Skocz do zawartości

Łazienka


Dziuba

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

pierwsza ukończona moja praca w 3ds. Jeszcze sporo do nauki jak widać, szczególnie boli mnie kwestia oświetlenia (lampa światła zasadniczo w pomieszczeniu nie daje) i kiepskawy dywanik. Niemniej jednak jestem zadowolony z końcowego efektu :)

Projekt nie mój, wykonanie moje, zajumane z gotowych armatura prysznica i pojemnik na papier toaletowy.

Proszę o opinie, przede wszystkim co poprawić :)

 

2wductv.png

 

5n6hd0.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Tips:

- Przy małych pomieszczeniach możesz kamerę ustawić poza nim i odznaczyć "visible to camera" w opcjach obiektów, które by wnętrze zasłaniały.

- jeśli nie podoba Ci się światło lampek, możesz się pobawić target spotami z cieniami V-Raya lub IESami

- dywan by wyglądał dużo lepiej, jakbyś na diffuse wrzucił fresnel falloff

- unikaj przepaleń światła

 

reszta to tylko umiejętna obserwacja zdjęć i wymiataczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki za odpowiedzi. Co do kamery to faktycznie zawsze mam z nią problem, planuje zrobić jakiś krótki kurs w tym kierunku aby potem przełożyć do na maxa.

 

@skalpel3d: nie wiem zbytnio co zmienić w ustawianiach AA. Typ ustawionego AA to adaptive i adaptive na min 4 max 12. Co do drzwi ciężko mi się odnieść - dla mnie wyglądają całkiem ok.

@Piwczyk: jako światło z plafonu wstawiony jest double sided vray light plane z rentangle light options na selected z dużym kątem i jakimś zabójczym multiplerem, efekt jaki widać prawie żaden...

frasnel falloff? Nie kojarze takiej mapy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AA to są filtry takie jak Mitchel, Catmul, Area itp odpowiadają za ostrzenie krawędzi Catmul i Mitchel zalicza się do najbardziej ostrzących ale równocześnie powodujących często przy złym dopasowaniu mocy światła wszelkiej maści artefakty np ząbkowania na granicach refleksów gdzie dochodzi do prześwietlenia, czarne otoczki. Większość z nich ma możliwość sterowania parametrami raz należy dobrać dobrze ich parametry dwa pilnować abyś nie miał przepaleń w scenie.

FEVbUdY.jpg

IwEOyr8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności