Skocz do zawartości

Zestaw PC: ~3000pln


Sok

Rekomendowane odpowiedzi

No więc mam za zadanie złożyć nowy PC i potrzebuję kilku rad. Ma on służyć stricte do DTP - Illustrator, Photoshop. Fajnie by było gdyby udało mi się zmieścić w 3000pln i wcisnąć w to jeszcze jakieś dwa monitory (jeden do starego kompa na którym aktualnie pracujemy), które niestety chyba będą mocno budżetowe (może używane?) - 21 cali przynajmniej.

 

Wstępnie złożyłem taki zestaw:

 

zestaw-3.jpg?1421138249

(8GB ramu)

 

No i teraz pytania:

 

1. Czy dołożyć jakiegoś w miarę taniego (na przykład) Radeona, czy może grafika zintegrowana z prockiem zupełnie starczy? Pracujemy na wersjach CS6. Z tego co wiem to Illustrator dopiero w wersji CC ma akcelerację viewportu (o ile można to nazwać viewportem) z karty graficznej a Photoshop ma wsparcie tylko do poszczególnych funkcji.

 

2. Zastanawiam się jak na ile duża różnica w wydajności będzie pomiędzy wybranym i5-4440 a i3-4160 i czy taka zamiana miała by sens (byłaby to oszczędność prawie 300 pln)

 

3. Zasilacz 430 W będzie wystarczający?

 

Będę wdzięczny za wszelaką pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

w photoshopie faktycznie poza 3d do malo czego sie przydaje karta graficzna. Ilustratora cs6 nie jadłem. Nawet lepiej miec te opcje wyłączone.

Potrzebujesz jeszcze chłodzenia, to stockowe moze zawodzić przy gęstym uzyciu CPU. Sam sie przekonałem o tym jak skoczyla mi temperatura w pokoju do 20-21 - przestał być stabilny jak kiedyś.

Karte mozesz zawsze dokupic pozniej więc możesz to ocenić z czasem.

 

@Lukasz369ns: no jak miales mielone niedawno na forum, to nie oczekuj, ze ludzie przeklejać do nowych wątków poprzednie opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-4440-vs-Intel-Core-i3-4360 ta i3 prezentuje się całkiem przyzwoicie szczególnie w wydajności na jeden wątek ekonomicznie także jest to propozycja zachęcająca do nabycia do takich prac jak wam potrzebny sprzęt, tez bym na początek pozostał przy zintegrowanej karcie graficznej. Ten zasilacz spokojnie sobie powinie poradzić z tym zestawem co podałeś szczególnie ze i3 jest jeszcze mniej prądożerną od i5

 

Lukasz369ns nikt ci pewnie nie odpowiedział bo zapewne dopiero co w dziale sprzętu był taki temat jak twój albo zbliżony, i nawet osoby które notorycznie innym pomagają mają dosyć pisania tego samego a nie dlatego ze ktoś chce ci zrobić przykrość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady.

Zważywszy na to, że (jak sugerował Olaf) wypadałoby dołożyć jakieś lekkie chłodzenie to chyba muszę zrezygnować z SSD (a HDD mogę zamienić z Blue na Black) i zdecydować czy i5 czy i3. Skalpel - Ciekawe porównanie pokazałeś w tej kwestii - i3 ma dwa rdzenie mniej a mimo wszystko dogania ogólną wydajnością i5? Różnica w cenie to trochę ponad 100pln więc wybitnie dużo to nie jest (szczególnie przy odcięciu SSD oraz nie dobieraniu karty graficznej - co też poprałeś). Przy takiej konfiguracji zostaje nie cały 1000 na monitory. Może coś z tego będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności