Skocz do zawartości

słaba jakość wyrenderowanego obrazu (mental ray)- co mogę poprawić?


marlenaj

Rekomendowane odpowiedzi

Moja scena została wyrenderowana w mental ray. Mam ustawione światło systemowe daylight (mr sun i mr sky), photometric- mr sky portal rozpięte na oknie i dodałam jeszcze mr area light w środku pomieszczenia. Nadal jest ciemno i obraz jest bardzo ziarnisty, kolory są poszarzałe.

Kierowałam się ustawieniami na https://www.youtube.com/watch?v=v05brMpu4P8.

Co mogę poprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie jestem moze profesionalnym grafikiem ale podam ci parę rzeczy które 'ja' bym zmienił:

1. Najważniejsza sprawa wejdz w render setup -> indirect ilumination zaznacz Enable i przesuń suwak w prawo

Nizej masz caustics and global ilumination zaznacz 2 razy enable. (spróbuj teraz zrenderować/ dodatkowo możesz zwiększyć antialiasing).

2. Dodaj jakiś bump do podłogi i zmniejsz rozmiar textury(u cb jedna panela jest w stanie pokryc prawie całą podłogę) , zmniejsz odbicie w metalowej misce, zmień materiał szklanych dzbanów/ kieliszków na glass thin material.

Narazie tyle... pokaż co wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło kiepsko, mimo, że zmieniłam jasność w enviromnent-exposure control (mr photographic) itd. dodatkowo wrzucam kolejne prace, które trochę lepiej wyszły. W tym tygodniu będę przerzucać się na v ray i może efekt będzie lepszy. W maxie jestem w sumie od 2 tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marlenaj wrzuć odrobinę większy pierwszy obrazek wnętrza bo teraz to trudno ci powiedzieć co jest nie tak co możesz podciągnąć.

Dwa warto dać zrzut ekranu z ustawień vraya , świateł i kamery i napisać czym oświetlana jest konkretna scena. W ostatnim obrazku masz na pewno włączone GI ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj sytuacja podobna z ustawieniami renderingu, ale już bez exposure control. Dwa świecące plane, przez okno 30,0; od przodu duży ale odsunięty od sceny 30,0. Jak chcę dodać światło słoneczne w obu przypadkach VRaySun, nawet przy małym natężeniu wszystko jest prześwietlone bardzo, dlatego go nie użyłam. Dodatkowo szukam sposobu na podświetlenie witryn na niebiesko (próbowałam samoświecącym plane / VRay Light niebieskie punkty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy vrayu pozbądź się nawyków z mentala :) wyłącz exposure. Wstaw do sceny kamerę vraypsyphical, dodaj vraysun pozwól zainstalować vraysky do environmentu głównego maxowego, w ustawieniach vray:environment możesz wyłączyć teraz ustawione GI environment. Vraylight za oknami przestaw na opcja sky portal +simple. Następna sprawa jest ustawienie color mappingu nie dopatrzyłem się jak teraz masz ale na starcie ustaw tak jak na załączonych obrazkach poniżej

p5vyaFM.jpg

 

kamerę na początek ustaw tak jak na obrazku jako osoba początkująca operuj na razie parametrem shuter speed wartości mniejsze jaśniej większe ciemniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności