Skocz do zawartości

WIP: she


Gość User190

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

No więc postanowiłęm to wreszcie do WIPa wrzucic.. Czesciowy overpainting - chciałem uzyskać efekt zauroczenia postacia i rownoczesnym odpychaniu przez nia.. nei wiem, czy mi sie to udalo, no ale cóż...

Mam problem z kolorkami - zaczęły mi się rozjeżdżać na wszytskie strony niestety.. wszystko było ok, do momentu gdy dodałem tło... nie mogę też sobie poradzić z realnością tego lasku w tle.. niby powiniene być rozmyty, a jednak.. no sam nie wiem - mile widziane jakieś wskazówki - starajcie się być kontruktywni i wyłapywać wszystkie błędy (których, jak podejrzewam jest multum!! )

 

edit: wywaliłem progress i chyba tak zostawię, tylko lekkie tełko...

carmen2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

miejscami troche płaskkie torche przestrzenne.. itroche przekonbinowales :> dziwnie tlo sei zmywa z postacia wogle tlo do podmiany. swiatlo sie nei trzyma kupy, i nie w moim typie ale to już względne bardzo ;P nie baw się w overpainting troche to ogupia moim zdaniem lepiej dłużej posiedzieć i sie pomęczyc :) sory ale mialo być kontruktywnie o ile dobrze rozumiem znaczenie tego słowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dawać dalej - ona będzie ewoluowała, bo ja MUSZĘ nauczyć sie malować... naprowadźcie mnie...

Wyszło rzeczywiście kiszkowato... miałem pewne opory przed pokazaniem jej na forum, ale doszedłem do wniosku, że lepiej się pogrążyć i starać wszystko naprawić - Scorpi dzięki za komentarz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miała być z przesłaniem - nie wyszło, więc tło uległo biodegradacji lekkiej i nauczajcie - jak raczkującemu dziecku - za co teraz się zabrać... mając jako taką "wizję"

 

peter - rozcięte piersi to symbol... Salvator dobrze myśli... przejadły mi się już panie z silikonem, wiec to taki moj protest...

 

Drug - a dlatego musze, ze chce... a ja uparty bardzo jestem wiec z zalozenia musze :)

 

Jeszcze co do włosów - są niedokończone - przecież jest napisane, ze to WIP :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oloweczkiem sobie radzę... nie mam w chatce skanera, bo podrzuciłbym stare szkice... starammsie teraz skonsolidować moją wyobraźnię z photoshopem... wychodzi jak widać miernie, bardzo miernie.. a wręcz beznadziejnie... długa droga przede mną.. amm nadzieje, że dam radę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peter taki cwaniak jesteś to może jakaś mini-bitwa?? Nie jestem geniuszem kreski, ale chyba napisałem, że się uczę... w pewnym momencie żarty zaczynają drażnić, więc albo konstruktywnie albo wcale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mówisz, że z tego już nic nie będzie?? :(

Szkoda, strasznie scieszony byłem, że wyskrobałem cos takiego.. cóż... przed snem może jakiegoś speeda skrobnę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zalezy od ciebie.

konstruktywnie moge dodac:

cien nie jest czarny, ogólnie unikaj czystego czarnego i czystego białego (w farbkach nie stosuje sie czarnego bo brudzi kolory).

i zlokalizuj sobie zrodło swiatła mimo ze to "po fotce" malowane

 

ps: i podstawowa zasada....wszelkie rady łacznie z tymi powyzej sa do dupy i wolno je łamac ale sensownie.

jedyna droga to duzo malowac i jeszcze wiecej ogladać.

pozdrawiam

no i teraz juz ... wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak tobie, ale mi lekcje tradycyjnego malarstwa (nie tylko lekcje... samo malowanie w domku), bardzo pomaga. Maluję dopiero od miesiąca, więc umiem jeszcze bardzo mało (praktycznie nic), moje obrazy są w większości przypadków żałosne. Jednak mimo to pozwoliło mi to spojrzeć na CG od troszkę innej strony. Oswoiłem się z kolorem czego bardzo mi brakowało. Bezpośrednio wpływa to na jakość moich prac. Polecam.

 

To co mnie najbardziej razi w twojej pracy, to poza wątpliwą urodą pani (pomijając już nawet rozcięte cycki i fikuśny ogon) właśnie kolory. Staraj się unikać 100% czerni która, jak już pewnie wiesz praktycznie nie występuje w rzeczywistości, a po drugie jest zwyczajnie brzydka.... wystarczy nasycić ją lekko innym kolorem (np. niebieskim) żeby efekt był lepszy.

Wiedza wyniesiona z softu3d też się tu przydaje. Podobnie jak w rzeczywistości po zastosowaniu mapy hdri i światła słonecznego elementy pozostające w cieniu oświetlane są barwą nieba ( i światłem odbitym). Z tego co widzę pogoda jest ładna więc czarne plamy są tu zupełnie nie na miejscu (majtki wyglądają jak by były brudne co nie jest widokiem przyjemnym ;) ).

 

Poza tym włosy ci się "lekko" nie udały. Wyglądają jak siano.

 

ps. peter_muler mnie wyprzedził. Ach ten refleks ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli musisz używać czerni to niech będzie ona służyła do ściemniania a nie do zamalowywania i nie mów że nie da się z tym nic zrobić, bo da się wiele. Krew trochę za jasna w niektórych miejscach. Parę blików na niej też się przyda dla uprzestrzennienia. Skóre możnaby trochę wygładzić. Jak patrzę na tą laskę, dostrzegam kolejny motyw - wszystko co piekne jest malowane ("tapeta" na twarzy tej dziewczyny) he Powodzenia - dasz radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli to nauka, popatrzę na pracę pod kątem pojedynczych błędów.

 

MaTi, czesc twarzy wyszla jej plasko. Mysle, ze zanim zaczniesz inna prace, postaraj sie poprawic jej prawe oko i(za bardzo.. "pod kątem") i prawy policzek (za daleko wysunięty). Ogon troszke nie pasuje w kolorystyce z cialem (chyba ze ogonek ma z czego innego).

 

Krew na majtkach - zciemnij ją troszkę. Zwróc uwagę, ze krew w materiale nie idzie "prosto w dół" lecz powinna przesiąkać mniej więcej tą samą ilość w każdym kierunku.

 

A co do piersi... ty brutalu!

 

P.S. Rany w tym miejscu powinny pokazywać blado-sino-żółtą tkankę tłuszczową :)

 

Resztę, która rzucila mi sie w oko zaznaczylem lekko na zielono. Czekam poprawek i kolejnej pracy!

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozcięte piersi to symbol... Salvator dobrze myśli... przejadły mi się już panie z silikonem, wiec to taki moj protest...

 

hmmm mati jesli miales kontakt z takimi paniami to albo upadles dosc nisko albo wrecz przeciwnie to takie 2 grupy pan ktore to sobie robia w polsce hehe i sa juz bardziej zaawansowane wiekiem ... przynajmniej z moich obserwacji, z drugiej strony ciekawe doswiadczenie miec kontakt z taka pania ale trza uwazac hehe

 

maluj sobie maluj, ale rzeczywiscie straszne gnioctwo ci wyszlo :) i nawet nie chodzi o niedoswiadczenie w tym kierunku tylko ze jedziesz na zdjeciu, ech dla mnie to nie najmadrzejsze

 

poz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jasne, ze obrazek nie jest durny i uderza w widza swoja problematyka, glebokim przekazem.

 

Polecam galerie z podobna glebia, rowniez porusza wazne problemy: http://www.ratemypoo.com/ratemy/poo

 

Do przyszlych malkontentow: te obrazki sa glebsze, niz myslicie. Pewnie macie problemy z interpretacja...

 

P.S. Nie zapomnijcie zaglosowac na najlepsza prace!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drug - nie znasz się :p To nie jest aż tak głębokie przesłanie.. tu jest wszystko widoczne.. wystarczy tylko interpretować... poza tym chciałem sobie pomalować i takie było główne założenie tej pracy - na początku prosiłem o krytykę techniki, a nie formy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG Drug!! Trzeba było napisać jakieś ostrzeżenie...

 

M@Ti : może warto by było potraktować temat mniej dosłownie. Wstręt do postaci można uzyskać na wiele sposobów, działających bardziej na podświadomość niż na wzrok... jakiś gest, wyraz twarzy czy tło... wymaga to jednak (tak mi się wydaje) dużej wprawy w rysowaniu postaci. Póki co postać jest pozbawiona charakteru (sam mam z postaciami podobne problemy).

Rozcięte cycki i ogon diabełka jest szczerze mówiąc mocno pretensjonalny. Poza tym, pomijając kwestię techniczną i pewne elementy ciała, pani jest raczej mało atrakcyjna ... no chyba że komuś podobają się kręcące pupcią lalunie w hitowych produkcyjniakach MTV (być może jest to kwestia gustu). Żeby było jasne... napisałeś na wstępie że chciałeś uzyskać efekt zauroczenia... stąd ta uwaga.

 

Sam jestem w grafice 2d, a tym bardziej w rysowaniu postaci kiepski (ale pracuję nad tym). Nie chcę więc się tutaj wymądrzać. Po prostu piszę tak jak mi się wydaje.

 

To by było na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam delux paint na amigę.. fajny program :) Jeszcze miałem na c64 taki programik graficzny co się joy`em malowało. To właśnie nie nim, razem z ojcem, zrobiłem swoją pierwszą pracę.. zachód słońca. Ale to dawno temu było (1991-92). Miło sobie powspominać.

 

Myślę że warto by było zostawić tą pracę i zrobić coś nowego, bardziej przemyślannego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Batou... ona już jest zostawiona... niech ginie w czeluściach... jak mi sie bedzie chcialo to poprawie w niej jeszcze warsztat, ale chyba nic wiecej.. end

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności