Skocz do zawartości

Monkaa - zajawka nowego filmu Blender Foundation


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Wdzię że jednak część osób zrozumiała o co mi chodzi. Zgadzam się ze wszystkim że animka jest słabawa, ale jeśli chodzi o promowanie tej całej chmury, to spełnia swoje zadanie. W tym drugim filmiku jest konkretnie pokazane o co chodzi z tym projektem i nie rozumiem tych zarzutów, że niby w tym celu co pisałem, to nie jest promowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

(...)

Jednego nie kumam - po co fundacja trzaska/wspiera tyle tych animacji zamiast kurde skupic sie na sofcie :D Osobiscie bym wolal, zeby cycles mi nie szumial jak szalony zamiast ogladac nowa animke (tak, ogladalem mase tutoriali "jak pozbyc sie szumu w cycles" tyle, ze mam do zrobienia troche wiecej niz glowe Suzanne na szklanej podlodze z dwoma swiatlami...).

 

Ale ich kinematograficzne zboczenie jest juz wszystkim znane, mam soft za darmo, nie jest zle. Jak obejrze ta anime w calosci i bedzie przeslaba to skrytykuje. Ale na razie mysle ze troche zbyt ostro pojechalismy z krytyka nie patrzac na to jakie jest zadanie tej animacji. Bo przeciez jako material do nauki chyba ciezko temu az tak wiele zarzucic, co?

 

Zawsze wydawało mi się, że kolejne projekty fundacji nie mają na celu promowania samego Blendera lecz mają być pretekstem do implementowania na potrzeby projektu kolejnych ulepszeń w samym programie. Konkretny projekt chyba ma być "motorem" dla programistów aby dążąc z jego twórcami do celu jednocześnie wskazywać kierunek, w którym ma pójść w danym momencie rozwój programu. Ukończenie go to też taka wisienka na torcie zarówno dla osób pracujących nad danym projektem jak i programistów implementujących kolejne nowości w programie... A co do powyższego "czegoś" - poza kanałem na YT cisza o nim więc nie sądzę aby to był jakiś kluczowy projekt dla fundacji - brak nawet wzmianki o nim w newsach na Blender Nation...

Edytowane przez Marro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Skoti: jak RSS nie działał. Sam sprawdzam codziennie feedly i wszystko jest ok. http://feeds2.feedburner.com/Max3d

 

Prawdę mówiąc dobrze, że taka dyskusja powstała. Nauczyłem się kilku rzeczy, może nie tyle nauczyłem co dowiedziałem i zostało mi to wytłumaczone.

 

Monkaa to Open Movie, co już zostało powiedziane - czyli po ukończeniu wszystko trafia jak open source do wszystkich. Projekt jest PROMOWANY przez Blender Foundation, nie jest natomiast kolejnym projektem własnym fundacji takim jak Goosberry. Trzeba jednak przyznać, że wiele kwestii tutaj jest dziwnych. To być może jakiś bałagan u nich lub autorzy projektu celowo wykorzystali markę Instytutu Blendera.

 

Jeśli zobaczycie, sam teaser rozpoczyna się "Blender Institute presents" co chyba łatwo zrozumieć (Przyznacie, że jeśli tak właśnie jest to oznaczenie tego filmu w taki w jaki to zostało zrobione przez autorów jest mylne. Zajawka jasno mówi "Instytut Blendera prezentuje" ... dopiero później mamy Produkcja: autorzy.)

 

Tymczasem tak jak to wiele osób napisało (poprawiłem 2 dni temu tytuł i newsa) nie jest to film fundacji, a jedynie jeden z projektów, który promują - czyli zamieszczają na swoim kanale, pomagają promować. Moje pierwszy porównanie w takim wypadku było jak najbardziej nie na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Skoti: jak RSS nie działał. Sam sprawdzam codziennie feedly i wszystko jest ok. http://feeds2.feedburner.com/Max3d

Teraz działa, ale kilka miesięcy nie czytało feedów (tylko z max3d) ani na czytniku w telefonie, ani na desktopie.

 

Monkaa to Open Movie, co już zostało powiedziane - czyli po ukończeniu wszystko trafia jak open source do wszystkich.

Open Movie to termin mocno związany z Blenderem i tylko z ich projektami (to jest nazwa marketingowa wymyślona na potrzeby ich produkcji tak jak Retina dla Apple). Monkaa jest z gatunku open-content films (który jest starszy niż nazwa marketingowa Open Movie), ale Open Movie nie jest.

 

Projekt jest PROMOWANY przez Blender Foundation

Tak, ale NIE projekt tego shorta jest promowany, a tutoriale i to jako materiał do ucznia się. A jest różnica, bo promowanie tego jako tutoriala dla początkujących jest ok. Promowanie tego jako shorta nie ma miejsca.

Takich produkcji mających na celu naukę było wiele. Część z nich jest tu:

http://www.blender3d.org/e-shop/default_dvds.php

Jednak nie mają nic wspólnego z Open Movie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności