Skocz do zawartości

totalna zwiecha vray 3dsmax


karol755

Rekomendowane odpowiedzi

Przy uruchamianiu renderowania na vrayu dochodzi do katastrofalnej zwiechy systemu. Przestaje działać absolutnie wszystko cały system, nie tylko 3ds. Taki stan utrzymuje się jakieś 20 min później odzyskuje świadomość (tak mniej więcej) i zaczyna renderować. Miał ktoś już takie coś ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mi się kaszaniło jak zmieniłem Default geometry z auto na dynamic. Ale bywało, że wogóle render nie ruszał a przyrost czasu rósł i rósł wtedy ubijałem go w explorerze i schodziłem z ustawień :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącz sobie okno vray log z zakładki system i zobacz czy nie wywala tam jakiś komunikatów o błędach.

Na którym etapie z jest zawiecha. Chodzi tu o Current Task z okna renderingu nad drugim paskiem postępu.

Pokaż ustawienia renderingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mało danych podałeś. Jaki komputer i jak bardzo skomplikowana jest scena? Jakie masz wersje maxa i vraya? Ilu bitowy masz system i jaki to jest system? Czy zacina się tylko w trakcie pracy na tym pliku?

 

Jeśli np. pochrzaniłeś coś z jednostkami albo masz bałagan w pliku i jakieś elementy gdzieś "w kosmosie" to vray może wtedy zbzikować. Oczywiście innych powodów może być ze 100 :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba ogólnie było coś nie tak bo wieszał się nawet na wczytywaniu zapisanych ustawień

w logu nic takiego nie było

tylko że jasność może być nieprawidłowa

zacinało się z tego co pamiętam to pisało coś z akceleratorem ale co dokładnie nie wiem

no cóż jak narazie mam motywację żeby uczyć się corony bo z tego co widze to niebo a ziemia

szczególnie w czasie renderingu pełna stabilność

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności