Edytowane przez STRZYG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az specjalnie się zalogowałem żeby podzielić się moim zachwytem.

Cholernie mi się podoba ta bryła od strony rzeczki/kanału. Zajebiście tam pasuje, uzupełnia i dodaje mega charakteru.

Z tymi dwoma budynkami tworzy bardzo fajny układ.

 

Co do kwestii technicznych to się nie wypowiadam, bo nie moja działka, ale w tym pierwszym widoku razi trochę ten..nie wiem co to, jakies chwaszcze, krzak wielki - trudno nazwać to architekturą zieleni.

 

 

No własnie ten wielki chaszcz to jest proszę ciebie jakieś tam awaryjne ujecie wody i jest otoczone o takim właśnie krzakami, chociaż dodałem im trochę dramatyzmu bo w rzeczywistości wyglądają nijako. Generalnie obszar nie do ruszenia wiec został jak jest ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Architektura bryły budynku bardzo na plus, lubie prostotę z własnym charakterem . Ogólna wizka, materiały i klimat są super.

 

Nie pasuje mi jednak kompozycja za zdjęciem. Po pierwsze zdjęcie jest ze poziomu człowieka a wizka wydaje się być z poziomu krawędzi podcienia co w połączeniu z układem zbiegów daje wrażenie przechylania się w lewo.

Po drugie połączenie prostolinijnej perspektywy z panoramą nie wyszło tu dobrze. Jeżeli chcesz udawać ultra szeroki kąt to obraz na krawędziach musi być bardziej rozciągnięty w poziomie. Widać to dobrze na gifie z etapów powstawania gdy przed korektą samochód z lewej jest szerszy (a wg mnie powinien być jeszcze bardziej rozciągnięty, tak samo prawa strona).

 

Ale to tylko techniczne gadanie, liczy się ogólne wrażenie , które tu wygrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Toba w 100%, generalnie perspektywa sypie sie na calego jak sie przyjzec:)

Tyle, ze wlasnie techniczny aspekt uzyskania realizmu tego typu byl dla mnie zawsze na drugim miejscu (po trochu dlatego, ze w swojej niezdarnosci specjalnie tego nie analizuje, choc powinienem) najwazniejsza w calym obrazku jest jego intencja i intencja architektury, wg mnie wszystko moze byc klamstwem: zbiegi,swiatlo,cienie,przeziernosc materialow itd. byle budowalo to pewna intencje. Fotorealizm w jakiejkolwiek postaci jest istotny ale nie na etapie projektowania i dochodzenia do koncowego rezultatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności