Skocz do zawartości

Interior: Bedroom ONE


Mateoletti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich to mój pierwszy post na forum, chciałbym się podzielić moją pierwszą wizką koncepcyjną wnętrza

a zarazem pierszą wizką wykonaną za pomocą vray, oświetlenie jakie dałem to Vraylight w oknie, dopiero się uczę i zaczynam przygodę z 3d.

Liczę na wskazówki i krytykę

Warsztat: 3dsMax14,vray,ps

czas: ok 8 godzin

Pozdro!:)

Edytowane przez Mateoletti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na początek bym nie eksperymentował z obrazkami za oknem bo one raczej na razie u ciebie psują odbiór jeszcze zimowa jest całkiem do przyjęcia może bym ja odrobinę mniej przepalił, natomiast jeśli ci zależy na obrazkach za oknem to wykorzystaj materiał vraylightmtl on pozwoli ci na kontrole nad jasnością obrazka. Pierwsze i trzecie ujecie mają dobrze ustawiony kadr natomiast , natomiast na drugim jest efekt jak byś pokój miał pod górkę i wygląda ze masz także do poprawienia zbiegi w kamerze guess vert tilt. Popracuj nad materiałami a szczególnie nad tą podłogą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć - tak jak skalpel powiedział. Na podłodze wydaje się jak by się wiadro wody wylało, musisz też zmniejszyć bump bo strasznie poszarpana jest i nie wiem czy nie przesunięta względem diffuse . Może daj jakąś zasłonkę pół przeźroczystą? Jeżeli chcesz coś w tv dać to daj to w dobrej rozdziałce, nie musi tak świecić i lekko też może się coś w nim odbijać - zazwyczaj tv mają chyba błyszczącą matrycę. Musisz zróżnicować też resztę materiałów - daj jakieś odbicia na nich , tekstury. Nie wiem z jakich stron korzystasz do materiałów i modeli, ale nawet z darmowych gotowców można się wiele pouczyć, zobaczyć jak są oteksturowane. Daj też ustawienia v-raya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj też ustawienia v-raya.

Szczerze mówiąc to nic nie ustawiałem chyba włączyłem te podstawowe opcje i jazda na czuja :)

Zamieszczam ustawienia, licze na wskazówki co poprzestawiać ..

@Skalpel Obraz za oknem wstawiony jest w postpro jeszcze nie wiem jak wklejać w 3ds max, bo w enviroment nie bardzo , a do HDR nie doszedłem jeszcze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostsza metoda na obrazek za oknem- wstawiasz za okno plejna raczej odsuniętego dalej a nie przy samym oknie :) jeśli to większy obrazek i chcesz aby ci pokazywał większy rejon za oknem warto plejna odsunąć dosyć daleko i potraktować modyfikatorem bend i odrobinę go zagiąć. Następnie plajnowi przypisujesz materiał vraylightmtl i do niego podpinasz konkretny obrazek

bS48XrM.jpg

współczynnikiem stojącym przy Color defaultowo 1, zmieniając go zmieniasz naświetlenie obrazka zgodnie do tego co potrzebujesz w danej scenie

Co do ustawień vraya to są one całkowicie standardowe warto zapoznać się z helpem od vraya będziesz wiedział co konkretnie do czego służy, zobaczyć kurs Warwicka https://vimeo.com/86010717 tylko litosci nie ustawiaj potem wszedzie i zawsze tak samo parametry w każdej scenie tak jak pokazuje Warwick

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Skalpel3d

 

Wielkie dzięki za cenne wskazówki, na pewno się przydadzą :) w wolnym czasie przećwicze,

Jeszcze tylko jedno pytanko macie może jakiś fajny prosty tutorial dla początkujących z VRAY?

Chodzi mi głownie o materiały np szyba, plastiki, drewno, chromy, złoto (refleksy, krycia) co z czym łączyć w tych opcjach żeby był jak najlepszy efekt!

Pozdro dla was dzięki za jakikolwiek odzew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz dokładnie omówione co do czego służy http://help.chaosgroup.com/vray/help/150SP1/examples_material.htm

Ogólnie warto kupić kurs Granta Warwicka tam masz lekcje dotyczące tworzenia zaawansowanych shaderów

natomiast jesli chodzi o darmowe tutoriale to poszukaj w necie na temat tworzenia materiałów typu blend, vrayblend, zastosowania map mix, falloff, composite, mask

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności