Skocz do zawartości

3DConnexion SpaceMouse Pro


jacek1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ale manipulator nie jest zamiast myszki. Ludzie chyba nie wiedzą do czego to urządzenie służy.

 

 

no właśnie i tutaj jest cały problem pogrzebany bo lewą reke ciąle musisz klawaitura - manipulator... gdyby manipulator miał więcej programowalnych przycisków to yo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SpacePilot Pro ma więcej przycisków, choć w opinii wielu osób różnica w cenie między tym modelem, a SpaceMouse Pro jest nieadekwatna do dodatkowych możliwości (kilka dodatkowych przycisków oraz całkowicie nieprzydatny wyświetlacz).

 

Azbesty, czy używałeś takiego manipulatora, czy gdybasz co do sposobu jego użycia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w pracy z Blenderem na niewiele się ten manipulator. Nie dałem za niego wiele więc szkoda się go pozbywać. Całkiem prawdopodobne że niebawem przesiądę się na inny soft. A w związku z przesiadką, macie może do zaproponowanie jakiś soft do 3D? Chcę trochę wejść w modelowanie i wizualizację produktów. Dotychczasowo robiłem prace w Blenderze, ale nie jestem pewien czy do komercyjnych zastosowań on się nadaje chociaż wyniki pracy chyba są nie najgorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę nowy trend. Corona do wszystkiego. Projekt świeży, niesprawdzony, nie wiadomo jak będzie się rozwijać, nie ma nawet jeszcze pierwszej oficjalnej wersji, a już jest najlepsza i do archviz i do packshotów.

 

Jacek, jeśli pasuje Tobie blender i dobrze się w nim czujesz to nie widzę powodu, by zmieniać soft. Niepotrzebnie ludziom się wydaje, że robiąc coś w darmowej aplikacji są mniej profesjonalni niż ci, którzy robią dokładnie to samo w płatnym programie. Jak chcesz przetestować inne rozwiązania to masz między innymi max/maya/c4d/modo. Natomiast żaden soft może Ci nie podejść, jeśli jesteś przyzwyczajony do interfejsu blendera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę nowy trend. Corona do wszystkiego. Projekt świeży, niesprawdzony, nie wiadomo jak będzie się rozwijać, nie ma nawet jeszcze pierwszej oficjalnej wersji, a już jest najlepsza i do archviz i do packshotów.

 

Jacek, jeśli pasuje Tobie blender i dobrze się w nim czujesz to nie widzę powodu, by zmieniać soft. Niepotrzebnie ludziom się wydaje, że robiąc coś w darmowej aplikacji są mniej profesjonalni niż ci, którzy robią dokładnie to samo w płatnym programie. Jak chcesz przetestować inne rozwiązania to masz między innymi max/maya/c4d/modo. Natomiast żaden soft może Ci nie podejść, jeśli jesteś przyzwyczajony do interfejsu blendera.

 

nie corona do wszystkiego ale. Właśnie do archwiza nie ma sobie rónych czy do wizek produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o ta myszke connexiona to pracuje sie z nia bardzo dobrze, jedyny problem to taki, ze nie kazdy soft pozwala na pelna swobode. W 3ds max mozesz wywracac model we wszystkich osiach naraz. Duzy plus to to, ze automatycznie dostosowuje punkt obrotu wiec mozna zoomowac blisko powierchni i dosc plynnie na takim zblizeniu sie poruszac, koncentrujac sie na innych rzeczach, zaznaczaniu czy modelowaniu. W nowych sterownikach jest mozliwosc tworzenia Radial menu, dostajemy cztery skroty na klawisz. Do tego dobra myszka z masa przyciskow, Logitech g600 albo mmo 7 i masz wszystko pod reka, doslownie. Bylem bardzo sceptycznie nastawiony do braku klawiatury w czasie modelowania i prawde mowiac z 3d mychy skorzystalem dopiero jak dali mi w pracy. Teraz pracuje wylacznie na Connexionie plus myszka do mmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie corona do wszystkiego ale. Właśnie do archwiza nie ma sobie rónych czy do wizek produktów.

Czyli vray'a juz nikt nie uzywa? Hmm ciekawe, ale ponoc Maxa i Maya'i tez sie juz nie uzywa, bo za popularne a jak wiadomo by byc na czasie to trzeba hipstersko szukac po undergroundzie. Ciekawe co sie stanie gdy Corono kiedys stanie sie popularna? Wtedy przestanie byc fajna i wszyscy beda hejtowac ze przereklamowana a jakis inny projekt w powijakach bedzie wychwalany pod niebiosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacek1983 @Matovy Powiedzcie proszę, bo to mnie interesowało zawsze czy można sobie ustawić skróty na nim powiedzmy w blenderze, przesiąść się na maxa i żeby te skróty działały - czy jest na to jakiś konwerter lub sterownik ułatwiający taką przesiadkę?

 

ps. zdaję sobie sprawę że to pytanie być może z pogranicza sci-fi więc proszę się nie śmiać ...

 

@Azbesty

po 3dsmax + corone. z racji dobrej wspólpracy z archicadem.

 

z Revitem 3ds max zawsze dobrze pracował, a archicad z Cinemą, coś się polepszyło w tej kwestii?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacek1983 @Matovy Powiedzcie proszę, bo to mnie interesowało zawsze czy można sobie ustawić skróty na nim powiedzmy w blenderze, przesiąść się na maxa i żeby te skróty działały - czy jest na to jakiś konwerter lub sterownik ułatwiający taką przesiadkę?

 

ps. zdaję sobie sprawę że to pytanie być może z pogranicza sci-fi więc proszę się nie śmiać ...

 

pzdr

 

3Dconnexiona mozesz sobie ustawic do kazdej aplikacji osobno, automatycznie bedzie Ci sie przelaczac na ta, ktora masz otwarta. Mozesz sobie ustawic wszystko pod konkretny soft, lacznie z czuloscia itp.

 

Tak samo mozesz ustawic myszke jesli masz jakas z wieksza iloscia klawiszy, Logitech ma swoj soft, ktory w wiekszosci przypadkow dziala.

 

Edit. Jesli natomiast chcesz miec dokladnie takie same skroty w obu programach to musisz poszukac presetu do blendera, nie wiem czy dziala w obecnej wersji.

 

pzdr

Edytowane przez Matovy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)mozna zoomowac blisko powierchni i dosc plynnie na takim zblizeniu sie poruszac, koncentrujac sie na innych rzeczach, zaznaczaniu czy modelowaniu.(...)

 

rzeczywiście tak jest.

Mysza 3D bardzo ułatwia pracę w viewporcie, zwłaszcza przy interiorach.

Powiem więcej, dla mnie joystick do zoomowania i obracania jest niezastąpiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności