Skocz do zawartości

Odchudzanie maxa o nieużywane narzędzia.


Tomala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy istnieje możliwość wyłączenia nieużywanych narzędzi w nowszych maxach(2014/2015). Powiedzmy tylko modeluję, texturuję i renderuję w vray. Nie potrzebuję mentala, fizyki, particle, bipedów, animacji, importu plików innych niż obj. Przeszukałem forum i trafiłem tylko na jakiś temat z 2005 roku.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jedyne co mi porzychodzi do glowy to recznie pousuwac wszystkie plugi ktore odpowiadaja za dane rozszerzenia.

 

Jak wejdziesz w customize > plugin manager to tam bedzie lista kilkuset pozycji. Jak recznie bys wyrzucil to co nie potrzebujesz to sie nie zaladuja na starcie.

 

Ale nie wiem czy wylaczenie zbyt wielu plugow nie spowoduje ze max ci sie w ogole nie odpali albo nie bedie crashowal sie w trakcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juzwa no właśnie ja tez nie wiem czy to się nie będzie sypało.

polka dot po pierwsze liczę na to że będzie się szybciej włączał bo teraz to jest trochę za długo. Wiem że są dyski ssd(ja akurat jeszcze nie mam). Poza tym w maxie używam tylko graphite modeling tools, podstawowych primitives, pięciu modyfikatorów na krzyż i v-raya i liczyłem że da się jakoś wyłączyć resztę nieprzydatnych funkcji a jest ich mnóstwo. Liczyłem że ktoś już takie akcje robił i jest jakaś lista funkcji które można wyłączyć ale z tego co widzę to marne szanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności