Skocz do zawartości

Dodatkowe oprogramowanie


Daffsm

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

zastanawia mnie z jakich programów dodatkowych do 3D korzystają profesjonaliści(z naciskiem na gameart). Nie chodzi mi o główne softy jak Maya/3ds i np. ZBrush/Mudbox, mam na myśli programy, które ułatwiają i przyśpieszają prace lub są po prostu przydatne.

 

Pytam z czystej ciekawości.

 

Np. malowanie tekstur. Natknąłem się na program Mari, co o nim sądzicie?

Drugi, o którym wiem i chciałbym wiedzieć czy warto zwracać na niego uwagę jest program Marevlous Designer.

 

Jest coś jeszcze(wartego uwagi)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Photoshop? Cała kolekcja programów do trackingu (BouJou, PFTrack, Syntheyes), Poser, UVLayout pro? Tak mi sie przypomniały te programy (sam ich nie używam, ale też i maxa już nie mam bo się licencja skończyła).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

softy od quixela, substance designer itp...

 

Mari? jeśli jesteś texture artist to why not.. ale dla samego siebie kupować licencję jak cię stać to droga wolna :D nie wiem jak wygląda malowanie w max'ie ale w blenderze w zupełności wystarcza...

 

Marvel jak robisz wizki to przydatny do robienia łóżek poduszek i tym podobnych. nie ma sobie tutaj równych :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydatne do tworzenia map proceduralnych do shaderów crazy bump /shadermap , zasadniczo jakiś kombajn do postprodukcji jak darmowy gimp, czy odpłatne photoshop lub after effects. Na pewno warto zaprzyjaźnić się z jakimś generatorem zielska jak np Speedtrees

Marevlous Designer jak najbardziej warto się go nauczyć i na pewno ci się przyda, nie szufladkując go tak jak kolega powyżej jest to ogólnie i uproszczając symulator szmat ;) Program zasadniczo powstał na potrzeby symulacji i animacji ubrań wykorzystywanych tak w game arts jak animacji i filmowych efektach komputerowych, skutkiem ubocznym działania już samych użytkowników jest tworzenie "pościeli" na potrzeby wizualizacji produktowej czy też architektonicznej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności