Jump to content

hi-poly do low-poly WORKFLOW


gryzon

Recommended Posts

Cześć.

 

Zastanawiałem się nad usprawnieniem pracy przy procesie powstawania modeli low-poly do hi-poly (gamedev)

Bardzo często pracuję nad modelami hi-poly prawie do ostatniego momentu przeznaczonego na modeling. Chciałbym w między czasie pracować sobie nad low-poly.

 

Pytanie tylko w jaki sposób zrealizować naśladowanie geometrii low-poly do wciąż zmieniającego się hi-poly.

 

Do tej pory używałem na XSI shinkwrap który przepuszczałem przez weight mapę. Weight mapę z kolei malowałem sobie w czasie rzeczywistym, obszarach w których hi-poly się zmieniało.

 

W MODO nazywa się to chyba Smooth w module Topology(wygląda to jak shinkwrap z XSI) nie zawsze działa mi to tak jak bym chciał. Zwłaszcza przy skomplikowanych modelach jak np. głowy. Często sypie mi się to w zakamarkach, wewnątrz ucha nosa itd. i tutaj przydało by się przepuszczanie tego przez weightmapę którą też chciałbym malować w czasie rzeczywistym. Wtedy mógłbym pominąć zbyt skomplikowane strefy. Da się to zrobić w MODO?

Link to comment
Share on other sites

Chyba nie bardzo zważywszy na to, że wszędzie indziej te shrinkwrapy istnieja jako modyfikator a w modo jako tool a toola przez weighmape to raczej sie nie przepnie (moze jakis falloff ew.).

Co do krzaczenia się w zakamarkach no to niestety - ten typ tak ma, do prostych rzeczy ujdzie, do skomplikowanego przyciagania to juztak nie bardzo. Idealni by było gdyby to właśnie było np jako deformer ale póki co niestety nic takiego nie ma i wątpię, żeby się to rychło pojawiło.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy