Skocz do zawartości

Quadro 4000 i gtx 660 na jednej platformie


gutoslaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Zastanawiam się nad jedną kwestią mam możliwość kupienia po okazyjnej cenie Nvidia Quadro 4000 PNY 2GB,

na swojej platformie posiadam już GTX 660.

 

Na co dzień pracuję na 3ds Maxie i zależy mi na jak najlepszym komforcie pracy i oczywiście szybkości ale z drugiej strony lubię pograć w dobre gry i nie chciałbym rezygnować z gtx-a.

 

Jest taka możliwość by te dwie karty koegzystowały obok siebie na jednej platformie i by były używane w równym stopniu np quadro do 3D a gtx do Gier.

 

Ponieważ z tego co wiem to SLI na pewno nie odpali czy jest jakaś inna możliwość.

Próbowałem się rozezna trochę ale nie mogę znaleźć żadnych wątków odnośnie quadro i gtx na jednej platformie.

 

Ogólnie moja platforma wygląda tak w roli ścisłości;

1. WD Green 2TB WD20EARX 64MB cache SATA-III

2. SilentiumPC Gladius M40 Pure Black - bez zasilacza

3. LG Combo (DVD+/-RW + BD-Rom) CH10LS28 bulk black

4. 23" iiyama ProLite X2377HDS LED IPS czarny

5. GeForce with CUDA GTX 660 Gigabyte 2GB DVI&HDM&VGA (PCI-E) OC

6. OCZ Vertex 4 SSD 2,5" 128GB 560/430 MB/s 120k IOPs

7. be quiet! zasilacz Straight Power E9 CM 680W

8. Corsair DDR3 4x 8GB 1600MHz CL10 Vengeance

9. Noctua NH-D14 SE2011

10. Asus RAMPAGE IV EXTREME

11. Intel Core i7 3930K 3,20 GHz BOX

 

Pozdrawiam

prosił bym o rzetelna odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jestem architektem więc moja praca w tych programach polega głównie na kreśleniu, po prostu zależałoby mi na wypowiedzi osób które użytkowały quadro z tym konkretnym przeznaczeniem, bo o ile mniemam większość osób wypowiadających się negatywnie o quadro to albo gracze, albo osoby pracujące tylko przy modelowaniu. Moje sceny często zawierają spore ilości podkładów CADowskich, co staje katorgą jeżeli chodzi o sam viewport. PS. kompletnie mi nie zależy na graniu a także nie planuje renderować przez gpu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę powiedzieć z własnego doświadczenia jako architekt quadro dobrze ci się będzie sprawować np przy rysowaniu geomap gdzie masz naprawdę masę linii ale odnosi się to ewidentnie do autocada, jest naprawdę mocna karta jeśli pracujesz z sonny vegas lub adobe premier , w maxie samo z siebie się dławi na viewportach tu przegrywa ewidentnie z kartami z serii gtx, nawet z gtx 660 które do genialnych nie należy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam jako Syn marnotrawny, otóż miałem okazje przetestowac Quadro 4000. Podłączyłem ją w różnych kombinacjach:

 

Quadro 4000 + moja gtx 560 ti

Quadro 4000

 

Czuje się niesamowicie rozczarowany, nie zauważyłem kompletnie żadnej różnicy jeżeli chodzi o poprawę płynności viewportu. Co więcej nawet włożenie dwóch kart nie przełożyło się na jakąkolwiek poprawę. Zawiedziony testem podłączyłem samą kartę Quadro chciałem zobaczyć czy chociaż obładowany plik Autocada będzie chodził lepiej, niestety tutaj rozczarowałem się po raz kolejny poza wygładzonymi liniami, ZERO jakiejkolwiek poprawy jeżeli chodzi o płynność pracy w tym programie. W związku z tym, przekonując się na własnej skórze proszę Was o radę odnośnie zakupu nowej Karty. Postanowiłem, że spróbuje sprzedać swoją gtx 560 Ti, gdyż skoro nie widać żadnej różnicy po włożeniu dwóch kart to podejrzewam że i tak to nie rozwiąże mojego problemu. Lepiej, żebym kwotę ze sprzedaży dołożył do lepszej karty. Budżet w takim razie do 950 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak. Zdajesz sobie sprawe że nie jest możliwe aby Quadro chodziło równoczesnie z GTX'em?

 

GTX 970

 

ludzka głupota mnie zaskakuje prawdę mówiąc mówisz ludzią zeby czegoś nie robili a oni i tak to robią.

 

ale prawdę mówiąc aby zauważyć serio róznice to musisz kupić GTX'a 980. Bo generacja 5xx była wyjątkowo dobra w sprawach "3D/CAD". generacja 6xx była mega zoptymalizowana pod gry potem to zaczeło być balansowane 9xx jest fajne booo naprawdę mało zużywa prądu i ma duzo pamięci raaam

Edytowane przez Maciek Jutrzenka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj koledzy no nie czytacie, napisałem wyraźnie, że "miałem okazje przetestować", to nie znaczy że ją kupiłem :)

 

Krótkie pytanko jeszcze, czy druga karta 560 Ti coś mi da? Ewentualnie połączenie SLI bądż Crossfire jest wtedy możliwe?

Edytowane przez kowalskikamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności