Skocz do zawartości

Modele 3D: 3 pojazdy i kusza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Od już dość dawna uczę się grafiki, robię modele i długo się zbierałem z tym żeby się tu przedstawić ze swoimi pracami :) ale wreszcie postanowiłem się przełamać ;p swoje pierwsze ogólne modele umieszczę w jednym wątku po kolei. Mam nadzieje że ciepło mnie tu powitacie i obdarujecie równie ciepłą krytyką ;p no i nie tylko ;) Będę podsyłał kolejno modele z rednerami siatek.

 

Nissan GTR

 

Modelowany w 3Ds max 2012 renderowany dla fanu w Keyshot 4 za to render siatki już na vray.

Nissan3.41.jpgNissan3.44.jpgNissan3.46.jpgNissan3.48.jpgFront_wire_ren.jpgBack_wire_ren.jpgtop_wire_ren.jpgWheel_wire_ren.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

BTR-40

 

model wykonany w 3ds max 2012 render caly i siatki wykonany w vray

przyznaję że jestem cienki bolek w renderowaniu w vray ;p to ten clay render zrobił dla mnie mój kumpel Valery :) ja bardziej się skupiałem na aspekcie dobrego modelowania a obecnie modelowanie low poly i teksturowanie do gier.

 

BTR_40.jpg

BTR_40_tyl.jpg

btr%2040_View01.jpg

btr%2040_View02.jpg

btr%2040_View03.jpg

btr%2040_View04.jpg

btr%2040_View05.jpgbtr%2040_View06.jpg

btr%2040_View07.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benton, Artzgodka bardzo wam dziękuje za pozytywną opinie :) przyznaję że motor był najcięższym modelem do zrobienia a na pewno czasochłonnym. Nawet nie mogłem symetrii gdzie nie gdzie stosować ;p i bardzo się starałem łączyć elementy żeby nie było za dużo przecinających się meshów. Więc dzięki wielkie, ja myślałem że może przegiąłem za bardzo z topologią bo model jest naprawdę ciężki ale jak ok to się cieszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się wstrzymywać z pracami, zawsze ktoś coś podpowie, zapoda linka czy cuś, niczego nie tracisz. Tutaj to raczej mały ruch jest ale co innego na zagranicznych forach. Co do modeli, widać że wyrabiasz sobie oko do detali i proprcji, nissan gtr tutaj raczej materiał leży, karoseria wygląda jak plastik, i ta tylnia lampa :P Wystrzegał bym sie na twoim miejscu raczej jaskrawych kolorów do prezentacji, bardziej stonowane jasne lub ciemne lepiej pasują i nie odciągają od modelu. Renderowanie modeli do prezentacji to w sumie tez długo był mój słaby punkt, tutaj generalnie sporo zależy od oświetlenia. Jeśli model robisz do gry to pamiętaj o tym aby krawędzie były gładkie a nie tak ostre (znowu muszę o tym wspominać :P) a jeśli nie robisz to też maja być gładsze http://i.imgur.com/HOpMSGZ.jpg

Co do topolologii, jak wygląda dobrze to jest dobra. Jeśli obiekty sie przecinają i zrobienie ich jako jednego byłoby zbyt pracochłonne, to trzeba kombinować na przykład wrzucić do zbrusha i zrobić dynamesh'a albo do modo i "oszukać" shaderem z gładkimi krawedziami. No ale to wymaga innych softów :P Od biedy to pro boolean i ręcznie poprawiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benton, Artzgodka bardzo wam dziękuje za pozytywną opinie :) przyznaję że motor był najcięższym modelem do zrobienia a na pewno czasochłonnym. Nawet nie mogłem symetrii gdzie nie gdzie stosować ;p i bardzo się starałem łączyć elementy żeby nie było za dużo przecinających się meshów. Więc dzięki wielkie, ja myślałem że może przegiąłem za bardzo z topologią bo model jest naprawdę ciężki ale jak ok to się cieszę :)

 

Jakiegoś video tutka byś zrobił z modelowania z omówieniem używanych narzędzi dla początkujących w Maxie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności