Skocz do zawartości

Przezroczyste tło animacji - da radę ?


Kotecek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jaki jest sposób wyrenderowania animacji , tak żeby tło było przezroczyste? Chodzi mi o późniejsze nałożenie film na film. Jedyny sposób jaki znalazłem to animacja po slajdzie każdy do pliku .tif z włączoną przezroczystością. Czy jest możliwość zrobienia pliku .avi już z włączoną przezroczystością tła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Traitor - jak możesz rozwinąć to "można" to będę wdzięczny. W moim przypadku to ma być prosty film , właściwie dwa połączone. Natomiast nie siedzę w temacie przeróbek/obróbek wideo dlatego z tymi klatkami mam problem. Po pierwsze nie wiem czym te klatki połączyć do kupy jako film , bo np WMM to się do tego nie nadaje. Dlatego avi jest dla mnie idealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle przelicza się material do klatek, a następnie sklada się je w programach do postprodukcji typu After Effects, Nuke itp.

 

Jeżeli koniecznie chcesz plik video z przezroczystoscia to zapisuj material do avi lub mov (uncompressed + alpha channel)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie , nie będę ukrywał że mój poziom znajomości 3ds jest mizerny -

Do rzeczy. Pomimo rad nie poradziłem sobie z problemem. Zmieniłem więc swoje wymagania (zaniżyłem ) i chcę wyrenderować animacje na tle, czyli na jpg-u. Dodałem owego jpg-a , jest dobrze, wyskalowałem animację i włączyłem renderowanie. Okazuje się że jpg ma żywe ładne kolory natomiast animacja na nim jest półprzeźroczysta. Więc zacząłem zmieniać parametry Views nic to nie daje. Gdzie należy szukać przyczyny?

Dzięki za wyrozumiałość. Dodam że prześledziłem ileś postów ileś tutoriali obejrzałem nawet te w egzotycznych językach i problemu nie potrafię sam rozwiązac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma Pan racje , wstawiłem bitmapę z PNG i nadal to samo , tu już nie chodzi mi o tą przeźroczystość , bo z tym sie poddałem , ale o to że jak renderuję samą animację jest ok kolory metaliczne ... jak jest tło kolory robią się półprzeźroczyste. Tło ma żywe kolory, a animacja (jej elementy) zwłaszcza te jaśniejsze są prawie przezroczyste tylko widać kontury na tle. Chciałem żeby animacja wykonała się na tle i koniec. Niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma Pan racje , wstawiłem bitmapę z PNG i nadal to samo , tu już nie chodzi mi o tą przeźroczystość , bo z tym sie poddałem , ale o to że jak renderuję samą animację jest ok kolory metaliczne ... jak jest tło kolory robią się półprzeźroczyste. Tło ma żywe kolory, a animacja (jej elementy) zwłaszcza te jaśniejsze są prawie przezroczyste tylko widać kontury na tle. Chciałem żeby animacja wykonała się na tle i koniec. Niestety...

 

Prześlij po jednej klatce z tła i animacji to zobaczymy co się dzieje. Albo źle się wyrenderowała alpha albo jest zła interpretacja / tryb mieszania. W czym to składasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności