Skocz do zawartości

PC render 3dsmax vray 6-9tys


Inqontrol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po raz kolejny potrzebuję waszej pomocy. Wiem że na forum jest setka podobnych tematów, większość przeczytałem ale nadal mam mętlik w głowie i nie wiem jaki zestaw złożyć..

 

Potrzebuje PC do biura, same pudło bez monitora.

Budżet 6-9tys.

Komputer ma służyć w 95% do renderowania obrazów, projekty architektoniczne. 3dsmax 2014+Vray, te pozostałe 5% to Photoshop + modelowanie.

Od razu mówię że nie potrzebuje dysku, mam sporo gratów z pozostałych komputerów. PC nie musi być super wyciszony, ani energooszczędny, te kwestie są drugorzędne.

Stawiałbym na dużą moc obliczeniową i ram, grafika wydaje mi się że jets sprawą trzeciorzędną.

 

Zależy mi na czasie, gdyż w najbliższym czasie wskoczyło nam sporo projektów a na obecnym sprzęcie może być ciężko. Szukałem gotowych zestawów, ale nic ciekawego nie znalazłem.

Czekam na wasze propozycje i porady.

 

Pozdrawiam

 

edit: Przewiduję rozbudowę zestawu w niedalekiej przyszłości.

Edytowane przez Inqontrol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ciekawe co wyjdzie...

Można złożyć z i7 na x99... duża wydajność dziś, ale małe możliwości rozbudowy. W teorii duże, ale musisz wywalić do piachu procesor za 4 koła by dać Xeona jakiegoś za 10k.

Można złożyć na dwuprocesorowej płycie, ale wydajność dziś mniejsza i zawsze mniejsza w viewportach, ale duże możliwości rozbudowy. Procesor za 4koła nie idzie do piachu, a możesz kupić drugi taki sam.

 

Możesz też złożyć nod-y na FX8320, ale to dość abstrakcyjny pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment to był doskładał funduszy jeśli widzisz ze potrzebujecie maszyny strikte do renderingu i poszedł w platformę dwuprocesorowa oczywiście jeśli to się pokrywa w przyszłych zleceniach bo zakup takiego sprzętu ze względu na jedno duże zlecenie mija się z celem. Na bieżąco jak się nie wyrabiacie z renderingiem zawsze są render farmy. Wsadzenie 9k w i7 mija się z celem nie będzie to żaden demon renderingu :)

 

suntzu to zasadniczo nie jest abstrakcja całkiem sensowny procesor to postawienia na nim mini render farmy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Niech autor się wypowie co dokładnie potrzebuje, jakie są jego zapotrzebowania i perspektywy....

Może niech odpowie. Ile godzin średnio dziennie przez cały tydzień będzie renderował?

Ile potrzebuje RAM-u?

Jak duże są jego projekty?

Czy w grę wchodzi rendering sieciowy? Jeśli tak czy komputery nody mogą być w innym pomieszczeniu, gdzie nie ma ludzi/zwierząt?

Co będzie renderował? (w sensie czy wymaga karty graficznej 10bit zakłądając, że ma odpowiedni monitor)

 

Masz rację nie jest do do końca abstrakcja, porównując docelowo komputery o podobnej mocy 2x10 rdzeniowy CPU vs 4x4module FX8320@8370.

Tylko, że dublujesz np. RAM-y, a te w zasadzie drożeją. 32GB wydasz 1000zł. Kupując 4x komputery wydasz 4000zł na same pamięci.

Kupując platformę dwuprocesorową wydasz na pamięci 1400zł i zostaje Ci 2600zł w kieszeni.... tak samo z zasilaczem zamiast 300zł, 1200zł....

 

Tylko zamiast kupna 4x300zł mobo musisz kupić 1x1500zł

Zamiast 4x600zł CPU, musisz wydać na porównywalny 2x10 rdzeniowy czyli wyjdzie 16k....

 

Tak więc porównując porównywalnej mocy 4xFX8320 vs płyta dwuprocesorowa. Wyłożysz więcej przeszło 10k....

 

Teraz problem poboru energii. Komputer z 2x10c będzie pobierał 300W, gdy 4xFX8320 będzie pobierało z 1000W podczas renderingu.

Jeżeli będzie renderował średnio 14h/d to wyjdzie jakieś 2500zł/rocznie. Jeśli więc kupi Xeony to ostatecznie się zwrócą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renderujemy małe sceny, w większości wnętrza mieszkań max w 2k, ale za to jest ich bardzo dużo..

Rendery idą non stop, wprowadzamy małe poprawki i kolejny projekt i tak przez 8h dziennie, + często na noc są wrzucane jakies sceny czyli kolejne 3-4h. Daje nam to razem jakieś 12h renderingu dziennie.

Nie chcę się bawić w render sieciowy, farmy itp..

myślałem żeby wrzucić 2x Xeona tylko którego...

obecnie posiadam w biurze m.in. i7-4790k niepodkręcone z quadro k600 16gb ram i powiedzmy ze daje rade, ale z natłoku projektów potrzebuje coś jeszcze...

Pobór energii mnie nie interesuje.

Zapomniałem dodać że pracuję na vray 2.xx czyli bardziej pod Xeony, ale nie widze zadnego problemu żeby przesiąść się na 3.xx który lepiej współpracuje z i7.

Czy nowa i7 oznacza drogie jak na razie ddr4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim młuceniu, nie baw się w półśrodki tylko postaw maszynę na dubeltowych xeonach.

W budżecie się nie zmieścisz ale ten mały margines zaowocuje szybciej niż może się wydawać.

Polecam kontakt do forumowego matszklar.

 

Edit:

Aha, i przesiądź się czym prędzej na vraya 3. Czasy renderów znacząco się skrócą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Zdecydowałem sie na gotowy zestaw: http://allegro.pl/hp-dl380-g6-2x-six-x5650-32gb-2x-psu-bbwc-2x-ramka-i5095463617.html

Zobaczymy jak będzie sie sprawował, jeżeli będzie dawał rade to dokupie 2 taki sam i pomyslimy o jakiejś render farmie.

Dziękuje za wszystkie propozycje i porady ;)

 

przeglądając alledrogo trafiłem na http://allegro.pl/dell-t7500-2xx5675-24g-1t-rw-win7-nv-4000-gw-12m-i5066715527.html

Taka konfiguracja wydaje mi się rozsądna jak za taką cenę, co o niej myślicie?

Edytowane przez Inqontrol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie oba zestawy co podałeś są wydajne i atrakcyjne cenowo, natomiast minusy to sprzęt polisingowy jak bardzo zajechany nie wiesz, dwa podzespoły zasadniczo już nie produkowane no ale to takie jest ryzyko sprzętu polisingowego, natomiast jeśli przez rok nie poleci to masz jak w banku ze ten sprzęt na siebie zapracuje ze spora nadwyżką i będziesz zadowolony z jego wydajności w renderingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh...

x2 6x2,66GHz xeon nehalem! TO nie jest dobry pomysł...

 

Kij z tym śmiem twierdzić, że po OC 8x Haswell-e będzie wydajniejsze w V-Ray zwłaszcza po upgreadzie do 3.0.

Zanim mnie zjedziecie popatrzcie na testy.... gdzie 4,4GHz Haswell-E będzie jechał po 12x2,66GHz ładnie (pierwszy konfig)

Edytowane przez suntzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee dałeś Haswell-a, a ja pisałem o Haswell-E 8c :) który po OC 18-19PTS (potencjalnie do 21PTS, ale to już max OC, 4,4GHz z palcem zrobi się) czyli jednak troszku więcej niż dual xX5650 te 14-15PTS w co by nie powiedzieć antycznym programie..

Edytowane przez suntzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena i7-5960X koło 5k na aktualna chwile, cena mobo na którym da się go podkręcić do 4,5 MSI X99S SLI PLUS koło 1k plus do tego chłodzenie wodne bo powietrzne nie za bardzo sobie radzą z tymi procesorami przy OC napowietrznym tylko 4,36, cena pamięci ddr4 czysta abstrakcja przy cenach ddr3 za cenę 16gb ddr4 można kupić z niewielką dopłata 32gb ddr3 wzrost wydajności na poziomie błędu pomiarowego aha i jeszcze tak drobna uwaga i7 5960x przeznaczony jest do konfiguracji jedno procesorowych. A z testów niczym ten procesor nie poraża bez OC np w autocadzie nawet po OC ma taką samą wydajność jak nie kręcony i7 4970k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skalpel- co do tej ceny 5960x i innych podzespołów to masz rację- ceny z ..., ale intel zawsze tyle sobie liczył za swoje flagowe modele. Zastanawia mnie coś innego. Xeony starszej generacji mają aktualnie rewelacyjną relację mocy do ceny i zestaw oparty np o 2x 5690 możesz na ebayu kupić za 4500-5000zł (24-48Gb RAM, dysk 1Tb, Win 7, Quadro 4000). Pozostaje kwestia programów, które wykorzystujesz. Jeśli używasz np. nowego Vraya 3.0 to warto zaznaczyć, że Chaosgroup od tej wersji zaczął mocno wykorzystywać instrukcje AVX i AVX2. Muszą to jeszcze trochę dopracować i czasy renderingu, tylko dzięki wykorzystaniu w/w instrukcji, maleją o 20-30% (sprawdzone na konkretnych scenach, a nie w żadnych benchmarkach). Stare Xeony ich nie obsługują. Trzeba poczekać aż cena zestawu opartego o 5960x spadnie do 6 tysięcy ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena i7-5960X koło 5k na aktualna chwile, cena mobo na którym da się go podkręcić do 4,5 MSI X99S SLI PLUS koło 1k plus do tego chłodzenie wodne bo powietrzne nie za bardzo sobie radzą z tymi procesorami przy OC napowietrznym tylko 4,36, cena pamięci ddr4 czysta abstrakcja przy cenach ddr3 za cenę 16gb ddr4 można kupić z niewielką dopłata 32gb ddr3 wzrost wydajności na poziomie błędu pomiarowego aha i jeszcze tak drobna uwaga i7 5960x przeznaczony jest do konfiguracji jedno procesorowych. A z testów niczym ten procesor nie poraża bez OC np w autocadzie nawet po OC ma taką samą wydajność jak nie kręcony i7 4970k.

To zobacz sobie wydajność w Autocadzie 2,66GHz xeona :P

 

Co ma znaczenie? wydajność w V-Ray, a ta w skrajnym przypadku będzie o 20% wyższa, a dobrym znacznie więcej.

 

Co ci da konfig dwuprocesorowy jak do tej płyty możesz dać bodaj nawet 18rdzeniowy procesor, a do nehalem-a ile?

 

Chłodzenie wystarczy za

 

Cenowo do rozważenia. Ceny rosną dolar się umacnia... boli.

 

skalpel- co do tej ceny 5960x i innych podzespołów to masz rację- ceny z ..., ale intel zawsze tyle sobie liczył za swoje flagowe modele. Zastanawia mnie coś innego. Xeony starszej generacji mają aktualnie rewelacyjną relację mocy do ceny i zestaw oparty np o 2x 5690 możesz na ebayu kupić za 4500-5000zł (24-48Gb RAM, dysk 1Tb, Win 7, Quadro 4000). Pozostaje kwestia programów, które wykorzystujesz. Jeśli używasz np. nowego Vraya 3.0 to warto zaznaczyć, że Chaosgroup od tej wersji zaczął mocno wykorzystywać instrukcje AVX i AVX2. Muszą to jeszcze trochę dopracować i czasy renderingu, tylko dzięki wykorzystaniu w/w instrukcji, maleją o 20-30% (sprawdzone na konkretnych scenach, a nie w żadnych benchmarkach). Stare Xeony ich nie obsługują. Trzeba poczekać aż cena zestawu opartego o 5960x spadnie do 6 tysięcy ;-).

 

Fakt. SB-E IB-E @ Xeony też do rozważenia, też mają AVX też dostają kopa... Troszkę mniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności