Skocz do zawartości

Background widoczny na .PNG PROBLEM


ArchDesign

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem tutaj całkiem nowym użytkownikiem i swoją pracę z Maxem zacząłem na początku wakacji. Mam pewien problem. Mianowicie pracuję obecnie nad nowym projektem wnętrza pewnej knajpki i po wykończonym renderze zapisując w formacie .PNG z zaznaczonym Alpha Channel, Max zapisuje mi render razem z tłem. Zupełnie tego nie rozumiem tymbardziej, że juz wczesniej zrobilem pare wizualizacji i zapisywało mi bez backgroundu. Różnica jest taka, że podejmuję pierwszą próbę zrobienia nocnej lub powiedziałbym nawet wieczornej wizualizacji. Renderuje w MEntalu jak narazie. Mam nadzieje, że mi pomożecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Ok doszedłem już do tego, że nie jest to wina ustawień. Jest to problem szkła. Jest możliwość aby usunąć z renderu background znajdujący sie za szkłem? Zależy mi na tym aby widoczne były odbicia w szkle elementó znajdujących sie wewnątrz natomiast totalnie nie zalezy mi na tym co sie dzieje za szklem, na zewnątrz budynku.

 

W momencie kiedy usuwam z modelu szyby i renderuje, to wszystko wydaje sie być ok i zapisując render w .PNG nie mam backgroundu czyli efekt jest taki jakiego oczekiwalem. Natomiast problem jest taki, że nie mam szkła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna nie mam maxa, ale o ile pamiętam, powinieneś w materiale szkła ustawić obraz jako odbicie (Nałożyć mapę na parametr Reflection), a żeby usunąć obraz z tła, wciskasz bodajże klawisz "8" i tam odhaczasz mapę. Zostawiasz tylko czarny kolor (czy jaki tam chcesz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności