Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Ford GT90 '95


polka dot

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Niektórzy mawiają, że trójkąty to zła rzecz.. z doświadczenia wiem, że to już manieryzm.. staraj się natomiast unikać 5cio kątów - chyba, że wiesz co robisz... Zagęść siatkę wokół reflektora, jeśli masz gdzieś 3kąty, a wygląda to ok to nie usuwaj ich na siłę - przy stillach nie trzeba dążyć do czworokątów, bo nie deformujesz później siatki, więc jeśli coś teraz wygląda dobrze, to będzie wyglądało dobrze... chyba, ze chcesz zrigować model i zrobić falującą karoserię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AcidBoyXL

to auto ponoc nie przekracza 90km/h :D typowo plakatowe stworzenie, wyglada dobrze na obrazkach i niby dane techniczne robia wrazenie :} niby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholera.. po focusie myslalem ze mam jaka taka wiedze o modelowaniu, chamferze i meshsmoothie a teraz wychodzi ze g**** wiem :/

 

narazie nie mam jak sie za to porzadnie wziasc bo jest szkola, na weekend moze zaczne od nowa, moze sproboje splajnami..?

 

jak chcecie usuncie tan watek, nie ma w nim nic ciekawego :D

 

yo!

 

frendship rulezzz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh.. nie wiem czy jest sens przesiadać się na splajny. Zdania o nich są podzielone, ale jeśli już modelujesz tradycyjnie, to nie widzę sensu zmieniania przyzwyczajeń,

ten samochód jest ładny i z tego co widzę bardzo łatwo dla niego stworzyć ładną siatkę.

zmierz się z nim, szczególnie, że już w pewnym stopniu się zaznajomiłeś z jego kształtem.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje w 100% :)

 

wiesz, zeby stworzyc ladna siatke w formie globalnej, czyli np duze zaokraglone powierzne - nie mam problemu. ale poblem sie zaczyna w miejscu szczegolow, nie wiem naprzyklad jak zrobic cos co zaznacze na zdjeciu. niby siatke ukladam dobrze, ale po meshsmooth'ie sie krzaczy...

 

wiec jak sie za niego wezme pelna para, bardzo bede prosil o pomoc typowo techniczna.

 

aha i niedlogo bede mial rzut z gory jak porobie fotki cyfrowka, bo dorwalem model Maisto w sklali 1:18, ktory napewno mi pomoze ukonczyc to piekne auto.

 

AcidBoyXL - zapewniam cie ze przekracza 90km/h :) mam filmiki itp ktore na to wskazuja a pozatym silnik i dane techniczne rowniez przewazaja skale na czesc duzych predkosci osiaganych przez ten jedyny egzemplarz na swiecie :)

 

do napisania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lam sie, kazdy popelnia na poczatku bledy po to zeby sie na nich uczyc(alez to pieknie napisalem). Ta siateczka nie jest zla, tylko pamietaj zeby nie zostawiac nigdzie nie konczacych sie linii, lub robic to barzdo rzadko.

W miejscu zaznaczonym 1 lepiej zeby te trz linie zbiegaly sie do jednego vertexa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOME: co by ci tu doradzic, moze przerob kilka tutoriali samochodow, i naucz sie MS i chamfer bo to podstawa przy samochodach, a jesli chcesz dalej ciagnac ten model to experymentuj z opisanymi funkcjami, stworz osobna scene i sporuboj zrobic taki wlot na plane, bo kasowanie watkow niejest tu mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AcidBoyXL

ogladalem kiedys w top gear ze niby na jakies tam lecie moze 100lecie marki ford ujawnil cala prawde o tym monstrum, ponoc w srodku nie idzie wysiedziec jest tak glosno, cieplo i pelno spalin :) nie dam sobie uciac glowy za to ale tak chyba mowile, samochod tylko na papierze tak pamietam.. byc moze sie myle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeju, przeciez siatke mozne tam polozyc na tysiące sposobow... Wazne jest ktore z nich będą pasowaly do innych elementow auta... Nie mozna rozpatrywac modelowania wlotu powietrza bez patrzenia na nadkole/światla/inne wloty/wytłoczenia i całą reszta... Na tym w duzym uproszczeniu (IMO ofkorz ;>) polega cała filozofia jesli chodzi o modelowanie (nie tylko autek)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kozioo--> spoko spoko wiadomo ze mozna na tysiac sposobow:):)

ale jak zaczyna prace od wlotu to juz moze robic "pod" wylot tyle ze i tak pozniej bedzie musial zmieniac siatke i to kilka razy upraszczas itp.:):) (najlepiej najpierw robic zarysy (ksztalt) a pozniej dodac wyloty swiatla itp. rowki (bez grubosci:) same szparki) pozniej sprawdzac czy nie ma bugow i robic grubosc itp. przynajmniej ja tak robie)

ps. kiedy update?? troche tu pusto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności