Skocz do zawartości

Chcę zostać profesjonalnym grafikiem - na co się przygotować ?


Serafiell

Rekomendowane odpowiedzi

Hej !

Mam 19 lat i jestem uczniem technikum informatycznego w Poznaniu - jako że w tym roku kończę szkołę, uznałem że warto byłoby się dowiedzieć kilku rzeczy pytając ludzi obeznanych w temacie jakim jest "Grafika komputerowa". Od najmłodszych lat interesowałem się grafiką - mimo że jestem osobą która nie posiada talentu plastycznego (mam na myśli malowanie i rysowanie - co jest dla mnie nielada przeszkodą), jestem ambitnym samoukiem - nie mogę jednak odnaleźć "swojej drogi" w grafice (czegoś co przytrzyma mnie na dłuższy czas np. raz majstruję coś w 3D, chwile potem w 2D a jeszcze później bawię się w montowanie filmików - niemalże wszystko związane z grafiką mnie fascynuję). Sam do końca nie jestem świadom co umiem a czego nie i co powinienem się jeszcze nauczyć. Jedyne co wiem to to że nie wyobrażam sobie innej pracy, dlatego że brnąłem w tym kierunku mimo przeciwności losu i pragnę się spełnić zawodowo tworząc projekty które spodobają się innym. Moje pytania są następujące:

 

- Co zrobić po szkole, od czego zacząć, jak szukać zleceń?

- Co jest najważniejsze w pracy grafika - na co zwracać szczególną uwagę i na co być przygotowanym?

- Jak zostać grafikiem 3D będąc żółtodziobem (umiem podstawy w Blenderze i Zbrush-u - dopiero zaczynam, na praktykach pracowałem też troszkę w ArchiCAD'zie) bez doświadczenia w postaci certyfikatów etc (od czego zacząć - zrobić kursy, zatrudnić się jako stażysta czy coś innego...?)

- Jakieś inne wskazówki i rady?

 

W załączniku przesyłam mój pierwszy "większy" projekt w 3D nad jakim aktualnie pracuję.

 

Pozdrawiam i czekam za odpowiedziami,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności